Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Moksleiviai atostogauja nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose

Jaunimo stovykla Dubysos regioniniame parke
Organizatorių nuotr. / Jaunimo stovykla Dubysos regioniniame parke
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vasaros atostogas kai kurie moksleiviai nusprendė praleisti gamtoje – stebėdami paukščius ir gyvūnus, rinkdami vaistažoles, susipažindami su saugomomis rūšimis ir saugomomis teritorijomis. Kai kuriuose nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose buvo organizuojamos moksleivių ir jaunimo stovyklos, pažintiniai žygiai, gamtos pamokos.

Anykščių regioniniame parke birželio mėnesį vyko moksleivių stovykla „Švarinkime Šventosios upę“. Tai jau tradicinė stovykla, šią vasarą vykusį 8–ąjį kartą, kurios pagrindinis tikslas – plaukiant valtimis surinkti Šventosios upėje esančias šiukšles. Stovyklos metu vyko ne tik švarinimo akcija, moksleiviai turėjo galimybę susipažinti su šalia vandens trasos esančiomis gamtinėmis bei kultūrinėmis vertybėmis, pabendrauti su gamtininkais, išbandyti save įvairiose rungtyse.

Dubysos regioniniame parke vyko jaunimo stovykla „Pažinkime šikšnosparnius drauge“. Stovykloje dalyvavo Raseinių Kalno ir Betygalos Maironio vidurinių mokyklų moksleiviai. Stovyklos tikslas – suteikti galimybę Lietuvos kaimo vietovių jaunimui turiningai praleisti laisvalaikį, tyrinėjant gamtą ir joje gyvenančius gyvūnus. Stovyklautojams neteko nuobodžiauti: vyko treniruotės, įvairūs konkursai ir varžybos, buvo stebimi šikšnosparniai. Burbiškių dvarvietėje ir Betygalos miestelyje stovyklautojai imdavo stebėti šikšnosparnius jau sutemus. Vakare prie laužo vykdavo smagi vakaronė: visiems buvo smalsu sužinoti, kur šikšnosparniai gyvena, kuo minta, kodėl skraido naktį, ar gali įsivelti į plaukus... Į šiuos klausimus moksleiviams atsakė Dubysos regioninio parko direkcijos specialistai. Stovyklautojai ėmėsi ir naudingos veiklos – Ugionių šventkiemyje buvo keliami inkilai šikšnosparniams. Stovyklos metu moksleiviai geriau pažino paslaptingą šikšnosparnių gyvenimą, sužinojo, kad šie gyvūnėliai ne tiek baisūs, kiek naudingi – suėda daugybę uodų ir mašalų. Šiuo metu Lietuvoje aptinkama 14 rūšių šikšnosparnių, iš jų – net 11 retų ir saugomų.

Žemaitijos nacionaliniame parke stovykla „Pažinkime šikšnosparnius“ vyks rugpjūčio mėnesį. Planuojama diskutuoti apie šikšnosparnių inkilus, jų tipus, šių gyvūnų apsaugą, vyks paskaitos apie Lietuvos ir Pasaulio šikšnosparnių biologinę įvairovę. Įdomiausia veikla stovyklautojams – inkilų kėlimas.

Biržų regioniniame parke birželį vyko tarptautinė jaunimo stovykla, kurios tema buvo vandens kokybės gerinimas Lielupės baseine. Stovykloje dalyvavo 33 dalyviai iš Jelgavos, Bauskės, Pakruojo, Biržų ir Pasvalio rajonų. Stovyklautojai klausėsi paskaitų, atliko laboratorinius tyrimus, vyko į vandenį tiekiančias bendroves. „Norėdami pakliūti į šią stovyklą, jaunieji gamtininkai siuntė rašinius ir gyvenimo aprašymus,“ – pasakojo Biržų regioninio parko direkcijos vyriausioji specialistė Rasa Ožiūnaitė.

Kauno marių regioninis parkas liepos mėnesį rengė stovyklą – žygį į Rumšiškių mišką. Dalyviai susipažino su regioninio parko gamta ir kultūra. Rumšiškių miške naktį pagal garsą buvo skaičiuojamos miegapelės. Šie reti gyvūnėliai yra įtraukti į Raudonąją knygą. Vieša miegapelių apskaita buvo vykdoma pirmą kartą Lietuvoje. Stovyklautojai keliavo Kauno marių pakrante, aplankydami Surgantiškių archeologinį draustinį, Lašinių piliakalnį, Mergakalnį, Kapitoniškių–Dovainonių iškyšulio archeologinį draustinį, Rumšiškių bažnyčią, Lietuvos liaudies buities muziejų ir Rumšiškių mišką.

Tytuvėnų regioniniame parke gyvenantiems mokiniams „Jaunųjų gamtininkų vasaros stovykla“ buvo surengta jau dešimtą kartą. Stovyklos metu keliauta po Gomertos kraštovaizdžio draustinį. Miškais, pievomis, laukais nueita daugiau kaip penkiasdešimt kilometrų, įsiropšta ne į vieną piliakalnį, aplankyti durpynai, išlikusi mažažemio valstiečio sodyba, kalbinti vietiniai žmonės. Jaunieji gamtininkai iš aplinkoje rastų gyvosios ir negyvosios gamtos elementų kūrė „pažintinį taką“, pasakodami apie kiekvieną šiame take rastą augalą, medį, jų savybes.

Sirvėtos regioninis parkas vasaros pradžioje organizavo gamtosauginę stovyklą prie Bėlaičio ežero, kurioje dalyvavo Švenčionių gimnazijos mokiniai. Regioninio parko specialistai supažindino vaikus su saugomų teritorijų ypatumais, papasakojo apie saugomas rūšis, biologinę įvairovę.

Kaip informavo Valstybinės saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, dauguma Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vasaros metu stengiasi užimti moksleivius, organizuojant jiems „žaliuosius“ renginius, išvykas ir žygius į gamtą, gamtosaugines stovyklas. Vasaros stovyklos – puiki proga stebėti mus supančią aplinką, pažinti gamtą, susipažinti su saugomomis rūšimis. Vasaros stovyklų metu moksleiviai keliauja po Lietuvos saugomas teritorijas, susipažįsta su vertingiausiais kultūros ir gamtos paveldo objektais.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min