Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

ERASMUS patirtis: Jelena – Suomijos Oulu universitete (nuotraukos)

Jelena ir Oulu universitete rasti draugai
Jelenos Saikovič nuotr. / Jelena – Suomijos Oulu universitete.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jelena Saikovič pagal ERASMUS mainų programą studijuoti buvo išvykusi į Suomijos Oulu universitetą. Apie studijas ir gyvenimą ten su Jelena kalbėjosi KomFakas.lt žurnalistė Gintarė Latvytė.

Atvykimas

Kelionė. Lėktuvu ~650 Lt. Atgal perpus pigiau ir linksmiau: traukiniu, keltu ir autobusu.

Būtiniausi daiktai. Dokumentai, truputį pinigėlių (nes nežinai kada tau perves stipendiją), mobilusis telefonas, šilti drabužiai.
 
Studijos

Paskaitų atitikimas pagal specialybę VU Komunikacijos fakultete. Trys studijų dalykai pagal mano specialybę, kiti – apie Suomiją, suomių kultūrą ir pan.

Paskaitų skaičius per savaitę. Sunku pasakyt, nes paskaitų grafiką susidarinėji pats. Sausio–kovo mėnesiais ~ 1–2 paskaitos per dieną. Kovo mėnesį keliavau po Suomiją ir Norvegiją – kur vyko dviejų dalykų paskaitos, tai buvo „research trip“. Balandį–gegužę savarankiškai ruošiausi kitų trijų dalykų atsiskaitymams.

Paskaitų organizavimo būdai, namų užduotys. Per paskaitas – dažniausiai diskutuodavome, keliavome po Suomiją ir Norvegiją; daug savarankiško skaitymo.

Pagrindinė taisyklė – negalima nusirašinėti. Jeigu pagaus – iškart išmes iš universiteto. Todėl ten nieks netgi nebando to praktikuoti. Kam to reikia? Geriau dar kartą ateiti į perlaikymą.

Dėstytojų kompetencija: Super. Labai aukšto lygio.

Egzaminai: Kai kuriomis dienomis susirenka apie 100 studentų. Egzamino metu kiekvienas gauna voką, kurį gali atplėšti kai leidžia egzaminatorius. Į egzamino klausimus atsakinėjama raštu apie 2–3 val. Po kokių 2 savaičių lentoje matai savo įvertinimą. Jeigu neišlaikai – nieko tokio, gali laikyti egzaminą iš naujo einamaisiais mokslo metais dar 2 kartus (nemokamai). Jei vis tiek neišlaikai – gali laikyti kitais mokslo metais, arba dar kitais... Nors ir visą gyvenimą.

Nusirašinėjimas, plagijavimas, bausmės. Pagrindinė taisyklė – negalima nusirašinėti. Jeigu pagaus – iškart išmes iš universiteto. Todėl ten nieks netgi nebando to praktikuoti. Kam to reikia? Geriau dar kartą ateiti į perlaikymą.

Kalbų barjeras. Lankiau suomių kalbos kursus. Labai patiko ir labai padėjo susigaudyti. Barjerų jokių nebuvo, nes pagrindinė kalba buvo anglų. Labai daug studentų buvo iš Lenkijos, todėl bendravom ir lenkiškai.

Galimybė pratęsti studijas. Tokia galimybė yra. Suomija labai laukia studentų iš kitų šalių.

Apeliacijos. Man to neprireikė... Todėl nieko negaliu pasakyti šiuo klausimu.

Kreditų „persinešimas“ į KF. Pagal ECTS, parsivežiau netgi per daug.
 
Gyvenimo sąlygos

Stipendija. Užteko susimokėt už bendrabutį, maistui, kultūriniam gyvenimui ir kt.

Gyvenamoji vieta (bendrabutis, butas; kaina). Gyvenimo sąlygos – pasakiškos. Gyvenamoji vieta – nuostabi gamta, voverės, miškas... Butas – 2 kambarių. Viename kambaryje gyvena vienas studentas. Turėjome bendrą (mano ir mano buto draugės) virtuvę, vonią, tualetą... Kiekvienas bendrabutis turėjo pirtį vyrams ir moterims (208 eurai per mėnesį).

Maistas (parduotuvės, valgyklos, kavinės). Pats universitetas – 5 minutės nuo bendrabučio keliaujant pėsčiomis. Universitete buvo gal 10 įvairių restoranų ir kavinių, prie bendrabučių  – barai, kavinė, 3 parduotuvės... Maistas panašus į mūsų, tik ne toks riebus. Studentai turi labai daug nuolaidų. Todėl būti studentu Suomijoje labai gera ir ekonomiška.

Transportas. Autobusai ir taksi. Autobusą reikia stabdyti pačiam, t.y. mojuoti ranka, rėkti. Norint išlipti būtinai reikia spausti mygtuką, kitaip pravažiuosi savo stotelę. Talonėlis kainuoja 2.60 euro. Dažniausiai suomiai sėdi po vieną. Net jeigu yra laisva vieta, suomis geriau pastovės, nei prisės prie kažko šalia.

Apranga, higienos prekės, kosmetika, knygos. Viskas panašiai kaip pas mus. Kainos kaip ir Lietuvoje, tik eurais. Visas knygas galima pasiskolinti iš bibliotekų, kurios gali didžiuotis turtingais fondais.

Medicina (gydymas, vaistai). Gydymas nemokamas, nes suomiai moka didelius pinigus valstybei.

Apsauga (policija). Praktiškai nemačiau. Suomiai labai kultūringa ir tvarkinga šalis. Jie neviršija greičio, nedaro avarijų, nevažiuoja girti prie varo...

Nuolaidos studentams. Labai daug.

Papildomos paslaugos (kirpykla, skalbykla). Skalbykla bendrabutyje buvo nemokama. Kirpykla netoli nuo bendrabučio. Kiek girdėjau, kainos nemažos.

Darbas (susiradimo galimybės, atlyginimas, suderinamumas su studijomis). Kaip studentas gali dirbti, bet ne visą darbo dieną. Bandžiau susirasti darbą pačiame universitete, bet nepavyko. Dirbti kavinėje nenorėjau. Jeigu tavo specialybė susijusi su informacinėmis technologijomis, turi daug šansų susirasti darbą, pavyzdžiui, kompanijoje NOKIA (NOKIA pagrindinė būstinė 10 min. nuo bendrabučio)
 
Laisvalaikis

Atmosfera (priėmimas universitete). Universitetas labai gerai priėmė. Per pirmą savaitę mus supažindino su universiteto taisyklėmis, pastatu, biblioteka, dėstytojais. Suorganizavo kelionę po Oulu. Visi mes gavome universiteto kortelę, su kuria galima įeiti į Universitetą dieną ir naktį, prieiti prie kompiuterių visą parą.

Suomiai–studentai nebijo prieiti ir padėti, beveik visi laisvai kalba angliškai.

Bendravimas (su kuo daugiau bendrauta: užsieniečiais ar vietiniais studentais). Su užsieniečiais. Su suomiais irgi, bet jų buvo mažiau.

Naktiniai klubai, koncertai, sporto klubai, muziejai, meno galerijos, teatrai, kt. pramogos (kainos ir pasiūla). Oulu daug naktinių ir sporto klubų, muziejų, teatrų ir pan. Kainos labai mažos – norint įeiti į naktinį klubą moki tik už rūbinę 2–3 eurus, į teatrus ir muziejus – dažniausiai gali patekti nemokamai.

Vietinių žmonių požiūris į lietuvius. Labai geras.

Universiteto pasirengimas priimti ERASMUS studentus (orientacinė savaitė ar pan.). Orientacinė savaitė nuo 9 iki 16 val. Pasiruošimas puikus. Papasakojo viską, ką galima buvo papasakot.i Ačiū jiems už tai.

Renginiai universitete. Labai daug, pvz., muzikinių, sportinių, kultūrinių, kulinarinių. Daug kur dalyvavau.

Studentų draugijos, organizacijos, korporacijos. Labai daug. Jų sąrašas buvo pristatytas per orientacinę savaitę.

Buvai išvykęs studijuoti svetur pagal ERASMUS mainų programą? Dar neišblėso ten patirti įspūdžiai bei nuotykiai? Pasidalyk ERASMUS patirtimi su kitais studentais. Savo pasakojimą ir keletą nuotraukų siųsk el. paštu studentai@15min.lt.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min