Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Norinčių tapti mokytojais motyvacinis testas neišgąsdino

Lietuvos edukologijos universitetas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Lietuvos edukologijos universitetas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Konkurencija tarp stojančiųjų į pedagogines programas šiemet paaštrėjo. Dar nesibaigus brandos egzaminų pagrindinei sesijai busimieji pedagogai nesibaimindami įvestos naujovės laikė motyvacinį testą.

Mokytojų rengimo programas ir galimybę studijuoti valstybės finansuojamoje vietoje šiemet rinkosi beveik 2 tūkst. norinčiųjų studijuoti, iš kurių motyvacijos testo metu balų nesurinko vos 2 proc. dalyvavusių.

Motyvacinį testą laikiusiųjų skaičiai

Motyvacinis testas buvo laikomas Kauno kolegijoje, Klaipėdos, Šiaulių ir Vilniaus pedagoginiame universitetuose. Iš viso testą laikė 1953 asmenys, iš jų maksimalius 2 balus surinko 1302, 620 laikiusiųjų surinko 1 balą, o 0 balų gavo tik 31 laikantysis. Motyvacinio testo nelaikę norintys pedagogiką studijuoti asmenys prarado galimybę pretenduoti į valstybės finansuojamas vietas.

Taigi, 1953 stojantieji į pedagogines studijas pretenduoja į 1200 studento krepšelių. Iš jų 800 skirta universitetams ir 400 kolegijoms. Manoma, kad apie 600 krepšelių turėtų atitekti Vilniaus pedagoginiam universitetui.

Duomenys apie paduotų prašymų skaičių 2009 ir 2010 metais

Nuo 2010 gegužės 25 d. iki 2010 birželio 22 d. paduotų prašymų į VPU socialinių mokslų studijų srities dalyko pedagogikos ir kitas mokytojo kvalifikaciją suteikiančias studijų programas skaičius buvo 3205. Pirmu – trečiu prioritetu VPU pasirinko 1358 stojantieji. Tuo tarpu 2009 m. I etape buvo paduoti 12 547 prašymai į mokytojo kvalifikaciją suteikiančias specialybes. Pirmu – trečiu prioritetu pasirinko 3686 stojančiųjų. Susidariusį skirtumą galima paaiškinti tuo, kad šiemet registracija buvo trumpesnė net 28 dienomis. Dėl trumpesnio registracijos laiko universitetas prarado 75 proc. prašymų, lyginant su praeitų metų paduotų prašymų į mokytojų kvalifikaciją suteikiančias programas.

Populiariausių programų dešimtukas

Pirmu prioritetu daugiausiai prašymų pateikta į Kūno kultūros (90 prašymai), Geografijos (56 prašymai), Anglų filologijos (53 prašymai), Šokio pedagogikos (45 prašymai), Socialinė pedagogikos (44 prašymai), Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogikos (pradinis ugdymas) (40 prašymų), Lietuvių filologijos (35 prašymai), Psichologijos (34 prašymai), Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogikos (ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas) (34 prašymai), Istorijos (30 prašymų) programas.

Šiemet iš naujosios studijų programų klasifikacijos išlošė dvi studijų programos – Šokio pedagogika ir Geografija. Į Šokio pedagogikos programą pateikta 45 prašymai. Tuo tarpu į Geografijos programą – 56 prašymai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min