Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuo liepos 1 d. socialiniais darbuotojais dirbs tik turintieji profesinį išsilavinimą

Knygos
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Knygos
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nuo liepos 1 d. socialiniais darbuotojais galės dirbti tik turintieji aukštąjį universitetinį arba koleginį socialinio darbo ar jam prilygintą išsilavinimą, rašoma Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išplatintame pranešime spaudai.

Nustatytos išimtys tik socialiniams darbuotojams, kuriems iki reikiamo išsilavinimo įgijimo yra likę mažiau negu pusė išsilavinimui įgyti skirto termino. Taip pat šis išsilavinimo reikalavimas netaikomas socialiniams darbuotojams, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus, skaičiuojant nuo 2006 m. liepos 1 d., bus likę ne daugiau kaip 7 metai.
 
Išsilavinimo reikalavimas socialiniams darbuotojams buvo žinomas nuo 2006 m. Daugelis socialinių darbuotojų, suinteresuotų ir toliau dirbti socialinio darbuotojo darbą, studijavo universitetuose ir kolegijose savarankiškai savo lėšomis, tam taip pat buvo naudojamos ES lėšos – valstybės mastu buvo ir tebėra vykdomi socialinių darbuotojų perkvalifikavimo mokymai. Projekto dėka 510 socialinių darbuotojų nemokamai persikvalifikavo ir įgijo ar artimiausiu laiku įgis socialiniam darbui prilygintą išsilavinimą.
 
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, reikalavimas turėti aukštąjį socialinio darbo ar jam prilygintą išsilavinimą taikytinas 3196 socialiniams darbuotojams. 2011 m. birželio mėn. didžioji dauguma socialinių darbuotojų (2697 arba apie 84 proc.) turėjo, siekė įgyti reikiamą išsilavinimą ar buvo priešpensinio amžiaus. Iš reikiamo išsilavinimo neturinčių ir į įstatyme numatytas išimtis nepatenkančių 499 žmonių (apie 16 proc.) 142 yra atleidžiami, o likusiems (357-iems) pasiūlytos kitos (seniūnijos specialisto, socialinių išmokų specialisto, socialinių paslaugų įstaigos užimtumo specialisto, socialinio darbuotojo padėjėjo ar kt.) pareigos.
 
Socialiniai darbuotojai dažnai klaidingai tapatinami su žemos kvalifikacijos lankomosios priežiūros darbuotojais (socialinio darbuotojo padėjėjais), dirbančiais pagal socialinio darbuotojo nurodymus ir teikiančiais pagalbą asmens namuose. Išsilavinimo reikalavimas bus taikoma tik socialiniams darbuotojams.
 
Šiuo metu socialinius darbuotojus Lietuvoje rengia keliolika mokymo įstaigų, kasmet parengiama apie 900 specialistų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min