Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Oponentai vienoje valtyje

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lapkričio 22-osios dienos sekmadienį Lietuvos Aukščiausiojo Teismo salėje vykusios Studentų teisės olimpiados atkaklūs priešininkai Tadas Varapnickas ir Teodoras Steponavičius kartu plauks kruizu Ryga – Stokholmas – Ryga, kurį dovanoja Baltijos šalyse pirmaujanti tarptautinė laivybos kompanija AS „Tallink Grupp”.

Tai anaiptol ne visos šių metų Studentų teisės olimpiados (toliau – STOP 2010) dovanos, kurias gavo pirmų trijų vietų laimėtojai. Nugalėtojams taip pat prizus įteikė bei sveikinimo žodį tarė ir buvęs ELSA Lietuva narys Energetikos ministerijos viceministras Romas Švedas. Teisės studijas baigęs svečias noriai pasidalino savo patirtimi, teigdamas: „Priešingai negu mokomės mokykloje, dažniausiai būna egzaminas, o tik vėliau išmokstamos pamokos” ir dalyviams palinkėjo kuo lengvesnių išbandymų.

Olimpiadoje netrūko garbių svečių. Teisėjų kolegiją sudarė garsiausių Lietuvos advokatų kontorų teisininkai: Tark Grunte Sutkiene advokatas ir partneris Vilius Bernatonis, šios advokatų kontoros advokato padėjėja Evelina Vitkutė, taip pat advokatų kontoros „LAWIN Lideika, Petraukskas, Valiūnas ir partneriai” advokato padėjėja Emilija Marcinkevičiūtė. Teisėjų kolegijos pirmininkas, Vilius Bernatonis, džiaugėsi dalyvių pasiruošimu akcentuodamas tai, kad žinios bei pastangos yra svarbiausias dalykas gyvenime ir jokios asmeninės savybės, iškalba ar retoriniai sugebėjimai to negali atstoti. Taip pat visi teisėjai džiaugėsi dalyvių imlumu: laiko, skirto pasiruošti olimpiadai buvo nedaug, o energetikos teisės tema nėra pati lengviausia.

Energetikos teisės šakos aktualumu ir svarba dabartinei Lietuvai retas drįstų abejoti. Energetikos viceministras juokaudamas teigė, kad darbo šioje srityje ateityje tikrai bus daug, nes Lietuva vykdo šimtmečio projektus, tokius kaip atominės elektrinės statybos, kurių piniginė vertė yra didžiulė. Daugybė daugiašalių derybų, ginčų, nesutarimų – ir visą tai reikės spręsti jiems, jauniesiems teisininkams, kurie dalyvaudami „STOP 2010” jau įgijo patirties ir susipažino su šią sritį reglamentuojančiais teisės aktais.

STOP – vienas didžiausių ELSA Lietuva renginių, kuris rengiamas jau 12 metų iš eilės. Visada sulaukiantis gausaus dalyvių skaičiaus ir didelio visuomenės susidomėjimo. Studentų teisės olimpiadą sudaro du etapai: pirmojo turo metu dalyviai atsako į iš anksto parengtus testo klausimus, o 20 geriausiai pasirodžiusiųjų keliauja į antrąjį turą, kuriame rašo esė bei dalyvauja teisminio proceso inscenizacijoje. Olimpiadoje kiekvienais metais dalyvauja veržlūs ir gabūs jaunieji teisininkai iš visos Lietuvos. Organizatoriai džiaugiasi šių metų projekto sėkme ir nuoširdžiai dėkoja pagrindiniam renginio rėmėjui AS „Tallink Grupp” bei rėmėjams: UAB „Taškas”, IĮ „Gelsva”, prisidėjusiems prie STOP 2010 įgyvendinimo. Neabejojame, kad kitais metais norinčių dalyvauti ir parodyti savo žinias bus dar daugiau.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min