Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasaulio universitetuose studijuojantys baltarusiai renkasi į tradicinį sąskrydį Lietuvoje

Baltarusijos vėliava
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Baltarusijos vėliava
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienį Druskininkuose prasideda užsienyje studijuojančių baltarusių studentų sąskrydis. Prieš ketverius metus Rytų Europos studijų centro iniciatyva susirinkę studentai įsteigė neformalią bendruomenę „United Students of Belarus“ (USB, Vieningi Baltarusijos studentai).

 Kasmetinis renginys tapo tradicine susitikimo vieta, kur baltarusiai, studijuojantys nuo Maskvos iki Vašingtono, turi galimybę pasidalinti įgyta patirtimi, nuveiktais darbais ir aptarti bendrus ateities planus, teigiama išplatintame pranešime spaudai.

Renginys skirtas padėti išeivijoje studijuojantiems baltarusiams užmegzti bei sutvirtinti tarpusavio ryšius, suburti juos į veiklią bendruomenę bei skatinti jaunimo pilietinį aktyvumą. Tikimasi, jog studentai ne tik dalinsis įgytomis žiniomis ir idėjomis su kitais USB nariais, bet ir bendradarbiaus jas įgyvendinant.

„Norinčiųjų dalyvauti sąskrydyje gausa rodo, jog ši Rytų Europos studijų centro iniciatyva tapo gražia ir populiaria tradicija. Kas žino, galbūt kuris nors iš sąskrydžio išeivių dalyvių ateityje taps Baltarusijos Valdu Adamkumi?”, – teigia centro Baltarusijos programos vadovas Vytis Jurkonis.

Ankstesniuose sąskrydžiuose Lietuvos ir Baltarusijos istorikai kalbėjo apie bendrą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės patirtį, filosofai skaitė paskaitas apie patriotizmo bei pilietinės visuomenės svarbą. Šios bei žmogaus teisių temos išliks, tačiau jas bus bandoma aptarti platesniame – ne tik Rytų Europos – bet ir Afganistano, Birmos, Kubos kontekste.

Šių metų sąskrydis taip pat išsiskirs filmų peržiūromis, dinamiškomis diskusijomis, kuriose savo patirtimi dalinsis įvairių sričių specialistai (akademikai, žurnalistai, meno, visuomeniniai bei politiniai veikėjai) iš Baltarusijos, Čekijos, Gruzijos, Lietuvos bei Vokietijos. Programą praturtins fotografijos seminaras, taip pat intensyvi kultūrinė programa. Vieną dieną sąskrydžio organizatoriai skirs įtaigaus savęs pristatymo ir įspūdžio darymo mokymams, kurią ves Vadybos ir ekonomikos universiteto (ISM) ekspertas.

Organizatoriai tikisi, kad baltarusių studentai, net ir būdami išeivijoje, išliks aktyvūs pilietinės visuomenės nariai bei skatins kitų valstybių piliečius nelikti abejingais dėl tebesitęsiančių žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje.

Geografinės neformalaus baltarusių tinklo ribos plečiasi kasmet – planuojama, jog šiais metais sąskrydyje dalyvaus apie 50 dalyvių, studijuojančių 15-oje Europos šalių bei JAV.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min