Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pritrūkęs popieriaus ISM atidėjo diplomų teikimų šventę

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas
ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto nuotr. / ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lengviau atsikvėpusių po egzaminų ir baigiamųjų darbų gynimų ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studentų laukė nemaloni žinia – diplomų įteikimo šventės teks palaukti. Mat universitetas pritrūko popieriaus diplomams.

Į naujienų portalo 15min.lt „Studentų zoną“ kreipėsi norėjęs išlikti nežinomu ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studentas (redakcijai vardas žinomas, – aut. past.).

„Universitetas pritrūko popieriaus, ant kurio spausdinami diplomai, todėl jų įteikimo šventė atidėta“, – laiške „Studentų zonai“ rašė vaikinas.

Jis prisipažino ketinantis studijuoti užsienyje, todėl tokia situacija kelia nemažai problemų – mat būtent šiuo metu užsienio aukštosios mokyklos ir priima įgytą išsilavinimą patvirtinančius dokumentus.

Sumaištį sukėlė nauji blankai

„Studentų zonai“ susisiekus su ISM aukštąja mokykla, vyriausioji komunikacijos vadybininkė Kornelija Kunigonytė patvirtino, kad diplomų išdavimas iš tiesų atidėtas.

Universitetas pritrūko popieriaus, ant kurio spausdinami diplomai, todėl jų įteikimo šventė atidėta.

„Švietimo ir mokslo ministerijos nutarimu keitėsi diplomų blankų formos, jų gamybos, apskaitos, registracijos ir išdavimo tvarkos, todėl ilgiau nei įprasta užtruko naujų ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto diplomų blankų projekto derinimo procedūros su Valstybine dokumentų technologinės apsaugos tarnyba“, – susiklosčiusias nepalankias aplinkybes paaiškino K.Kunigonytė.

Pasak universiteto atstovės, dėl šių aplinkybių spaustuvė nespėjo pasiruošti diplomų ir jų priedėlių spausdinimui.

„Diplomams ir jų priedėliams taikomos valstybės nustatytos aukštos technologinės apsaugos priemonės ir specialūs reikalavimai, todėl jų rengimo ir spausdinimo tvarka griežtai reglamentuota, teisę juos spausdinti turi tik kelios spaustuvės“, – teigė vyriausioji ISM Vadybos ir ekonomikos komunikacijos vadybininkė.

Problemos sprendimas – akademinė pažyma

K.Kunigonytė „Studentų zoną“ tikino, kad studentams, norintiems tęsti studijas, jokių sunkumų nekils.

„Universitetas jiems išduos akademinę pažymą, kurioje bus nurodyti visi studento studijuoti dalykai su įvertinimu, taip pat baigiamasis darbas ir jo vertinimas. Akademinė pažyma yra oficialus universiteto dokumentas, kuris gali būti pateikiamas stojimo metu“, – teigė K.Kunigonytė.

Pasak jos, akademinė pažyma (angl. transcript of records) yra įprasta praktika ir užsienyje, todėl ją galima pateikti ir stojant į kitos šalies universitetą, o diplomą pristatyti vėliau.

„Norintiems tęsti studijas užsienyje, ISM parengs pažymą anglų kalba“, – užtikrino vyriausioji ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto komunikacijos vadybininkė.

Diplomai bus įteikti savaite vėliau

Pasak K.Kunigonytės, diplomų teikimo šventė buvo nukelta savaitei – iš birželio 22 d. Kaune ir 23 d. Vilniuje į birželio 30 d. Kaune ir liepos 1 d. Vilniuje.

„Sulaukę kai kurių studentų nusiskundimų dėl pakeistos datos, surengėme apklausą, kurioje pakvietėme studentus pasirinkti, kuri šventės data jiems vis dėlto priimtinesnė. Balsavimo rezultatai parodė, kad tiek senoji, tiek naujoji diplomų teikimo data sulaukė vienodo palaikymo (80 ir 89), todėl rektoriaus sprendimu diplomų teikimo šventė vyks minėtu laiku“, – teigė K.Kunigonytė.

Šiais metais bakalauro ir magistro diplomai bus įteikti beveik 400 ISM studentų.

Dėkojame studentui, pasidalijusiam naujiena! Turi ir tu žinių, aktualių „Studentų zonai“? Siųsk jas e. paštu studentai@15min.lt!

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min