Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rubrikoje „Jaunųjų žurnalistų kūrybinės dirbtuvės“ – Sausio 13-oji moksleivių ir studentų akimis

Jaunimas pagerbia Sovietų teroro aukas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Jaunimas pagerbia Sovietų teroro aukas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Taikos jėga sustabdė tankus“, „Langas į Sausio 13-ąją“, „Įvykiai, kurių negalima pamiršti net dvidešimčiai metų praėjus“ – tai keletas straipsnių pavadinimų, kuriuose jaunoji karta išdėsto savo samprotavimus apie 1991-ųjų sausio įvykius.

Straipsniai, vaizdo reportažai, fotoreportažai talpinami internetiniame tinklalapyje http://sausio13.lrs.lt rubrikoje „Jaunųjų žurnalistų kūrybinės dirbtuvės“.

Į Seimo kanceliarijos organizuotą renginį, skirtą Laisvės gynėjų dienos 20–mečiui paminėti, sausio 11 d. – pasikėsinimo į Laisvą žodį dieną – atvyko apie 70 jaunųjų žurnalistų iš visos Lietuvos (Vilniaus, Kauno, Kėdainių, Kupiškio, Šiaulių), dauguma jų – vyresniųjų klasių moksleiviai. Jaunieji žurnalistai kalbino Seimo narius, kitus įvykių liudininkus, filmavo, fotografavo ir vėliau Seimo kanceliarijai pateikė medžiagą. Joje pokalbiai su Seimo nariais Vyteniu Povilu Andriukaičiu, Petru Auštrevičiumi, Rytu Kupčinsku, Emanueliu Zingeriu. Taip pat moksleiviai užfiksavo Seimo kanclerio Jono Mileriaus, fotografo Stasio Paškevičiaus, žurnalistės Eglės Bučelytės prisiminimus.

Tarp geriausių darbų pažymėtinas moksleivių Augustės Tamutytės vaizdo filmas ir Žydrūnės Norkutės esė, studentės Rūtos Jakutytės rašinys. Aktyviausiai ir profesionaliausiai kūrybinėse dirbtuvėse pasižymėjo Kauno moksleivių techninės kūrybos centro bendruomenė, kuriai už puikiai išugdytus gebėjimus vertinti parlamentarizmo istoriją ir rūpestį Lietuvos Nepriklausomybės raidai raštišką padėką išsiuntė Seimo kancleris.

1991 m. sausio 11-ąją buvo pasikėsinta į Nepriklausomos valstybės Laisvės žodį, sovietų kariuomenė užėmė Spaudos rūmus. „Jaunųjų žurnalistų kūrybinės dirbtuvės“ – vienas iš vykusių renginių pagal Laisvės dienos 20-mečio minėjimo „Mūšis už Tautų laisvę“ programą, skirtas pasikėsinimo į Laisvąjį žodį dienai
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min