Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentai ragina grįžti prie rezidentūros klausimo

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus universiteto Studentų atstovybė (VU SA) antradienį raštu kreipėsi į Švietimo ir mokslo ir Sveikatos apsaugos ministrus prašydami atnaujinti praėjusiais metais vykusias derybas dėl priėmimo į medicinos rezidentūros studijas.

„Šiais metais stebėjome reiškinį, kai priėmimas į rezidentūrą hipotetiškai turėjo būti vienodas abiejų Lietuvos aukštųjų mokyklų, rengiančių medikus, studentams, tačiau realijos ne visiškai atitiko VU studentų lūkesčių“, – teigė VU SA viceprezidentas Vainius Rakauskas.

„Šiais metais vykusio priėmimo į medicinos rezidentūros studijas metu buvo tikrai daug nesusipratimų“, – sakė ir Vilniaus universiteto prorektorius dr. Aleksas Pikturna. „Svarbūs čia du niuansai – ne laiku patvirtintas vietų skaičius ir nevykusios bendro priėmimo proporcijos. Šioje vietoje Vilniaus universitetas tikrai pralošė, todėl būtina tęsti diskusijas ir rasti bendrą sutarimą“, – sutinka prorektorius.

VU SA primena, jog šiais metais priėmimo į rezidentūrą metu kilo nesusipratimų dėl finansavimo skyrimo ir priėmimo tvarkos. Įvykus bendrajam priėmimui į rezidentūros studijas, Vyriausybė patvirtinto net 30 proc. mažesnį nei žadėta finansavimą. Taip pat dar prieš bendrąjį priėmimą studentai piktinosi baigiamųjų egzaminų tvarka – skiriasi egzaminai, kai vieno universiteto studentai iš anksto žino visus klausimus, o kito – tik dalį, tačiau priėmimas vyksta pagal bendras taisykles.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min