Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Zona šiuolaikiškam studentui

Paulius Arbačiauskas
Asmeninio archyvo nuotr. / Paulius Arbačiauskas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lūžis, skiriantis paauglį ir suaugusį, dažniausiai atsiranda tada, kai baigiama mokykla ir pradedamos studijos. Nerūpestingą vaikystę keičia gyvenimas, kuriame tenka prisitaikyti prie realybės taisyklių: ieškoti būdų, atrasti dėsnius, plėsti požiūrį, tobulinti mąstymą, aštrinti žvilgsnį ir visomis išgalėmis stengtis suprasti save.

Pereiti iš lengvabūdiško paauglio, į ne dienomis, bet valandomis tobulėjantį jaunuolį padeda informacija, o kaip vienas protingas žmogus yra pasakęs: tie, kas valdo informaciją, valdo pasaulį.

Mūsų dienų visuomenėje studentams informacijos apstu, svarbu mokėti atsirinkti naudingą nuo bevertės. Šioje vietoje į pagalbą atskuba rimti verslininkai. Tačiau šie siekia pelno, taigi studentui pateikia tą informaciją, kuri naudinga piniginiu atžvilgiu. Rankų nenuleidžia ir jaunatvišku maksimalizmu varoma studentija, tačiau ši daugiau orientuojasi į pramogas ir paskalas. Taigi, kaip jau supratote, tiek su vienais, tiek su kitais, tinkamą gyvenimo kelią vargiai išsirinksite, o tai gali reikšti ilgus ir nuobodžius klaidžiojimus informacijos ir gyvenimo labirintais.

Pastaruoju metu į naujovių sūkurį įsisukęs „15min“ kolektyvas šią vasarą studentams pažadėjo žavią staigmeną – viskas viename – studentų zoną. Nuo faktais paremtų karščiausių studentiškų naujienų ir LSAS pozicijų iki ekspertų patarimų ir pramoginių renginių apžvalgų; nuo profesionalių nuotraukų ir vaizdo reportažų bei jaunimo radijo balso iki pačių studentų kuriamų naujienų ir jau legenda tapusio Studentų blogo, kuris nuo šiol vadinsis STUDENTŲ ZONA. Viskas tiksliai, profesionaliai, tvarkingai, linksmai ir vienoje vietoje.

Tai tikras kiekvieno studento pagalbininkas šiuolaikiniuose informacijos verpetuose: čia planuosime vasaros keliones ir atostogas Lietuvoje ir už jos ribų, matysime studentams skirtus darbo pasiūlymus, universitetų naujienas ir stojimo sąlygas, sužinosime apie galimybes studijuoti užsienyje, girdėsime nepriklausomas profesionalų ir kritikų nuomones, tikrąjį LSAS ir kitų, studentams atstovaujančių organizacijų balsą bei visus portalus ir informaciją, apie kurią būtina žinoti šiuolaikiniam studentui.

Šio projekto organizatorė Kristina Aksamitaitė sutinka, kad studentiškų leidinių ir svetainių pasirinkimas Lietuvoje iš tiesų nemenkas. Tačiau pašnekovė pastebi, jog jie nesulaukia tokio dėmesio, kokio norėtųsi. Greičiausiai tai nulemia leidėjų profesionalumo stoka, iš dalies nuobodus pateikimas ir leidinių turinio supanašėjimas.

Kristina, papasakok kaip arba kodėl gimė idėja sukurti rubriką studentams?

Idėja 15min.lt įkurti STUDENTŲ ZONĄ kilo natūraliai. Nuo pat portalo starto jame vietą rado Studentų blogas, kuriame savo jėgas rašyti išbandė ne vienas studentas. Atėjo laikas tobulėti ir sukurti studentams skirtą rubriką, kuri skirtųsi nuo dabar siūlomų studentams laikraščių bei portalų.

Kuo šis projektas išsiskirs iš kitų jaunimui skirtų leidinių?

Pagalvojau, kad, nepaisant studentams skirtų leidinių ir tinklalapių gausos, nėra portalo, kuriame studentas rastų viską, kas jam yra reikalinga, vienoje vietoje. STUDENTŲ ZONOJE bandyta šią idėją įgyvendinti – čia vienoje vietoje galima rasti studentų radiją, televiziją bei raštu pateiktas naujienas. Taip pat kiekvienas čia užsukęs ras išsamių „Erasmus“ studentų pasakojimų iš įvairių pasaulio kampelių, studentų kelionių, kurioms prireikė minimalių resursų, aprašymų, „barako“ virtuvėje gimstančių kulinarinių šedevrų, sužinos, kur vyksta karščiausi studentiški vakarėliai. STUDENTŲ ZONOS skaitytojus mielai konsultuos studentiškų reikalų ekspertai. O svarbiausia, raginsime skaitytojus prisidėti prie rubrikos turinio bei tobulinimo. Žinoma, visa tai įgyvendinti prireiks laiko, bet iki rugsėjo jo dar turime, todėl rudenį, tikiuosi, jau būsime įgyvendinę daugelį idėjų šioje rubrikoje.

Dirbi su studentais ir studentams. Ar studentija yra drąsus visuomenės sluoksnis: mėgsta dalytis savo mintimis, nebijo viešai diskutuoti?

Yra daug aktyvių studentų, kurie noriai dalyvauja įvairiuose projektuose, dalijasi savo mintimis, patirtimi. Tuo teko įsitikinti ir nuo pirmųjų Studentų blogo gyvavimo dienų. Pažinau tikrai įdomių, protingų, kūrybingų rašančių žmonių.

Ko palinkėtum STUDENTŲ ZONOS skaitytojams?

Rubrikos STUDENTŲ ZONA skaitytojams linkiu, kad jų rytas kuo dažniau prasidėtų ne tik nuo kavos puodelio, bet ir mūsų rubrikos skaitymu. Kviečiu visus prisidėti prie STUDENTŲ ZONOS turinio ir tobulinimo. Viso idėjos yra laukiamos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min