Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studijas Klaipėdos universitete galima baigti dukart greičiau

Klaipėdos universitetas.
15min nuotr. / Klaipėdos universitetas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Norite keisti kvalifikaciją, siekti kitos srities išsilavinimo, tačiau baiminatės, kad tai bus brangu, truks daug metų, o ir jūs jau – nebe pirmos jaunystės? Kremtatės, kad anksčiau neturėjote galimybių siekti aukštojo mokslo dėl finansinių sunkumų ar nesugebėjimo derinti studijų su darbu? Vis tai išsprendžiama! Nuo šiol norimos specialybės studijas universitete galite baigti dvigubai greičiau.

Neformaliai ar savaime įgytos kompetencijos, tokios kaip darbe, kelionėse, įvairiuose kursuose ar skaitant knygas įgytos žinios, patirtis, įgūdžiai ir gebėjimai, gali nutiesti trumpą tiltą išsvajotojo diplomo link. Klaipėdos universitetas siūlo stojantiesiems privilegiją: pagrindus savo žinias ir patirtį, tam tikros srities Bakalauro studijas baigti ne per ketverius, o, tarkime, per dvejus metus.

Kompetenciją reikia įrodyti

„Dešimt metų užsiimate suaugusiųjų švietimu ar dirbate vadybininku, tačiau neturite tos srities išsilavinimo? Turite reikiamus įgūdžius, patirtį, o dabar norėtumėte turėti ir tai liudijantį aukštojo mokslo diplomą? Universitete pasirinkus tos srities studijas, jums gali būti automatiškai užskaityta ne viena disciplina, vadinasi, nereikės lankyti paskaitų ir iš karto gausite reikiamus kreditus. Taip galite savo studijas sutrumpinti iki 50 proc. ir skirti visą savo laiką bei jėgas naujiems dalykams“, – sako Klaipėdos universiteto tęstinių studijų instituto Andragogikos katedros vedėja Birutė Jatkauskienė

Norintieji studijuoti ir pasinaudoti šia programa, turi parengti savo kompetencijų portfelį: surinkti kompetenciją liudijančius dokumentus, o pokalbio su komisija metu apginti savo patirtį ir gebėjimus. Stojančiuosius vertina komisija, kuri pagal sudarytą kompetencijos aprašą nurodo, ką tokias studijas baigęs specialistas turi žinoti ir mokėti.

Pavyzdžiui, profesinį konsultavimą, įvairius mokymus vykdęs stojantysis turės pateikti pavyzdžius, juos analizuoti, įrodyti, jog suvokia profesinio konsultavimo paskirtį, moka apibrėžti jo ypatumus ir t.t. Jei tai bus įvykdyta, šįi disciplina jam bus iš anksto užskaityta.

Studijos trumpesnės ir pigesnės

Kompetencijų vertinimas ypač naudingas suaugusiesiems, kuriems reikia tam tikros srities išsilavinimo. Jie gali įsitikinti, kad pripažįstami ne tik tos srities, kurioje siekiamo išsilavinimo, įgūdžiai ir žinios, bet ir anksčiau kitose sferose įgyti mokymosi pasiekimai. Studijuojančiuosius tai skatina toliau mokytis, atskleisti savo gabumus ir tobulėti, susidaro prielaidos mokytis visą gyvenimą.

„Neformaliai ir savaime įgytos kompetencijos vertinimas naudingas ir laiko atžvilgiu, ir finansiškai: žmogus studijuoja trumpiau, tad ir už studijas moka mažiau. Šiais laikais, kai visi esame paskendę darbuose, neturime daug laisvo laiko, o ir studijos be galo brangios, ši programa turi didelių perspektyvų“, – įsitikinusi B.Jatkauskienė.

Kompetencijų vertinimo programa , pasinaudojus iš struktūrinių fondų gautomis lėšomis, Klaipėdos universitete įgyvendinama nuo 2008 metų. Interreg projektas „Mokymosi visą gyvenimą pajėgumo stiprinimas pasienio regione (5L) įgyvendinamas kartu su Kauno regioniniu inovacijų centru ir užsienio partneriais, jo pagalba Lietuvos patirtis šiuo metu perduodama Latvijos Ventspilio universitetui.

 
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min