Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Susisiekimo ministras E.Masiulis: „Lietuvos keliuose išsaugoma daugiau vaikų ir dviratininkų gyvybių“

Eligijus Masiulis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Eligijus Masiulis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pusmečio statistika rodo, kad šiemet Lietuvos keliai tapo gerokai saugesni vaikams ir dviratininkams. Palyginti su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, vaikų netekčių skaičius sumažėjo 68,4 proc., dviratininkų – 40 proc. Iš viso eismo įvykiuose šalyje žuvo 28,3 proc. mažiau žmonių, teigiama Susisiekimo ministerijos pranešime.

„Lietuvos pažanga, mažinant žuvusiųjų keliuose skaičių, pernai buvo viena iš didžiausių Europos Sąjungoje – tuomet mums pavyko išsaugoti 26 proc. daugiau gyvybių. Įvertindami eismo saugos gerėjimą šalyje per pastarąjį pusmetį, šiemet galime tikėtis dar geresnių rezultatų“, – sakė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Šiemet sausio–birželio mėnesiais, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, eismo įvykių Lietuvoje užregistruota 8,4 proc. mažiau (2009 m. – 1721, 2010 m. – 1577). Žuvusiųjų sumažėjo 28,3 proc. (2009 m. – 166, 2010 m. – 119), sužeista beveik 4 proc. mažiau žmonių (2009 m. – 2002, 2010 m. – 1923).

Geriausių rezultatų šiemet pasiekta saugant vaikų gyvybes gatvėse ir keliuose. Pernai per pirmąjį pusmetį eismo įvykiuose žuvo 19, šiemet – 6 vaikai (68,4 proc. mažiau). Pastebima, kad ir patys vaikai tapo žymiai atidesni – eismo įvykių, kuriuose jie nukentėjo dėl savo pačių neatsargumo, šiemet sumažėjo beveik 39 proc., o žūčių skaičius dėl vaikų neatsargumo sumažėjo net 80 proc.

Statistikos duomenys rodo, kad šiemet keliuose vairuotojai elgiasi atsargiau ir atsakingiau. Per pirmąjį šių metų pusmetį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, eismo įvykių dėl vairuotojų kaltės sumažėjo beveik 20 proc. Maždaug tiek pat sumažėjo eismo įvykių dėl neblaivių vairuotojų bei asmenų, neturinčių teisės vairuoti, kaltės.

Šiais metais avaringumas mažėja visuose šalies regionuose, išskyrus Panevėžio apskritį. Kaip ir pernai, saugiausiomis išlieka Tauragės (37 eismo įvykiai) ir Utenos (47 eismo įvykiai) apskritys. Daugiausia eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, užregistruota Kauno ir Vilniaus apskrityse (atitinkamai 423 ir 338 eismo įvykiai).

Mažėjančiu žuvusiųjų skaičiumi išsiskiria Alytaus, Klaipėdos ir Kauno apskritys. Palyginti su praėjusių metų pirmuoju pusmečiu, šiemet Alytaus apskrities keliuose žuvo 78 proc. mažiau žmonių, Klaipėdos ir Kauno regionuose – beveik 60 proc. mažiau.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min