Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Trijų Kauno universitetų Senatai pritarė susijungimui

Vytauto Didžiojo universitetas
Šarūno Bulotos / 15min nuotr. / Vytauto Didžiojo universitetas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trijų Kauno aukštųjų mokyklų – Kauno technologijos universiteto (KTU), Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) – Senatai pritarė susijungimui į vieną universitetą. Susijungimas planuojamas 2022 metais.

Kaip teigiama pranešime, ketinimų protokolas iki 2022 m. atkurti istorinį Lietuvos universitetą buvo pasirašytas praėjusių metų pabaigoje.

Dabar žengtas ir antrasis žingsnis – trijų Kauno universitetų Senatai pritarė Lietuvos universiteto atkūrimui Kaune ir įgaliojo universitetų rektorius pradėti derybas su universitetų bendruomenėmis ir valdžios institucijomis. KTU, LSMU ir VDU pradedamos kurti darbo grupės, kurios derins projekto detales ir numatys tolesnę jo eigą.

Esminis dalykas yra ne pats susijungimas, o kokybiniai, turinio pokyčiai – studijų programų optimizavimas, mokslo ir studijų potencialo telkimas, sisteminė pertvarka.

„Džiaugiuosi, kad daromi konkretūs žingsniai, bręstame rimtiems procesams. Šiandien nebegalime galvoti vien apie savo aukštosios mokyklos statuso išlaikymą, turime siekti kokybės, efektyvumo, konkurencingumo, o tam reikia stambinti struktūrą“, – teigia KTU rektorius Petras Baršauskas.

Pasak Lietuvos universitetų rektorių konferencijos prezidento, esminis dalykas yra ne pats susijungimas, o kokybiniai, turinio pokyčiai – studijų programų optimizavimas, mokslo ir studijų potencialo telkimas, sisteminė pertvarka.

 „Laukia didelis darbas, turėsime daug kalbėtis, diskutuoti. Tačiau, galvodami apie savo šalies ateitį, apie jaunus žmones ir tai, ką galėsime jiems pasiūlyti, privalome vienyti jėgas“, – sako P. Baršauskas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min