Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valstybės parama doktorantams dvigubai didesnė nei pernai

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Valstybinio studijų fondo valdyba skyrė stipendijas 634 trečiosios studijų pakopos studentams (doktorantams), aktyviai vykdantiems mokslinius tyrimus. Jiems bus išmokėta beveik 2,8 mln. litų. Pernai tokios stipendijos buvo skirtos 624 studentams, išmokėta buvo daugiau nei 1,4 mln. litų. Palyginti su 2010 metais, šiemet valstybės parama doktorantams išaugo beveik du kartus.

„Doktorantų, kuriems skirtos šios stipendijos, yra šiek tiek daugiau nei pernai, tačiau pasikeitus stipendijos dydžiui visi jie kas mėnesį gaus didesnes pinigų sumas, – sakė Sigitas Renčys, Valstybinio studijų fondo direktorius. – Doktoranto stipendijos dydis pernai buvo 205 litų per mėnesį, o
šiemet siekia 390 litų“.

Lietuvos mokslo ir studijų institucijose doktorantūros studijas pasirinkę studentai pateikė 674 prašymus. Stipendijos doktorantams yra skiriamos už parengtus spaudai ir publikuotus straipsnius disertacijos tema Lietuvos ir užsienio cituojamuose moksliniuose žurnaluose.

Daugiausia – 192 – stipendijos skirtos technologijų mokslų srities doktorantams, fizinių mokslų doktorantai gavo 129, socialinių mokslų doktorantai – 141 stipendiją. Biomedicinos mokslus pasirinkusiems doktorantams paskirta 119 stipendijų. Mažiausiai paraiškų kaip ir pernai pateikė
humanitarinių mokslų atstovai. Jiems skirtos 53 doktoranto stipendijos.

Mokslinius tyrimus skatinanti stipendija doktorantams išmokama dalimis kiekvieną ketvirtį. Pirmosios stipendijos doktorantus pasieks kovo viduryje. Šios stipendijos skiriamos neatsižvelgiant į kitas pinigines išmokas. Doktorantai paprastai gauna stipendijas ir iš savo aukštosios mokyklos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min