Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vasaros kursuose išeiviams – pažintis su šiuolaikine Lietuva

„Pasaulio lietuvių akademijos“ logotipas
VDU nuotr. / „Pasaulio lietuvių akademijos“ logotipas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Liepos 5 d. Kaune prasidės vasaros kursai „Refresh in Lithuania“, skirti studentiško amžiaus lietuvių diasporos atstovams. Dvi savaites kursų dalyviai ne tik mokysis lietuvių kalbos, bet ir susipažins su Lietuvos istorija, kultūra, socialine, ekonomine bei politine padėtimi.

 Šie kursai – VDU socialinio projekto, pavadinto „Pasaulio lietuvių akademija“, dalis, teigiama išplatintame pranešime.

„Manome, kad pasaulio lietuvių jaunimui reikalingi edukacijos centrai, kurie, be universalaus ir šiuolaikinius standartus atitinkančio išsilavinimo, galėtų padėti gaivinti lietuvių tapatybę ir imunitetą. Tiek šie kursai, tiek ir kiti Pasaulio lietuvių akademijos projektai – tai galimybė suburti pasaulyje išsibarsčiusius lietuvius, padėti išlaikyti išsisklaidžiusios tautos dalies ryšį su Tėvyne, supažindinti juos su šiuolaikine Lietuva“, – sakė Lietuvių išeivijos instituto vadovas prof. Egidijus Aleksandravičius.

Pirmą kartą organizuojamų kursų dalyviai lankys lietuvių kalbos pamokas, klausysis Lietuvos ir išeivijos istorijos, kultūros ir meno paskaitų, dalyvaus diskusijų klubuose. Pažintį su šalimi praturtins ekskursijos į muziejus bei kitas žymias Lietuvos vietas, įvairūs meno renginiai, vizitai valstybinėse institucijose. Visiems dalyviams bus išduoti VDU vasaros kursų diplomai.

Vasaros kursus organizuoja Vytauto Didžiojo universitetas ir Lietuvių išeivijos institutas, juos globoja Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkė Irena Degutienė.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min