Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VDU studentai galės vykti stažuotis į JAV

Stipendijos nuostatų pasirašymas
VDU nuotr. / Stipendijos nuostatų pasirašymas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vytauto Didžiojo universitete (VDU) įsteigtos vardinės Liūto ir Francoise Mockūnų vardinės stipendijos, kurios suteiks galimybę magistrantams ir doktorantams atlikti praktiką Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Idėja steigti tokias stipendijas kilo žymaus išeivijos veikėjo Liūto Mockūno našlei Francoise Puzyna–Mockūnas.

„Jauniems žmonėms yra būtina keliauti, pagyventi užsienyje, įgyti gyvenimo daugiakultūrinėje aplinkoje patirties. Tuomet grįžę į Lietuvą jie galės skleisti pažangias idėjas, keisti darbo kultūrą, kurti palankias verslo sąlygas“, – sakė F.Puzyna–Mockūnas.

Pasak VDU mecenatės, tokiu būdu ji siekia įamžinti savo vyro atminimą, padėti Vytauto Didžiojo universitetui plėsti ir stiprinti tarptautinius ryšius, o Amerikos lietuvių bendruomenei – aktyvinti veiklą Lietuvoje. Ši iniciatyva – tai dalis VDU vykdomo „Pasaulio lietuvių akademijos“ projekto, kurio vienas tikslų – skatinti išeivijos ir Lietuvos mokslininkų bei studentų bendradarbiavimą.

Universitetui F.Puzyna–Mockūnas padovanojo ir savo butą Vilniuje, kuris taip pat bus skirtas Pasaulio lietuvių akademijos veiklai vystyti.

Vardinių stipendijų skyrimo nuostatus VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka ir Liūto Mockūno našlė Francoise Puzyna–Mockūnas pasirašė rugsėjo pabaigoje. Nuo šiol kiekvienais metais rugsėjo 30 d. – per Liūto Mockūno gimtadienį – VDU studentams bus skelbiamas konkursas vykti stažuotis į JAV.
Planuojama, kad šiais metais išvykti į JAV galės penki jaunieji tyrėjai. Stažuotės organizuojamos kartu su JAV lietuvių bendruomenės krašto valdyba – ji padės išsirinkti tokias stažuotės vietas, kurios atitiktų tenykštės lietuvių bendruomenės ir Lietuvos tyrėjų poreikius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min