Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VDU vieši garsi literatūrologė prof. Violeta Kelertienė

Vytauto Didžiojo universitetas
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Vytauto Didžiojo universitetas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rugsėjo mėnesį Vytauto Didžiojo universitete svečiuojasi žinoma literatūrologė, profesorė Violeta Kelertienė iš Vašingtono universiteto. Lietuvių literatūros katedros magistrantams ji skaitys paskaitas, kurias kviečiami lankyti visi susidomėjusieji.

Intensyvaus kurso „Ričardo Gavelio kūryba poskolonialiniu aspektu” paskaitos vyksta pirmadieniais ir trečiadieniais nuo 16.15 val. 611 auditorijoje (VDU rūmuose K Donelaičio g. 52) iki spalio 1 d., teigiama išplatintame pranešime.

„Šiais metais Violeta Kelertienė yra apdovanota mokslo premija už viso gyvenimo nuopelnus bei pasiekimus humanitarinių ir socialinių mokslų srityje. Ji itin aktyviai dalyvauja tarptautinėje ir lietuvių mokslinėje akademinėje veikloje, yra daugelio organizacijų narė, taip pat nuolatinė Baltijos studijų asociacijos (AABS) organizuojamų konferencijų organizatorė ir dalyvė“, – apie viešnią pasakojo Lietuvių literatūros katedros vedėja doc. dr. Dalia Kuizinienė.

Nuo 1984 m. V.Kelertienė dirbo Ilinojaus universiteto Lituanistikos katedroje, 1993–2008 metais šiai katedrai vadovavo. Šiuo laikotarpiu Lituanistikos katedra į magistrantūros ir doktorantūros studijas kvietė ir priėmė daugelį Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų bei stažuotojų, kurie rengė savo mokslinius darbus, disertacijas. Lituanistikos katedra sudarė sąlygas jiems studijuoti bei rinkti medžiagą savo moksliniams darbams.

Lituanistikos katedros kvietimu ilgesnį ar trumpesnį laiką čia dėstė ir Lietuvos mokslininkai. 1997 m. Vilniaus pedagoginis universitetas suteikė V. Kelertienei Garbės daktaro vardą. Šiuo metu V.Kelertienė yra Vašingtono universiteto Skandinavijos studijų departamento profesorė, verčia į anglų kalbą Žemaitės tekstus.

Nuo 1999 m. V.Kelertinė yra anglų kalba leidžiamo akademinio žurnalo „Lituanus“ redaktorė, buvo žurnalo „Metmenys“ redaktorė. Savo tyrimuose V.Kelertienė viena iš pirmųjų pradėjo taikyti postkolonializmo teoriją. Šią metodologiją taiko savo darbuose ir V.Kelertienės buvę doktorantai D.Lapkus, D.Cidzikaitė ir kiti jaunesnės kartos Lietuvos literatūrologai.

2006 m. Violeta Kelertienė sudarė ir išleido straipsnių rinkinį „Baltic Postcolonialism“ – jame skelbiami ne tik knygos sudarytojos, ne tik žymiausių užsienyje gyvenančių baltų kultūros bei literatūros tyrinėtojų, bet ir Lietuvos mokslininkų straipsniai apie lietuvių kultūrą ir literatūrą. 2006 m. Lietuvoje buvo išleistas V.Kelertienės literatūros kritikos straipsnių rinkinys „Kita vertus“. V.Kelertinė nuolat dalyvauja Lietuvos mokslinėje, akademinėje veikloje, skelbia savo straipsnius Lietuvoje. Ji yra daugelio Lietuvos mokslinių ir kultūros leidinių redkolegijų narė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min