Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilnių konsultuoja tarptautiniai IBM ekspertai, laimėtų konsultacijų vertė — apie 1,35 mln. Lt

IBM
AFP/„Scanpix“ nuotr. / IBM
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniuje darbą pradėjo tarptautinai ekspretai, atvykę pagal IBM Smarter Cities Challenge (angl. — IBM iššūkis išmanesniems miestams) programą. Šeši profesionalai tris savaites analizuos miesto transportą, jo reguliavimą, išmaniųjų sistemų tobulinimą ir pateiks išvadas, kaip toliau plėtoti ir kokias inovacijas diegti miesto transporte. Konsultacijų, kurias laimėjo Vilnius ir apmokės IBM, vertė — 500 tūkst. JAV dolerių (apie 1,35 mln. Lt).

„Džiugu, kad tokio aukšto lygio ekspertai šiuo metu dirba Vilniuje. Esame pasiruošę pasidalinti informacija ir patirtimi, kad gautume naudingą planą, kurį įgyvendinus, Vilnius taps dar geresne vieta gyventi“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Pasak Indrės Jakaitytės, ,,Išmanusis Vilnius” projekto koordinatorės, ekspertų laukia daugybė susitikimų su savivaldos, verslo ir kitų susijusių organizacijų atstovais, jie taip pat analizuos transporto sistemų duomenis, pateiks siūlymus, kaip juos panaudoti gerinant susisiekimo Vilniuje kokybę ir kuriant integruotus transporto sprendimus mieste.

Ekspertų komanda buvo surinkta iš skirtingų IBM padalinių visame pasaulyje: nuo JAV ir Kanados iki Indijos.

Pasak ekspertų, miestas nuo pirmųjų minučių padarė itin teigiamą įspūdį. Svečiai atkreipė dėmesį į tai, kad, lyginant su didžiąja dalimi kitų pasaulio miestų, Vilnius labai gerai tvarkosi su automobilių srautais, paminėjo teigiamus pokyčius viešajame transporte ir skatinant dviračius.

„Įspūdinga matyti, kaip Vilnius yra pasiruošęs pokyčiams ir kiek daug jau nuveikė. Tad esame labai progresyviame mieste, kuris nori toliau tobulėti ir plėtoti savo turimas sistemas – o tai jaudinantis iššūkis ir mums“, – pirmojo susitikimo metu dalinosi ekspertai.

Iššūkis išmaniesiems miestams yra elitinė programa, kurios metu per pastaruosius trejus metus iš daugiau kaip 500 teikusių paraiškas savivaldybių gauti konsultacijas atrinkta vos 116. Tai, kad IBM atrenka paraišką, reiškia miesto siekį patobulinti esamas sistemas ir taip išspręsti kylančias problemas, kurios yra itin svarbios gyventojams.

Vilnius, išsikovojęs šią stipendiją, aplenkė daugiau nei 100 pasaulio miestų ir atsidūrė tarp tokių miestų kaip Briuselis (Belgija), Pertas (Australija), Durban (Pietų Afrika) ir kt.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min