-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Seimas nebenori leisti kovinių ir pavojingų šunų laikyti daugiabučiuose

Seimas antradienį po svarstymo pritarė naujos redakcijos Gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymo projektui. Šiuo teisės aktu siekiama iš esmės atnaujinti galiojantį gyvūnų gerovės ir apsaugos teisinį reguliavimą: nustatyti veiksmus, kurie laikomi žiauriu elgesiu su gyvūnais ir jų kankinimu, drausti pavojingus šunis laikyti daugiabučiuose namuose ir nustatyti privalomą gyvūnų registraciją ir ženklinimą.
Pitbulis
Pitbulis / AP/„Scanpix“ nuotr.

Su naujojo Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo projektu galite susipažinti čia.

Siūloma nustatyti valstybės ir savivaldybių institucijų kompetenciją užtikrinant gyvūnų, kaip juslių būtybių, gerovę ir apsaugą, fizinių ir juridinių asmenų, kitų organizacijų ir filialų pareigas gyvūnų apsaugos ir gerovės srityje, bepriežiūrių gyvūnų gerovę ir apsaugą, bešeimininkių gyvūnų populiacijos mažinimo priemones, humaniško elgesio su gyvūnais reikalavimus, kad gyvūnai būtų apsaugoti nuo žiauraus elgesio, kankinimo ir kitų neigiamų poveikių ir būtų užtikrintas žmonių saugumas.

Įstatymo projektu siūloma paskirstyti valstybinio valdymo institucijų ir savivaldybių kompetenciją, reglamentuoti gyvūnų globa užsiimančių asmenų veiklą, nustatant reikalavimus, kuriuos jie turėtų atitikti siekdami užsiimti gyvūnų globa, pareigas ir teises.

Numatoma, kad savivaldybių teritorijoje bešeimininkių ir bepriežiūrių gyvūnų globą organizuotų savivaldybės, t. y., savivaldybė turėtų užtikrinti, kad visi bešeimininkiai ir bepriežiūriai gyvūnai augintiniai sugauti ar surasti bus perduoti gyvūnų globėjui, o bešeimininkiai ar bepriežiūriai ūkiniai gyvūnai – kitam ūkinių gyvūnų laikytojui.

Įstatymo projektu siūloma nustatyti privalomą gyvūnų registraciją ir ženklinimą, numatyti už tai atsakingas institucijas.

Siekiant, kad gyvūnai būtų apsaugoti nuo žiauraus elgesio, naujojoje įstatymo redakcijoje siūloma nustatyti veiksmus, kurie laikomi žiauriu elgesiu su gyvūnais ir jų kankinimu. Taip pat numatyti veiksmai, kurie nebūtų laikomi žiauriu elgesiu su gyvūnais ir jų kankinimu bei leistini gyvūno nugaišinimo atvejai ir būdai. Įstatymo projektu siūloma įtvirtinti nuostatą, kad nugaišinti gyvūnus gali tik veterinarijos gydytojas ar jo pavedimu veterinarijos felčeris, o tik tam tikrais įstatyme nustatytais atvejais kitas asmuo.

Įstatymo projektu siūloma nustatyti privalomą gyvūnų registraciją ir ženklinimą, numatyti už tai atsakingas institucijas.

Siūloma išsamiau reglamentuoti kovinių ir pavojingų šunų įvežimo, laikymo, veisimo, ženklinimo, registravimo, prekybos reikalavimus. Įstatymo projekte numatoma, kad Lietuvoje būtų draudžiami koviniai šunys, jų mišrūnai ir pavojingų šunų mišrūnai, išskyrus iki šio įstatymo įsigaliojimo dienos laikomus kovinius šunis ir jų mišrūnus ir pavojingų šunų mišrūnus, kurie negali būti toliau veisiami, ir jiems taikomos tos pačios laikymo nuostatos, kaip ir pavojingiems šunims.

Siūloma nustatyti, kad kovinius šunis, kovinių ir pavojingų šunų mišrūnus (tais atvejais, kai tokių šunų įstatymai nedraudžia) bei pavojingus šunis būtų draudžiama laikyti daugiabučiuose namuose.

Siekiant skatinti tikslingą ir planuotą gyvūnų augintinių veisimą, siūloma nustatyti, kad gyvūnų augintinių veisimas turi būti tikslinis, planuojamas ir neatsitiktinis, o gyvūnų augintinių laikytojams nustatyta pareiga būtų užtikrinti, kad jų augintiniai nesidaugintų, išskyrus atvejus, jeigu jie užtikrina šių gyvūnų jauniklių perdavimą naujiems savininkams arba rūpinasi patys. Taip pat siekiant mažinti bepriežiūrių gyvūnų skaičių siūloma įtvirtinti nuostatą, kad draudžiama parduoti ar kitaip perleisti nuosavybės teisę į gyvūnus iki 16 metų amžiaus asmenims be tėvų (globėjų) sutikimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius