Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Saugaus elgesio keliuose įpročiai – nuo mažumės

„Būk atsargus kelyje“
Organizatorių paveikslas / „Būk atsargus kelyje“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Eismo įvykių statistika kasdien beldžiasi į mūsų sąmonę – baisios nelaimės, žūtys, sužeistieji. Viena eismo įvykių kategorija niekuomet nepalieka abejingų – tai nelaimės, kuriose nukenčia vaikai. Mažiesiems eismo dalyviams skiriamas ypatingas dėmesys kiekvienų mokslo metų pradžioje, jiems organizuojami įvairūs saugaus eismo renginiai, tačiau to dėmesio niekuomet negana. Nes jei tik galėtume išvengti bet vieno skaudaus įvykio, turbūt vertėtų padaryti bet ką. Tokios idėjos vedami viešoji įstaiga „ATW sprendimai“ inicijuoja projektą „Būk atsargus kelyje“.

Pastaruosius metus beveik kiekvieną mėnesį kelių eismo įvykiuose žuvo vienas ar daugiau vaikų. Keliasdešimt jų kas mėnesį paprastai dalyvauja eismo įvykiuose, būna sužaloti arba, geriausiu atveju, – atsiperka išgąsčiu. Jei žiūrėtume į plikus skaičius – tai gal ne tiek daug? Tačiau juk už kiekvieno statistikos vieneto – šeimos tragedija, sužalota sveikata arba patirtas didžiulis stresas. Tai verčia mąstyti, ieškoti sprendimų, kad tą sausą statistiką būtų galima sumažinti dar bent vienetu...

Tokią užduotį sau kėlė viešoji įstaiga „ATW sprendimai“, inicijuodama projektą „Būk atsargus kelyje“. Viena iš pagrindinių šio projekto organizatorių Eglė Ribačiauskaitė sako, jog bendraujant su skaudžiai nukentėjusiomis šeimomis dažnai atrodo, jog vaiko gyvybei ir sveikatai išsaugoti reikėjo tiek nedaug – atšvaito, taisyklių žinojimo ar tiesiog drausmingumo. Todėl buvo nuspręsta užpildyti šias spragas, daugiau dėmesio skirti vaikų įpročių formavimui, suteikti kiek galima daugiau informacijos vaikams priimtina forma ir nuolat atnaujinti turimas žinias, jas priminti.

Didėjant eismo intensyvumui labai svarbu, kad vaikai pagrindines kelių eismo taisykles taikytų ypatingai negalvodami, kad susiformuotų tinkami jų įpročiai, kuriais jie vadovaujasi visą gyvenimą.
„Šis socialinis projektas skirtas vaikams mūsų keliuose apsaugoti, tad, manau, kad visi norintys išsaugoti mūsų ateitį, apsaugoti savo vaikus nuo nelaimės, prisidės prie mūsų iniciatyvos tiek geromis mintimis, tiek savo darbu“, – sako E. Ribačiauskaitė.

Apie saugumą – vaikų kalba

Projektas susideda iš trijų dalių – edukacinio leidinio „Būk atsargus kelyje“, interaktyvaus renginio „Atsargiai! Pypliai kelyje!“, bei akcijos „Vaikai vaikams“. Šios trys numatomos priemonės papildo viena kitą ir įvairiais būdais siekia atkreipti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į vaikų saugumą keliuose.

Leidinys „Būk atsargus kelyje“ bus leidžiamas bendradarbiaujant su Švietimo bei Susisiekimo ministerijoms pavaldžiomis įmonėmis. Jis bus nemokamai dalijamas būsimiems pirmokams ir pradinukams. Knygelė bus parengta taip, kad joje esanti informacija būtų įdomi, patraukli vaikams, kad juos sudomintų ir eismo taisykles primintų žaismingai.

Leidinyje vaikams suprantama kalba bus pristatomi pagrindiniai kelio ženklai, svarbiausios eismo
taisyklės, vaizduojamos įvairios pavojingos situacijos, pamokymai, kaip jų išvengti ir kaip jose elgtis. Daugelį knygelėje esančių paveikslėlių, nupieštų kelio ženklų bus galima nuspalvinti. Knygelės pabaigoje bus įvairių loginių, stalo žaidimų, kryžiažodžių ir galvosūkių, susijusių su eismo saugumu. Juos spręsdami vaikai galės pasitikrinti gautas žinias.

Raudonas balionas – saugumui

„Svarstydami, kaip kuo patraukliau pateikti vaikams informaciją apie saugų eismą, supratome, kad nepakanka vien leidinuko, todėl supratome, kad vaikams reikia žaidimo – taip gimė interaktyvaus žaidimo „Atsargiai! Pypliai kelyje!!!“ idėja, – pasakoja Eglė Ribačiauskaitė. – Ši akcija skirta realiomis sąlygomis mokyti vaikus atsargaus elgesio keliuose ir gatvėse, o kartu ir atkreipti vairuotojų dėmesį į labiausiai pažeidžiamus ir nerūpestingiausius eismo dalyvius – vaikus.“

Priešpaskutinę vaikų vasaros atostogų savaitę Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Alytaus ir Marijampolės judriausias sankryžas užplūs būriai vaikų, kurie suaugusiųjų bus mokomi saugiai pėsčiomis įveikti iš anksto paruoštus maršrutus. Visiems vaikams virš galvų bus pririšami didžiuliai raudoni helio pripildyti balionai – jie bus kaip įspėjamieji signalai vairuotojams apie netoliese esančius mažuosius eismo dalyvius.

„Ši akcija skirta ne tik vaikams, bet ir vairuotojams, kurie per vasaros atostogas dažnai praranda budrumą“, – pasakoja viena iš akcijos sumanytojų Eglė Ribačiauskaitė.

Vaikai bus mokomi skirtingose miesto vietose, tad nuo vieno iki kito maršruto miestuose vaikai bus vežiojami akcijos autobusiuku. Šis taip pat pasitarnaus ir kaip mokymo priemonė, nes mokyti, kaip saugiai elgtis išlipus iš autobuso ar iš automobilio, kaip dera elgtis transporto priemonėje, taip pat yra labai svarbu.

Kad patarimas nevirstų pamokslu

Akcijos organizatoriai taip pat įvertino ir tai, kad į suaugusiųjų „pamokslus“ vaikai dažnai reaguoja abejingai. Tad buvo nuspręsta įtraukti į akciją ir pačius vaikus, kad jie savo bendraamžius paragintų laikytis kelių eismo taisyklių, gatvėse elgtis ramiai ir atsargiai.

Rugsėjo 1-ąją septyniuose Lietuvos miestuose vaikai vaikams dalys leidinius „Būk atsargus kelyje!“ kartu su raudonaisiais balionais, tapusiais renginio „ATSARGIAI! PYPLIAI KELYJE!!!“ simboliu.

„Mūsų tikslas yra ne tik prasmingai su mažaisiais atšvęsti prasidedančius mokslo metus, pradžiuginant juos balionais, bet ir palinkėti jiems saugaus kelio į mokyklą“, – pasakoja akcijos sumanytojai.
 

Komentarai
Temos Vaikas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min