„Eurobasket 2011“ E grupė: ispanai turėjo gerokai paprakaituoti, tačiau paliko vokiečius be pergalių

Europos čempionės titulą ginanti Ispanija išlaikė dar vieną egzaminą. Pirmosiose antrojo „Eurobasket 2011“ etapo rungtynėse E grupėje jie po atkaklios kovos palaužė Dirko Nowitzkio vedamą Vokietijos rinktinę – 77:68 (16:15, 20:18, 20:22, 21:13).
Dirkas Nowitzki (su kamuoliu)
Dirkas Nowitzki (su kamuoliu) pelnė 19 taškų. / FIBA/Liusjeno Kulbio nuotr.

Ispanų žvaigždynas ir NBA lygos čempionas D.Nowitzkis lietuvių nesuviliojo – per pirmąją dvikovą Vilniaus „Siemens“ arenoje švietė pustuštės tribūnos.

Kietai gynyboje plušę vokiečiai neleido ispanai įsibėgėti (18:18). Nors Europos čempionams antrajame kėlinyje buvo pavykę trumpam atsiplėšti (26:18), vokiečiai čia pat atsakė spurtu 9:0 ir susigrąžino persvarą (26:27).

Vokiečių sėkmės receptas buvo visiškai užtildytas Pau Gasolis, per pirmus du kėlinius taip nė karto ir neįveikęs Dirko Nowitzkio gynybos. Tačiau kai po didžiosios pertraukos ispanų lyderis galiausiai prabilo (10 taškų vien per trečią kėlinį), ispanai šovė į priekį – 50:41.

Visgi vos per kelias minutes ispanai savo persvarą vėl iššvaistė (54:53), o aikštelėje sugrįžo kova taškas į tašką. Iniciatyvos ėmėsi D.Nowitzkis. Prieš tai dažniau šaudęs pro šalį (2/9 metimų), vokietis pradėjo pataikyti net ir itin akylai prižiūrimas.

D.Nowitzkiui dar bandė talkinti kitas vokiečių atstovas iš NBA lygos Chrisas Kamanas, tačiau ispanų puolimas buvo įvairiapusiškesnis ir jie po truputį nutolo (74:65), o desperatiškos vokiečių pastangos gelbėtis buvo bevaisės.

Ispanija: M.Gasolis 24, P.Gasolis 19 (7 atk. kam.), J.C.Navarro 14 (5 rez. perd.) ir F.San Emeterio 12.

Vokietija: D.Nowitzki 19 (7/17 metimų, 7 atk. kam.), C.Kamanas 15 (12 atk. kam.) ir R.Benzingas 10.

Ispanai po šios pergalės bent trumpam pakilo į pirmąją E grupės vietą, tuo tarpu vokiečiai be įskaitinių pergalių išliko grupės dugne. Jų šansai žaisti kitame „Eurobasket 2011“ etape – minimalūs.

Po šių rungtynių ant Vilniaus arenos parketo išbėgs čempionate kol kas nepralaiminti Prancūzija ir pasaulio vicečempionė Turkija.

Lietuvos krepšinio rinktinė prieš Serbiją žais vėliausiame vakaro mače – nuo 21 val.