Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į šuns egzekuciją – su šautuvu ir miškų urėdijos automobiliu

Ginklas
Photos.com nuotr. / Ginklas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Antradienio vakarą Vilniaus pakraštyje, greta Viktariškėse esančios sodų bendrijos „Viktorija“, žiauriai susidorota su senu ir „atitarnavusiu“ šunimi. Egzekucijoje, kaip įtariama, dalyvavo ar ją net vykdė Vilniaus miškų urėdijos darbuotojas.

Naujienų portalas 15min.lt vakare sulaukė pranešimo iš Lietuvos gyvūnų globos draugijos Vilniaus skyriaus atstovų apie ką tik įvykdytą susidorojimą su keturkoju. Netrukus pavyko pasikalbėti su egzekucijos liudininke, kuri telefonu sakė vis dar esanti įvykio vietoje ir, nepaisydama šunžudžių grasinimų, laukianti atvykstant jos iškviestų policijos pareigūnų.

Pasak liudininkės, vaikštinėdama po greta sodų bendrijos augantį miškelį su savo vyru ir nuosavu šuneliu, ji pamatė stoviniuojančią žmonių grupelę – tris vyrus ir moterį. Netrukus pasigirdo šautuvo šūvis. Nusprendusi išsiaiškinti, kas sumąstė pašaudyti artimoje gyvenamųjų namų kaimynystėje, pora prisiartino prie šių žmonių. Tuo metu vienas iš šios grupės vyrų, nešinas šautuvu bei apsirengęs civiliais rūbais, sėdo į netoliese stovėjusį visureigį „Suzuki Jimny“, pažymėtą Vilniaus miškų urėdijos emblemomis, ir išvažiavo.

Prieš poros akis atsivėrė kraupus vaizdas. Prie medžio gulėjo nušautas didelis tamsiakailis šuo, panašus į vokiečių aviganį. Jo pavadys buvo užnertas ar pririštas prie medžio. Kiek vėliau kitas vyras, kuris prisistatė šuns šeimininku, ėmė kasti duobę nudaigotam augintiniui.

Kamantinėjamas duobkasys ėmė aiškinti, kad šuo buvo senas ir ligotas. Į mišką, pasak jo, nebereikalingą augintinį teko atvežti karučiais. Girininko šeimininkas neva nepažįstąs, tiesiog pamatė važiuojantį pro šalį, tai ir paprašė padėti nušauti augintinį, o šis paslaugiai sutikęs.

Liudininkė apie įvykį telefonu pranešė policijos pareigūnams ir tvirtina iš karto sulaukusi kastuvu žemę smaigstančio šeimininko grasinimų. Vis dėlto moteris nepabūgo, šeimininko monologą nufilmavo telefonu ir sulaukė atvykstančių policininkų.

Liudininkė apie įvykį telefonu pranešė policijos pareigūnams ir tvirtina iš karto sulaukusi kastuvu žemę smaigstančio šeimininko grasinimų.Deja, Vilniaus rajono policijos komisariato pareigūnas, dar kartą išklausęs šeimininko pasakojimo apie nusenusį augintinį, pareiškė „nematąs nusikaltimo sudėties“, tad ikiteisminis tyrimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnu, anot jo, greičiausiai nebus pradėtas.

„Šitame krašte dar įprasta šunį nušauti, jeigu jis senas ar serga. Tai buvo matyti ir iš policininko reakcijos“, – apgailestavo liudininkė, kalbėdama su 15min.lt.

Policininkas neatrodė itin susidomėjęs ir ginkluoto girininko veiksmais, nors galiojantis Gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymas griežtai numato, kad naminio gyvūno eutanaziją gali atlikti tik veterinarijos gydytojas ar kitas asmuo jo pavedimu, o šaunamasis ginklas – anaiptol nėra leistina priemonė civilizuotam gyvūno numarinimui. Be to, šaudyta buvo netoli gyvenamųjų namų.

Liudininkės nuomone, dėl tokio šaunamojo ginklo panaudojimo ne pagal paskirtį ir pažeidžiant įstatymus teisėsaugos pareigūnai turėtų pasidomėti situacija ir įvertinti vakare po mišką urėdijos automobiliu važinėjančio šaulio veiksmus bei jo teisės nešiotis ginklą ir ateityje pagrįstumą. Nors policininkai neatrodė labai susidomėję tokio tyrimo perspektyvomis, moteris ryžosi parašyti oficialų pareiškimą apie įvykį, tad pareigūnams teks bent jau formaliai panagrinėti įvykio aplinkybes ir sukurpti vienokį ar kitokį raštišką atsakymą.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min