Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilios tikromis istorijomis

Kadras iš filmo „Kautokeino maištas“
Kadras iš filmo „Kautokeino maištas“
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šį mėnesį Šiaurės šalių kino klubas ketina pradžiuginti vilniečius nesuvaidintomis ir tikromis istorijomis. Bus rodomi du norvegų ir švedų filmai, kuriuose į kino ekranus buvo perkelti realūs praeities įvykiai.

Pirmoji drama „Kautokeino maištas“ bus pristatyta jau rytoj 17.10 val. Ji papasakos apie daug amžių šiaurės Skandinavijos aukštumose gyvenančius elnių augintojus samius. Įvairūs pokyčiai grasino pakeisti tradicinį jų gyvenimo būdą, o XIX a. viduryje permainos neaplenkė ir Kautokeino kaimo, kurį valdė turtingas ir nuožmus alkoholio pardavėjas Ruthas.

Samiai, vadovaujami jaunos moters Elen, atsisakė mokėti duoklę Ruthui. Be jokio teismo šis įkalino maištaujančius samius, palikdamas ją vieną rūpintis visais gyvūnais. Filme susipina pagalba, neteisybė ir kuo puikiausia galimybė iš arti pažinti šiaurės kraštus.

Antroji mėnesio drama „Juodasis gvazdikėlis“ bus pristatyta balandžio 22 d.. Šio filmo herojus – Švedijos ambasadorius Čilėje Haraldas Edelstamas. 1973 m. rugsėjo 11 d. šioje šalyje įvykus kariniam perversmui jis gynė ir gelbėjo nekaltus žmonės nuo susidorojimo ir mirties bausmės. Žiūrovai H.Edelstamo akimis galės stebėti siaubingus įvykius po perversmo ir jo nesibaigiančią kovą už žmogaus teises, įstatymus ir tvarką.

Reikalingas nemokamas bilietas

Šiaurės šalių kino klubo filmų peržiūros vyksta originalo kalba su titrais anglų kalba „Skalvijos“ kino centre. Vietų rezervacija nevykdoma, kadangi įėjimas nemokamas. Tačiau tam, kad būtų išvengta sąmyšio, žiūrovai kasoje privalo paimti nemokamus bilietus. Be bilietų jie į salę neįleidžiami.

Naujausius Šiaurės šalių kino filmus taip pat galima nemokamai skolintis Šiaurės šalių filmotekoje (Didžioji g. 5)

Drama „Kautokeino maištas“ pristatoma jau rytoj 17.10 val. Skalvijos kino centre.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min