Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Choras „Bel Canto“ kviečia į savo gimtadienio ir debiutinio CD pristatymo koncertą

Choras „Bel Canto“
Choro nuotr. / Choras „Bel Canto“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus mokytojų namų mišrus choras „Bel Canto“ kviečia į savo pirmojo gimtadienio ir debiutinio CD pristatymo koncertą Vakaras su Bel Canto/An evening with Bel Canto, kuris vyks lapkričio 6 d., šeštadienį 18.00 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje.

Vakaro su Bel Canto/An evening with Bel Canto programoje – muzika, kuria choras gyveno savo pirmuosius metus. Choro metų koncerte klausytojai išgirs choro CD įamžintus kūrinius, tačiau didžiąją koncerto dalį skambės kūriniai iš būsimų naujų choro programų, taip pat muzikiniai įspūdžiai iš choro kelionių, festivalių, konkursų ir muzikinių projektų.

„Bel Canto“ meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Artūras Dambrauskas teigia, kad šių metų vasarį įvykęs debiutinis choro koncertas „Choras „Bel Canto“: dainuojame viltį, aistrą ir meilę..“ ir neseniai išleistas to paties pavadinimo CD tapo savotišku choro istorijos atskaitos tašku. „Prieš metus į chorą susibūrę entuziastai, turintys dainavimo patirtį įvairiuose Lietuvos choruose, drąsiai ir su kone vaikišku žingeidumu išbandė save, savo balsų ir minčių darnumą atlikdami įvairių stilių muziką: nuo Renesanso polifonijos ir romantizmo epochos šedevrų iki džiazo kompozicijų. Per tokį trumpą laiką chorui pavyko nuveikti neįtikėtinai daug ir mes didžiuodamiesi norime pasidalinti savo pasiekimais su mūsų klausytojais“,– teigia A. Dambrauskas.

Koncerte skambės kompaktinėje plokštelėje įrašyti ir choro repertuarą puošiantys T. L. de Victoria, U. Sisask ir F. Mendelsohn–Bartoldy sakraliniai kūriniai. Būtent šiuolaikinio kompozitoriaus U. Sisask estiškoji Ave Maria – giesmė Kiitkem südamest Mariat iš ciklo švenčiausios mergelės Marijos garbei (op. 41) ir F. Mendelsohn–Bartoldy muzikinė freska Richte mich, Gott (Psalm 43, op. 78, Nr.2) vainikavo pergalingą choro pasirodymą Ohrid (Makedonija) vasarą vykusiame tarptautiniame chorų festivalyje ir konkurse, kur savo kategorijoje „Bel Canto“ laimėjo pirmąją vietą.

Lietuviškasis scherzo – J. Bašinsko Voverė ir ypač J. Tamulionio Skaičuotės (op.186) su joms būdingu ritminiu perpetuum mobile taip pat buvo įkvėpti tautosakos, žodinės liaudies kūrybos – skiemenų, akcentų ir žodžių žaismo. Žymiųjų Skaičiuočių muzikiniai personažai – greitakalbės ir skaičiuotės, šurmuliuojančios ir klegančios tartum margaspalvės liaudies mugės dalyviai.

Pasaulio tautų muzikos dėlionė koncerte – tai „Bel Canto“ kvietimas pasinerti į kitų kalbų ir kultūrų, poetinių simbolių ir muzikinių intonacijų įvairovę. Koncerte skambės argentiniečių kompozitoriaus C. Guastavino, neprilygstamo melodijų meistro, dėl to praminto „pampos Schubert“ melancholiška ir romantiškai ilgesinga daina Se Equivoco la Paloma (Balandėlė suklydo), taip pat žymiausia pasaulyje ukrainiečių daina Ščedrik, audžiama iš keturių garsų sudaryto archajinio motyvo, turėjusio magišką ritualinę prasmę pagonių laikais. Šio kūrinio versija anglų kalba visiems žinoma kaip Carol of the Bells, tačiau koncerte klausytojai turės gana retą galimybę išgirsti M. Leontovič išplėtotos dainos Ščedrik originalą. Savotišką įvairiakalbį muzikinį skiautinį užbaigs iš karštosios Makedonijos parsivežta temperamentinga, kaprizingų ritmų D. Šuplevski aranžuota humoristinė daina Rum–dum–dum.

Tikra dovana choro gerbėjams – koncertą vainikuosianti britų kompozitoriaus Karl Jenkins muzikiniais bestseleriais tapusių kompozicijų siuita: be populiaraus Adiemus (iš Songs of Sanctus) dar skambės Chorale VI Sol Fa ir Song of the Plains (iš Cantata Mundi). Legendinio Velso muzikanto kūryboje gausu chorinės muzikos eksperimentų: balsas ir žodis čia traktuojami kaip instrumentinis garsas (šių miniatiūrų „tekstai“ pagrįsti tam tikrų skiemenų skambėjimu), o vienoje muzikinėje erdvėje susitinka Vakarų, Rytų ir kitų kultūrų tradicijos. Pats autorius tai paaiškina savo kūrybos motto: „Garsas yra universalus, taip pat kaip universali yra ir muzikos kalba“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min