Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvių sukurtos asmenukės demonstruotos tarptautiniame festivalyje

Asmenukės
VDA nuotr. / Asmenukės
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sekmadienį pasibaigęs tarptautinis animacijos festivalis „Pictoplasma“ šiemet skyrė dėmesio vis labiau įsigalinčiam asmenukių reiškiniui. Specialiai šios temos ekspozicijai iš daugiau nei 2500 pasiūlymų festivalio rengėjai atrinko 500 geriausių kūrinių, tarp kurių pateko ir lietuvių vizualinės komunikacijos studijos PRIM PRIM komandos sukurtos asmenukės.

Miglė Vasiliauskaitė, Kotryna Zilinskienė ir Kristina Liaudanskaitė „Picoplasmai“ skirtoms asmenukėms pasirinko Užgavėnėms sukurtas pagoniškų būtybių – Juodo Kudloto, Maumo ir Giltinės – kaukes, su kuriomis vaikščiojo Vilniaus gatvėmis, lankė kolegas dizainerius ir draugus jų biuruose.

„Mes mėgstame derinti sena ir nauja, modernia forma prikelti archajiškas idėjas ir manome, jog mūsų sukurti personažai labai dera su Vokietijoje vykusio „Pictoplasma“ festivalio dvasia. Projekto idėja – suformuoti vieną didelį margą paveikslą. Džiaugiamės, kad dauguma personažų buvo piešti, o mūsiškiai išsiskyrė savo tikrumu“, – sakė Miglė Vasiliauskaitė ir Kotryna Zilinskienė, į „Pictoplasma“ festivalį vykusios Vilniaus dailės akademijos kartu su Lietuvos grafinio dizaino asociacijos vykdomo projekto dėka.

VDA nuotr./Kaukės
VDA nuotr./Kaukės

Tarptautinio dėmesio sulaukusios lietuviškos kaukės sukurtos remiantis apibūdinimais, senais laikais keliavusiais iš lūpų į lūpas, o dabar randamais tik knygose. Juodas Kudlotas garbintas saulės sugrįžimo dieną, dabartiniu kalėdiniu laikotarpiu. Jis atbėgdavo iš miškų per kalną anksti rytą ir atnešdavo žmonėms visokių gėrybių. Maumas – pikta naminė dievybė, pavakariais besišvaistanti pakampiais, dažnai tamsiose priemenėse, gąsdinusi ir skriaudusi vaikus bei kūdikius. Giltinės darbas stebėti, kol ateina žmogaus laikas mirti, o jam atėjus – žmogų nugalabyti. Ši deivė turi pelėdos bruožų, kadangi tikėta, jog nakties paukštis savo baisiu balsu pranešdavo apie nelaimę.

Specialią ekspoziciją asmenukėms skyrę festivalio organizatoriai teigia, kad tuomet, kai „Oxford“ žodynas paskelbė „selfie“ (liet. asmenukė) metų žodžiu ir į šį reiškinį įsitraukė net popiežius, laikas tikram charakteriniam herojui mesti iššūkį papūstoms ančiuko lūpytėms ir kitiems narcizams. Geriausi darbai iki gegužės 11 d. bus eksponuojami „Pictoplasma“ portretų galerijoje Berlyne.

Lietuvoje gyvai šias kaukes galima pamatyti Dizaino savaitės metu „Vero Cafe“ kavinėje Vilniuje, Didžiojoje g.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min