Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Nešyklės: senosios tradicijos ir šiandienos praktikos

Lapkričio 5 d. 16 val. Klaipėdos etnokultūros centre vyks pokalbių popietė tema „Nešyklės: senosios tradicijos ir šiandienos praktikos“. Renginio viešnios – folkroko grupės „Atalyja“ vokalistė, etnologė Audronė Daraškevičienė ir Vilniaus arkivyskupijos šeimos centro besilaukiančiųjų mokyklėlės lektorė Rima Kurtinaitienė.
Nešyklės tapo labai populiarios.
Nešyklės tapo labai populiarios. / Etnokultūros centro nuotr.

Lietuvoje vis labiau populiarėja nešyklės. Jos plinta kartu su vaikų nešiojimo filosofija, kurios šalininkai teigia, kad kūdikiui yra būtinas fizinis kontaktas su jį globojančiu žmogumi, o pirmaisiais gyvenimo metais dažniau ir ilgiau nešiojami kūdikiai auga ramesni, labiau pasitikintys savimi, savarankiškesni. 

Kiek ir kaip buvo nešiojami kūdikiai lietuviškojoje tradicijoje? Kodėl gatvėje sutiktos bobutės nešyklėmis pasipuošusias jaunas mamas dažnai palydi pasipiktinimo kupinomis pastabomis? Į šiuos klausimus bandysime atsakyti kartu su etnologe A.Daraškevičiene, tyrinėjančia lietuviškąją kūdikių priežiūros kultūrą. 

Antroji vakaro dalis – praktinė. Intensyvaus kūdikių nešiojimo filosofijos šalininkė, viena iš Prieraišiosios tėvystės centro Vilniuje įkūrėjų, Vilniaus arkivyskupijos šeimos centro besilaukiančiųjų mokyklėlės lektorė R.Kurtinaitienė mokins, kaip išsirinkti tinkamą nešyklę vieno ar kito amžiaus vaikeliui, kaip ją greitai ir patogiai užsirišti. Bus galima išbandyti įvairių tipų nešykles.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius