Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Polio Moria melodijos Lietuvos melomanams skambės gyvai

Smuikas
Organizatorių nuotr. / Smuikas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Le Grand Orchestre de Paul Mauriat“ su programa HOMMAGE DE Paul Mauriat gruodžio 10 d. „Siemens“ arenoje.

Pasaulyje pripažintas „Le Grand Orchestre“, 1965 m. įkurtas Polio Moria (Paul Mauriat), švenčia savo 45 metų jubiliejų ir rengia europinį turą, į kurį įtraukė ir Lietuvą.

Orkestras, kuris ilgus metus dirbo su kompozitoriumi ir daugelio žinomų melodijų autoriumi šiandieną paklūsta Polio Moria mokinio Jean-Jacques Justafré batutai.

Kiekvienam žinomos melodijos, kurios atpažįstamos jau nuo pirmųjų garsų, skambės koncerto vakarą. Tai garsioji „Love Is Blue“, „Alouette“ (melodija iš laidos „Gyvūnijos pasaulyje“) ir žinoma „Chariot“ (vėliau gavusi pavadinimą „I Will Follow Him“).

Žymus prancūzų dirigentas, garsaus estradinio orkestro „Le Grand Orchestre“ vadovas Polis Moria gimė 1925 m. Marselyje, kur užaugo ir ilgus metus dirbo su orkestru. 1950 m. gastroliavo kartu su Charles Aznavour ir Maurice Chevalier. Vėliau glaudžiai dirbo su Charles Aznavour, kuriam parašė 135 aranžuotes. Taip pat bendradarbiavo su dainininke Mireille Mathieu.

Pasaulinę šlovę kompozitoriui 1968 metais atnešė jo kūrinys „Love is Blue“, kuris išsilaikė Prancūzijos topuose 5 savaites ir tapo pirmąja instrumentine melodija taip ilgai išbuvusia topuose nuo 1962 m.

Polis Moria turi vieną didžiausių įrašų katalogų, kuris apima daugiau kaip 1000 pavadinimų. Per savo aktyvų koncertavimo periodą išleido 126 diskus, pardavė per 40 milijonų albumų visame pasaulyje ir įvertintas prestižiniu Prancūzijos įrašų industrijos MIDEN „Gran Prix“ apdovanojimu.

Polio Moria kūryba populiari visame pasaulyje, tačiau ypatingo dėmesio sulaukė Japonijoje ir Pietų Korėjoje, kur jo vadovaujamas orkestras yra surengęs daugiau nei 1200 koncertu.

Polis Moria mirė 2006 m. lapkričio 3 d. Prancūzijoje.

Orkestras po Maestro mirties savo veiklos nenutraukė. Toliau puoselėja muzikinį Polio Moria palikimą, daug koncertuoja užsienyje. Orkestro vadovu šiuo metu yra Polio Moria mokinys, dirigentas, Jean-Jacques Justafré.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min