Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ant vandens susituokti užsigeidusiems klaipėdiečiams tenka nusileisti ant žemės

Laive ant Kauno marių vasarą tuokiasi nemažai kauniečių
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Laive ant Kauno marių tuokiasi nemažai kauniečių, o Klaipėdos santuokų rūmų darbuotojos į tokius pasiplaukiojimus leistis nebesiryžta
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prieš penkerius metus atsiradus galimybei civilinės santuokos registravimo ceremoniją iš santuokų rūmų perkelti į kokią kitą jaunavedžių pageidaujamą aplinką, pasipylė vestuvininkų užgaidos. Ceremonijos persikelia į viešbučius, parkus, sodybas ir kitas vietas. O štai uostamiesčio santuokų rūmų darbuotojai dažnai prašomi poras sutuokti ant vandens. Kelis kartus tai pabandžiusios padaryti metrikacijos ir registracijos skyriaus darbuotojos dabar atsižegnojo bent kokių pasiplaukiojimų ir poras sutinka tuokti tik sausumoje.

Poros uostamiestyje tuokiamos tris kartus per savaitę. Trečiadieniais santuokos užregistruojamos  kukliai – be didelės pompastikos, šeštadieniais tuoktis suvažiuoja tie, kas nori iškilmingos ceremonijos, o penktadieniais galima pačias santuokų rūmų darbuotojas išsivežti į vietą, kurioje norisi užregistruoti savo santuoką. Tiesa, tai turi būti Klaipėdos savivaldybės ribose.

Kartą laiku į krantą nesugrąžinta santuokų rūmų darbuotoja dabar kategoriškai atsisako leistis net į trumputį pasiplaukiojimą su vestuvininkais.

Civilinės metrikacijos ir registracijos skyriuje dirbančios moterys pasakoja per penkerius metus buvusios ir parkuose, ir prie jūros, ir prabangiuose viešbučiuose, ir kaimo turizmo sodybose. Ne kartą poras teko sutuokti ir ant vandens siūbuojančiame laive. Tačiau porų užgaidos tuoktis  ant vandens  Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojoms nusprendė nebetenkinti.

„Šventės dieną vestuvininkai jaučiasi, kad  yra svarbiausi pasaulyje ir viskas turi būti taip, kai nori jie. Taip ir su santuokomis laivuose. Jaunavedžiai kartą išsiplukdę Civilinės metrikacijos ir registracijos skyriaus darbuotoją nespėjo jos laiku pargabenti. O tuo metu kita jaunavedžių pora laukė savo santuokos ceremonijos. Po tokio incidento priėmėme sprendimą atsisakyti bet kokių pasiplaukiojimų su vestuvininkais“, – pasakojo Klaipėdos savivaldybės Civilinės metrikacijos ir registracijos skyriaus Metrikacijos poskyrio vedėja Zita Dapšienė.

O prašančiųjų sutuokti laivuose netrūksta. Vieni nori amžiną meilę prisiekti mariose, gėrėdamiesi Kuršių nerijos kraštovaizdžiu, kiti – priartėję prie uosto vartų. Toks pasiplaukiojimas užtrunka ne vieną valandą. Vestuvininkai kartais ir visą puotos laiką praleidžia laive. Metrikacijos skyriaus darbuotojos kategoriškai atsisako leistis į tokią kelionę.

Tiesa, prie krantinės prišvartuotame laive santuokos ceremonija galima. Tačiau vestuvininkų nepageidaujama – ne tokia romantiška ir įspūdinga kaip plaukiant. Nebent tai būtų Klaipėdos simbolis „Meridianas“. Kaip tik ant viršutinio jo denio neseniai santuokos įžadus davė viena klaipėdiečių pora.

Lauros Sėlenienės nuotr./Klaipėdos simbolis „Meridianas“
Lauros Sėlenienės nuotr./Klaipėdos simbolis „Meridianas“

Vis dėlto klaipėdietiškos vestuvės vis dažniau persikelia ant vandens – nors ir be santuokų rūmų darbuotojų. Jaunavedžiai savo svitą į laivus pasikviečia po ceremonijos santuokų rūmuose.

Vandens turizmo agentūros vadovė Jovita Kauneckytė-Šeškauskienė pasakoja, kad kai kurios poros laivus išsinuomoja šventinei fotosesijai, kitos trumpam pasiplaukiojimui iki pagrindinės puotos. Kartais vestuvininkai laive susirenka antrąją vestuvių dieną ir šventę tęsia plaukiodami mariose. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min