Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europa susižavėjo žaidimais

Europoje vaizdo žaidimų parduodama vis daugiau. Nuotraukoje – populiarus „Pokemonų“ personažas.
„Scanpix“ nuotr. / Europoje vaizdo žaidimų parduodama vis daugiau. Nuotraukoje – populiarus „Pokemonų“ personažas.
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Praėjusiais metais Europos gyventojai vaizdo žaidimams išleido net 8,5 mlrd. eurų. Pasirodo, Senajame žemyne beveik 76 mln. žmonių negali atsispirti šiam pomėgiui.

Bendrovė „Game Vision“ šiuos duomenis pateikė įtraukusi visus europiečius, kurie bent kartą per 12 mėnesių pirko kokį nors vaizdo žaidimą. Nors tokių žaidimų mėgėjų sparčiai daugėja, per pastaruosius penkerius metus padėtis žaidimų rinkoje beveik nepasikeitė. Žaidimų pramonės pajamos didėja tik dėl tų žmonių, kurie anksčiau nesižavėjo vaizdo žaidimais. Užkietėję žaidimų fanatikai savo pomėgiui pinigų išleidžia tiek pat kiek ir anksčiau.

Pajamos iš naminių pultų ir jiems skirtų žaidimų praėjusiais metais sudarė 5,16 mlrd. eurų ir, palyginti su 2007 metais, padidėjo 40 procentų. Dar 2,2 mlrd. eurų žaidimų fanatikai išleido portatyviniams pultams ir jiems skirtiems žaidimams. Kompiuteriniai žaidimai davė tik 1,14 mlrd. eurų pelno.

Visoje Europoje sparčiai daugėja žaidimais besižavinčio jaunimo. 10–19 metų amžiaus grupėje jų padaugėjo nuo 15 iki 25 milijonų. Be to, vis daugiau vyresnio amžiaus žmonių sudomina ši pramoga. Prieš šešerius metus 30–44 metų amžiaus grupėje vaizdo žaidimų mėgėjų buvo vos 6 mln., o dabar jų yra jau 14 milijonų.

Praėjusią gegužę ėmė aiškėti, kad Europos vaizdo žaidimų rinka pagal savo dydį nusileidžia tik Azijos rinkai. 2007 metais Europos Sąjungai priklausančių šalių gyventojai savo pomėgiui išleido 7,3 mlrd. eurų, o daug daugiau gyventojų turinti Azija – tik kiek daugiau nei 7,4 mlrd. eurų.

„Lietuvos žinios“
Komentarai
Temos Europa
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min