Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išmoningų menininkų rankose prabyla musės ir įrankiai

musė
Photos.com nuotr. / Musė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sensacijomis neretai tampa visai įprasti dalykai, į kuriuos žmonės sugeba pažvelgti kitu kampu. Švedų fotografas Magnusas Muhrasas išgarsėjo netyčia atradęs negyvos musės potencialą, o amerikietė Sayaka Granz suprato galinti kurti vertingus meno kūrinius iš plastikinių įrankių.

Galbūt gyvūnų teisių gynėjų itin nedžiugina linksmosios švedo sukurtos nuotraukos su negyvomis musėmis, tačiau internautus jo sumanymas neabejotinai sužavėjo savo paprastumu. Švedijos Karlskogos mieste gyvenantis fotografas Telegraph.co.uk pasakojo surenkantis vabzdžius savo namuose – pakampėse, prie lempų ir kitus, kur galėjo nugaišti musė. Jas jis prikelia naujam gyvenimui sukurdamas tam tikrą cirką ant popieriaus lapo. Smagiausia, kad tokiam „menui“ tereikia musių ir paprasto pieštuko. Ir, žinoma, įamžinti kūrinį fotoaparatu.

Išradingojo M.Muhraso musės ant popieriaus lapų tarsi žmonės – deginasi, laukia, šoka, jodinėja, plaka kokteilius. „Visa ši mintis kilo prieš keletą metų vakarėlyje. Man buvo nuobodu ir išėjau pasivaikščioti. Kai ant grindų pamačiau negyvą musę iškart sumaniau ją pasiimti. Grįžęs namo padėjau ją ant popieriaus lapo, nupiešiau jai kojas ir foną, o tada nufotografavau“, – kaip kilo neeilinis sumanymas pasakojo fotografas. Jo teigimu, negyvų musių paslaptis – paprastumas. „Jos išpopuliarėjo, nes yra labai paprastos, nereikalauja jokių paaiškinimų ar teksto – musių humoras kalba tarptautine šmaikštumo kalba“, – sakė M.Muhrasas.

Jo musių nuotraukų pažiūrėti galite čia arba čia.

Už skulptūras iš panaudotų įrankių – tūkstančiai litų

Ne vienas menininkas kartais įkvėpimo ieško net šiukšliadėžėje. O kai kurie – virtuvėje. Amerikietė Sayka Ganz, sumaniusi skulptūromis paversti įvairius plastikinius virtuvinius įrankius, dabar už savo dirbinius gauna nemenką pelną. Didžiausias jos skulptūras žmonės įsigyja net daugiau kaip už 30 tūkst. Lt. Tiesa, tokia sėkmė reikalauja daugybės kruopštaus darbo – sudėtingiausius darbus S.Ganz kuria net po devynis mėnesius.

Jos plastiko dirbiniai būna nuo nedidelių, nesiekiančių pusės metro iki išties įspūdingo – beveik dviejų su puse metrų dydžio. Į pastarąsias neretai tenka sudėti 500 ir daugiau įrankių – šakučių, peilių, lopetėlių, samčių ir kitų daiktų. Amerikietė savo rūsyje turi ir specialų rūšiavimo kambarį. Čia ji įvairius plastikinius daiktus nuo peilių iš šaukštelių iki krepšių ir akinių nuo saulės rėmelių suskirsto pagal spalvas, kurių ji yra išskyrusi 20. S.Ganz neslėpė, kad didžiąją dalį savo skulptūrų surenka iš šiukšliadėžių, rakandus jai dovanoja ir atiduoda draugai, o dalį ji įsigyja labdaros parduotuvėse.

S.Ganz darbų pažiūrėti galite čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min