Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kalėjimas – skambučio atstumu

Mobilusis telefonas
Mobilusis telefonas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Itin išaugęs mobiliųjų telefonų populiarumas Indijoje kelia ir kitą problemą – žmonės tampa šiurkštūs ir nekreipia dėmesio į aplinkinius. Dėl šios priežasties Indijos aukštieji parlamento rūmai ketina imtis griežtų priemonių, tokių kaip kalėjimas.

„Pasak „Times Online“, 277 milijonai mobiliųjų telefonų savininkų neretai sukelia tikrą chaosą. „Juos reikia auklėti, kaip naudotis mobiliuoju telefonu, neerzinant kitų“, – neabejoja vienas parlamentarų.

Viskas prasidėjo nuo peticijos, kuria raginama uždrausti žmonėms naudotis mobiliaisiais telefonais šventyklose, laidotuvių metu, o mokyklose įrengti prietaisus blokuojančius mobiliųjų telefonų bangas, kad moksleiviai negalėtų skambinti būdami mokykloje.

Be to, siūloma tokius blokuojančius prietaisus pastatyti ir keliuose, kad būtų išvengta avarijų. Be to, tarnautojams, darbo metu skambinusiems asmeniniais reikalais siūloma itin griežta bausmė – kalėjimas.

Be to, peticijos autorius Gurjit Singh ragina uždrausti bet kokius telefonus su kameromis „dėl moterų saugumo“.

Nors tokios priemonės atrodo žiaurios, tačiau susilaukė didžiulio palaikymo. Sausį Indijos „mobiliosios“ gretos pasipildė 15 milijonų naujų narių, dėl ko šalis tapo greičiausiai besimobilizuojančia pasaulyje. Tačiau dėl to padaugėjo ir problemų.

Žmonės mobiliųjų ne tik neišjungia viešuose renginiuose, kino teatruose bei teatruose. Ne vienas filmo metu telefonu pasakoja pašnekovui siužetą bei jį aptarinėja, gydytojai nesibodi atsiliepinėti telefonu gydydami pacientus.

Tačiau, daug kas abejoja, kad tokie draudimai ir baudos bus vieksmingi. Ne vienas panašus įstatymas, kad ir toks, kuris draudžia gatvėje spjaudytis, taip ir liko tik ant popieriaus. Mobiliojo ryšio bendrovės neabejoja, kad baudos nepadės, nes pirmiausia reikia auklėti visuomenę.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min