-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kas geriau – virtuali ar tikra realybė?

Nuomonių apie virtualiąją realybę pasaulyje yra įvairių ir su šia sritimi susiję klausimai, tobulėjant kompiuterinėms technologijoms, tampa vis aktualesni. Ne veltui jau prieš kelerius metus ar net dar anksčiau pasigirsdavo svarstymų, kas vis dėlto geriau – virtuali ar tikra realybė?
Kompiuteris
Kompiuteris / Photos.com
Temos: 1 Kompiuteris

Iš esmės šiuo dileminiu klausimu egzistuoja dvi pagrindinės nuomonės. Vienos atstovai teigia, kad virtuali realybė sugeba visiškai ir netgi aukštesniu kokybės lygmeniu pakeisti tikrąjį pasaulį. Žinoma, tai galiotų tik su sąlyga, kad technologijų galimybės leistų imituoti visas realiame gyvenime atliekamas funkcijas. Žinoma, jei jūs susirgsite realiame gyvenime, virtualus pasaulis, deja, nuo realaus gripo ar slogos neišgydys. Tačiau pabandykime įsivaizduoti šiek tiek idealizuotą scenarijų: sakykime, jūs nesergate, visi kiti fiziologiniai poreikiai, tokie kaip maistas ir miegas, yra patenkinami; apie virtualų pasaulį jūs turite pakankamą informacijos kiekį, kad galėtumėte jį formuoti pagal individualius poreikius, kai tik to pageidautumėte. 

Be to, kibernetinėje erdvėje galėtumėte leisti visą laiką. Trumpai tariant, tokiame pasaulyje galėtumėte daryti viską, ką norėtumėte. Taigi kodėl gi nepagyventi tokioje erdvėje? Naujų dalykų išmoktumėte per internetines paskaitas, kurios jau dabar populiarios tarp žmonių, pagrindinę savo veiklą derinančių su mokslais; nuotykiai klostytųsi tarsi mėgstamuose kompiuteriniuose žaidimuose; tam tikru laipsniu jūs netgi galėtumėte tapti šios virtualiosios erdvės dievu, kur erdvė galėtų transformuotis vien jums panorėjus.

Skamba tarsi puiki alternatyva. Galėtumėte būti tas, ko norite, daryti viską, ką norite, ir būti su kuo norite. Tai yra esminis šio požiūrio argumentas.

Priešingo požiūrio šalininkai laikosi nuostatos, kad virtuali realybė nėra būtina norint įgyvendinti šiuos tikslus, neskaitant fantastikos elementų. Žmonės dažnai pamiršta, kad gyvenime turi laisvos valios dovaną – yra logiškai mąstančios būtybės, tad potencialiai gali pakreipti įvykius taip, kad įgautų norimą statusą visuomenėje, būtų su tais, su kuo kuriais nori būti, veiktų tai, ką nori veikti. Vieninteliai dalykai, sulaikantys mus vienoje vietoje, yra tam tikri fizinio pasaulio apribojimai ir, žinoma, mes patys. Abu šie dalykai dažnai keičiasi vos ne kasdien. Žinoma, realiame gyvenime greičiausiai neišmoksite skraidyti, tačiau jūs galite išmokti pilotuoti įvairių tipų orlaivius arba išrasti naują skraidymo būdą. Kam reikalingos virtualiame pasaulyje virtualių būtybių generuojamos žygdarbių užduotys, jei tikslą galite išsikelti patys? Be to, realaus pasaulio grafika yra kur kas geresnė. Bent kol kas.

O kaip manote jūs? Norėtumėte gyventi virtualiame ar realiame pasaulyje?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius