Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva kitų akimis: aštriadančių ir vienakojų lesbiečių kraštas, kuriame iš bado mintama arkliena

Lietuvos žemėlapis
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / „Enzo Ferrari“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Maža šalis, kurioje gyvena keisti žmonės. Tokia Lietuva atrodo pasauliui, kuris mus vis nustebina žinomų žmonių pasisakymais apie mūsų šalį. Tiesa, kartais pasitaiko ir malonių išimčių.

Po komiko Stepheno Colberto juokelių apie „Lietuvos aromatą“, kuris labiau piktino nei juokino lietuvius, verta prisiminti ir kitus atvejus, kai užsienio įžymybės dėl neišmanymo ar tiesiog keisto humoro jausmo apie Lietuvą yra prikalbėjusios keistų dalykų. Prisiminkime ryškiausius atvejus.

 1. Melas Gibsonas

„Aštriadančiai lietuviai, ginkluoti beisbolo lazdomis, paplūdimiu atslenka į tavo namus. Ką su jais daryti? Reikia duoti atkirtį!

AOP nuotr./Melas Gibsonas
AOP nuotr./Melas Gibsonas

2001 metais viename interviu Holivudo žvaigždė taip nupasakojo baisiausią savo košmarą. M.Gibsoną tada mėgino sugėdinti Lietuvos ambasada Amerikoje. Vėliau ambasadorius Vygaudas Ušackas su aktoriaus fantazijomis bandė kovoti savaip – nusiuntė jam lietuviško alaus dėžę.

2. Davidas Cameronas

„Tikiuosi, jūs neišdalysite per daug paskolų vienakojėms lietuvėms lesbietėms.“ 

Reuters/Scanpix nuotr./Davidas Cameronas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Davidas Cameronas

Ši 2007 metais Didžiosios Britanijos konservatorių lyderio ištarta frazė sukėlė ne tik Lietuvos diplomatų pasipiktinimą, bet pasirodė politiškai nepadori netgi patiems britams. Vėliau politikas aiškinosi, kad nenorėjo nieko įžeisti, o tik paprašyti Meno tarybos atidžiau rinktis stipendijų gavėjus.

3. Simonas Cowellas

Iki šiol neturėjau supratimo, kaip Lietuvoje klykia smaugiamos katės. Bet dabar jau žinau.“


 

Britų ITV kompanijos laidoje „The X Factor“ komisijos pirmininkas be gailesčio rėžė marijampolietėms Vaidai ir Rositai, atlikusioms Robbie Williamso baladę Angels“. Merginos iš pradžių piktinosi ir net ketino šou rengėjus paduoti į teismą, bet vėliau pritilo.

4. George'as W. Bushas

„Tie, kurie pasirinktų Lietuvą savo priešu, taptų ir Jungtinių Amerikos Valstijų priešu.“


 

Nugriaudėjo ovacijos ir garsus skandavimas „ačiū, ačiū“. Kai tuometis Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus išvertė svečiui, ką tai reiškia, šis mostelėjo ranka ir mestelėjo: „Nėra už ką.“ Po metų ant Rotušės sienos pritvirtinta atminimo lenta su G.W.Busho pasižadėjimu ginti Lietuvą.

5. Johnatanas Franzenas

„Vilniečiai iš bado minta arkliena, o gatvėse šaudoma iš pravažiuojančių automobilių.“ 

Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Žirgas
Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Žirgas

2001 metais amerikiečių rašytojas savo bestseleryje „Pataisos“ aprašė baisiai niūrių Vilnių. Tai  nusikaltėlių gaujų valdomas miestas, nuolat kamuojamas maisto ir anglių stygiaus. Ši knyga vėliau laimėjo JAV nacionalinį apdovanojimą.

6. Thomas Harrisas

„Hanibalas Lekteris užaugo nacių okupuotame krašte, prabangiame dvare netoli Vilniaus.“

 

Knygoje „Hanibalas: pradžia“ paaiškėja, kad garsusis žmogėdra yra lietuvis. Tiesa, Europos tautos rašytojui, matyt, yra labai painus reikalas, nes romane lietuviai kartais vadinami baltais, kartais – slavais.

7. Polė iš 402 klasės

„Paragaukite lietuviškų skanumynų. Šių sausainių tešla užminkyta iš saulėgrąžų lukštų ir supuvusių pomidorų.“ 

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Projekto Lietuvos Perlai dalyvės Gedimino prospekte pardavinėjo pačių pagamintus kepinius.
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Sausainiai

Ypatingas lietuviško nacionalinio patiekalo receptas nuskambėjo JAV vaikų televizijos kanalo „Jetix“ rodomame animaciniame filmuke „Vaikai iš 402-osios klasės“. Kitų patiekalo sudėtinių dalių Polė neatskleidė. Juos esą žino tik Rusijos specialiosios tarnybos.

8. Ronaldas Quinlanas

„Uždirbdami vidutiniškai 280 litų per mėnesį žmonės neįperka mašinų. Gatvėmis rieda tik vienas kitas iškleręs automobilis „Lada“ ar „Škoda“. Gabiausi universitetus baigę jaunuoliai eina plauti indų – kitokio darbo nėra. Kone vienintelė teigiama tokio gyvenimo pusė – šalyje nėra nutukėlių.“ 

2004 metais pusės milijono tiražo Airijos savaitraštis „Ireland on Sunday“ išspausdino straipsnį „Mes ateiname iš šalčio“. Šio rašinio autorius taip ir neprisipažino, kad visą rašinį sukurpė gulėdamas pagiriotas viešbučio kambaryje, o Vilniaus beveik nematė.

9. Woody Harrelsonas

„Kalbama, kad Lietuvoje žmonės išvis gyvena dėžėse.“

Kęstučio Vanago/BFL nuotr./Vilniaus panorama
Kęstučio Vanago/BFL nuotr./Vilniaus panorama

Juostoje „Transsiberian“ mūsų šalyje nusifilmavęs aktorius Woody Harrelsonas su žurnalu „Esquire“ pasidalijo įspūdžiais apie Vilniuje praleistą laiką.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min