Mieli skaitytojai,
portalas 15min.lt augs ir vystysis, jeigu ir toliau gaus pajamas iš reklamos, kitų pajamų mes neturime. Kadangi jūs naudojatės reklamos blokavimo programa, reklamų nematote, išskyrus šią vieną. Prašome jūsų supratimo. Gero naršymo! 15min komanda.

Uždaryti
Penktadienis 2015.08.28
Pranešk naujieną
@Kristina Aksamitaitė Pažangūs studentai šįmet liko it musę kandę. Skaitykite, kodėl #15minlt t.co/tcUo23i..
@Mažvydas Karalius Viskas bus blogai, pamatysite. Ironiškai: t.co/ROEu1xO.. #15min
@Paulius Grinkevičius 4 lietuviškos transporto programėlės, kurias vertas turėti telefone t.co/oSZ4BkP.. #15min
Daugiau orai.lt

Prie Žemės artėja asteroidai (video)

Žalia spalva vaizduojami asteroidai.
Kadras iš video / Žalia spalva vaizduojami asteroidai.
Šaltinis: 15min.lt
A A

Saulės sistema darosi perpildyta – per pastaruosius 30 metų itin padaugėjo netoli žemės skriejančių asteroidų.

Britų astronomas Scottas Manley sukūrė trijų minučių trukmės filmuką. Viena sekundė jame atitinka du mėnesius. Filmuko pradžioje matyti aplink planetas mirgančios baltos dulkės, rašo dailymail.co.uk.

Bėgant metams, asteroidų atsirado daugiau ir tos mirgančios dulkės virto tankiu žaliu žiedu, nes asteroidų žiede buvo randama vis daugiau miniatiūrinių planetų.

Labiausiai jaudinantis dalykas britų astronomo sukurtame filmuke yra raudoni taškeliai, skriejantys Žemės orbitoje. Jie, anot mokslininkų yra pavojingai arti mūsų planetos. Arčiausiai Žemės esantys asteroidai vaizduojami geltonai.

S.Manley asteroidų žemėlapius sudarinėjo kasdien nuo 1980 iki 2010 metų. Astronomas juose itin tiksliai žymėjo teleskopais rastų asteroidų vietą.

Jis pastebėjo, kad prieš 30 metų saulės sistemoje buvo 8 tūkst. 954 asteroidai. Šiandien jų yra daugiau nei 530 tūkstančių.

Aplink Žemę skriejančių asteroidų skersmuo svyruoja nuo 950 kilometrų iki 10 metrų. Smulkūs asteroidai į Žemės atmosferą patenka maždaug kartą per metus, bet dažniausiai sprogsta dar iki susidūrimo.

Mokslininkas patikslino, kad smulkūs objektai, kuriant filmuką buvo padidinti tam, kad būtų matomi. „Vienas pikselis ekrane realybėje yra milijonas kilometrų. Tai reiškia, kad jei filmuke asteroidas atsiduria toje pačioje vietoje, kaip ir Žemė, jis gali būti už milijono kilometrų nuo jos“, – patikslino mokslininkas, kad jo sukurtas filmukas neatrodytų itin grėsmingai.

Britų astronomo video:

Komentarai: 71
Parašykite atsiliepimą apie 15min.lt