Publikuota: 2010 rugpjūčio 28d. 01:10
15min.lt

Prie Žemės artėja asteroidai (video)

Saulės sistema darosi perpildyta – per pastaruosius 30 metų itin padaugėjo netoli žemės skriejančių asteroidų.
Žalia spalva vaizduojami asteroidai.
Kadras iš video / Žalia spalva vaizduojami asteroidai.

Britų astronomas Scottas Manley sukūrė trijų minučių trukmės filmuką. Viena sekundė jame atitinka du mėnesius. Filmuko pradžioje matyti aplink planetas mirgančios baltos dulkės, rašo dailymail.co.uk.

Bėgant metams, asteroidų atsirado daugiau ir tos mirgančios dulkės virto tankiu žaliu žiedu, nes asteroidų žiede buvo randama vis daugiau miniatiūrinių planetų.

Labiausiai jaudinantis dalykas britų astronomo sukurtame filmuke yra raudoni taškeliai, skriejantys Žemės orbitoje. Jie, anot mokslininkų yra pavojingai arti mūsų planetos. Arčiausiai Žemės esantys asteroidai vaizduojami geltonai.

S.Manley asteroidų žemėlapius sudarinėjo kasdien nuo 1980 iki 2010 metų. Astronomas juose itin tiksliai žymėjo teleskopais rastų asteroidų vietą.

Jis pastebėjo, kad prieš 30 metų saulės sistemoje buvo 8 tūkst. 954 asteroidai. Šiandien jų yra daugiau nei 530 tūkstančių.

Aplink Žemę skriejančių asteroidų skersmuo svyruoja nuo 950 kilometrų iki 10 metrų. Smulkūs asteroidai į Žemės atmosferą patenka maždaug kartą per metus, bet dažniausiai sprogsta dar iki susidūrimo.

Mokslininkas patikslino, kad smulkūs objektai, kuriant filmuką buvo padidinti tam, kad būtų matomi. „Vienas pikselis ekrane realybėje yra milijonas kilometrų. Tai reiškia, kad jei filmuke asteroidas atsiduria toje pačioje vietoje, kaip ir Žemė, jis gali būti už milijono kilometrų nuo jos“, – patikslino mokslininkas, kad jo sukurtas filmukas neatrodytų itin grėsmingai.

Britų astronomo video:

Skaityti visus komentarus 71
Komentuoti straipsnį
Žymės: Kosmosas, Žemė
PRISIMINTI
ATSTATYTI
Pranešti klaidą
Pažymėkite klaidą tekste, pele paspaudę kairijį pelės klavišą
Užpildykite klaidos formą ir išsiųskite
Komentuoti
* - privalomi laukai

Komentaras įrašytas

Naujausi komentrai

Skaityti visus komentarus 71
Komentarų nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Kategorijos pabaiga
Skaitomiausios naujienos
 
Iš pirmų lūpų Twitter

Teniso naujienos