2012 08 02 /14:15

Antrasis pralaimėjimas: lietuvius prancūzai nuskandino trečiajame kėlinyje – 74:82

Kai švieslentėje degė lygybė, taškas į tašką vykusio mačo eigą pakeitė Mickaelio Gelabale'io tritaškis ir keturi Boriso Diaw taškai. Prancūzų dėjimus akimis palydėjusios Lietuvos rinktinės puolimas sustojo trečiajame kėlinyje ir tai lėmė antrą nesėkmę trečiose Londono olimpinių žaidynių A grupės rungtynėse.
Martynas Pocius
Martynas Pocius / Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.

Du kėlinius sėkmingai rungtyniavusi Lietuvos komanda (1-2) 74:82 (21:25, 22:14, 9:20, 22:23) nusileido NBA krepšininkų Tony Parkerio ir Nicolo Batumo vedamai Prancūzijos ekipai (2-1).

Po ilgosios pertraukos Kęstučio Kemzūros treniruojama rinktinė įstrigo varžovų gynyboje – trečiajame kėlinyje pelnė vos devynis taškus. 27 minutę rezultatas buvo lygus (49:49), tačiau Vinceto Collet vadovaujami krepšininkai šovė į priekį 21:5, taip susikraudami šešiolikos taškų persvarą 70:54.

„Antroje rungtynių pusėje pradėjo šlubuoti gynyba. Varžovai pradėjo žaisti agresyviau – sudaužė mus po krepšiu, atkovojo kamuolius, primetė sunkių taškų, – sakė Martynas Pocius. – Gali būti, kad po didžiosios pertraukos mums trūko susikaupimo ir susikalbėjimo.“

Paskutinio ketvirčio antroje pusėje lietuviai pelnė septynis taškus be atsako, o Simo Jasaičio tritaškis sumažino deficitą iki aštuonių taškų (68:76). Dar labiau atsilikimą galėjo sumažinti įžaidėjai, bet Šarūno Jasikevičiaus dvitaškis ir Manto Kalniečio tolimas metimas skriejo pro šalį.

„Negaliu sakyti, kad trečiajame kėlinyje sustojo puolimas. Labai prastai pradėjome pirmąjį ir trečiąjį ketvirčius, – pripažino Darius Songaila. – Leidome jiems pabėgti į priekį. Po to pradėjome skubėti vytis, todėl neišvengėme klaidų puldami. Kai stengiesi ir pradedi skubėti, tai atsiliepia taiklumui.“

Lietuvos rinktinė: Martynas Pocius 18 (3/5 dvitaškių, 4/6 tritaškių), Linas Kleiza 17 (7 atk. kam., 0/3 tritaškių, 5 praž.), Simas Jasaitis 8 (2/4 tritaškių), Mantas Kalnietis 6 (0/5 tritaškių, 3 rez. perd.), Antanas Kavaliauskas 5 (15 min., 4 atk. kam.), Jonas Mačiulis (1 blk.), Renaldas Seibutis, Jonas Valančiūnas ir Darius Songaila po 4, Šarūnas Jasikevičius (5 rez. perd., 4 kld.) ir Rimantas Kaukėnas po 2, Paulius Jankūnas 0.

Prancūzijos rinktinė: Tony Parkeris 27 (7/11 dvitaškių, 2/3 tritaškių, 7/10 baudų, 5 atk. kam., 2 rez. perd., 4 kld.), Nicolas Batumas 21 (7/9 dvitaškių, 6 atk. kam., 2 per. kam., 3 blk.), Borisas Diaw 10 (6 atk. kam., 8 rez. perd.), Nando de Colo, ir Mickealis Gelabale po 8, Ronny Turiafas 6 (2/8 baudų, 10 atk. kam., 2 blk.), Kevinas Seraphinas 2.

LIETUVA PRANCŪZIJA
TAŠKAI 74 82
DVITAŠKIAI 22/43 (51,2 proc.) 25/45 (56 proc.)
TRITAŠKIAI 6/21 (28,6 proc.) 6/12 (50 proc.)
BAUDOS 12/15 (80 proc.) 14/24 (58 proc.)
NAUDINGUMO BALAI 58 104

Pagrindiniams grupės varžovams – argentiniečiams ir prancūzams pralaimėję Lietuvos krepšininkai šeštadienį susitiks su JAV rinktine, o pirmadienį žais paskutines pirmojo etapo rungtynes su Tuniso ekipa.

AFP/Scanpix nuotr./`arūnas Jasikevičius
AFP/„Scanpix“ nuotr./Šarūnas Jasikevičius

RUNGTYNIŲ EIGA

74:80, 40 min.: Likus 17 sekundžių iki ketvirtojo kėlinio pabaigos lietuvių deficitas siekia vos šešis taškus.

68:76, 38 min.: Parkeris pelno du taškus, Jasaitis atsako tritaškiu, tačiau svarbių metimų nepataiko Jasikevičius ir Kalnietis.

61:70, 35 min.: Lietuvos rinktinės krepšininkai šauna į priekį 7:0 ir šešiolikos taškų deficitą sumažina iki devynių.

54:70, 34 min.: Ketvirtą kėlinį dėjimu pradeda Batumas, Pocius atsako sėkmingu prasiveržimu ir dviem taškais. Prancūzai pelno keturis taškus paeiliui, vėliau De Colo smeigia tritaškį, netrukus prideda ir dvitaškį.

52:59, 30 min.: Jasaitis pataiko svarbų tritaškį, tačiau kitoje atakoje iš toli sėkmingai atakuoja ir Parkeris. Paskutinėje atakoje Jasaitis suklaidina Gelabale', tačiau lietuvio metimas skrieja pro šalį.

49:56, 29 min.: Prancūzai spurtuoja – Gelabale'is pataiko iš toli, keturis taškus paeiliui pelno DIaw. Tuo tarpu lietuviai renkasi pražangas puldami.

49:49, 27 min.: Turiafas pataiko vos antrą baudą iš aštuonių, Kavaliauskas realizuoja vieną baudą iš dviejų, o Diaw sėkmingai veržiasi lietuvių krepšio link. Kaukėnas atsako dvitaškiu, o Kleiza išprovokuoja Turiafo pražangą, bet pataiko tik vieną baudą iš dviejų.

43:44, 23 min.: Turiafas lygina rezultatą. Pocius užsidirba 3 pražangą. Parkeris prameta abi baudas, tačiau Turiafas atkovoja kamuolį ir išprovokuoja Kleizos pražangą. Prancūzas pataiko tik vieną baudą (1/6).

43:39, 20 min.: Kalnietis pataiko iš vidutinio nuotolio, Kleiza išprovokuoja pražangą ir realizuoja dvi baudas. De Colo per iškeltas Kalniečio rankas pataiko dvitaškį, o paskutinėje kėlinio atakoje Kalnietis atlieka puikų perdavimą du taškus pelniusiam Seibučiui.

Rezultatyviausiai rungtyniauja 13 taškų pelnęs Pocius (2/2 dvitaškių, 3/3 tritaškių) ir Batumas (5/7 dvitaškių, 1/2 tritaškių).

33:34, 16 min.: Antrasis kėlinys vyksta taškas į tašką, iš pradžių lietuvius dar kartą į priekį išveda Jasaitis, vėliau prancūzus – Batumas.

26:25, 12 min.: Jasikevičius ir Kavaliauskas sėkmingai atlieka derinį du prieš du, Pocius smeigia savo antrą tritaškį ir lietuviai pirmą kartą išsiveržia į priekį.

21:25, 10 min.: Pocius pelno septintąjį tašką, tačiau paskutinėmis atakos sekundėmis Parkeris smeigia tritaškį. Paskutinėje atakoje lietuviai nepasinaudoja dviem galimybėmis – tritaškį prameta Jasaitis, dvitaškį – Kavaliauskas.

15:20, 7 min.: Valančiūnas puskabliu pelno taškus su Turiafo pražanga, bet nepataiko baudos. Pastarasis išprovokuoja antrą Valančiūno pražangą, todėl į aikštę žengia Kavaliauskas. Pocius ir Gelabale'is pataiko pirmuosius tritaškius. Parkeris sumeta baudas, o Kleiza pelno keturis taškus paeiliui.

6:15 5 min.: Parkeris sumeta baudas, Batumas greitoje atakoje drebina krepšį dėjimu, Mačiulis atsako dviem taškais. Tačiau du taškus pelno ir Gelabale'is, lietuviai neužpuola, o Batumas pataiko iš po krepšio su pražanga ir prideda baudos metimą.

4:6, 2 min.: Turiafo, Valančiūno, Parkerio, Diaw dvitaškiai. Mačiulio tritaškis ir Kaukėno metimas iš vidutinio nuotolio skrieja pro šalį, tačiau sėkmingai krepšio link veržiasi Kalnietis.

Lietuvos rinktinės startinis penketas: Mantas Kalnietis, Rimantas Kaukėnas, Jonas Mačiulis, Linas Kleiza, Jonas Valančiūnas.

Prancūzijos rinktinės startinis penketas: Tony Parkeris, Nicolas Batumas, Borisas Diaw, Mickealis Gelebale'is, Ronny Turiafas.

PRANCŪZIJOS RINKTINĖ

AFP/Scanpix nuotr./Tony Parkeris
AFP/„Scanpix“ nuotr./Tony Parkeris

Olimpinis startas: Pirmose rungtynėse Prancūzijos ekipa 71:98 nepasipriešino JAV komandai, antrose – 71:64 nugalėjo Argentinos rinktinė. Lietuviai 79:102 nusileido argentiniečiams ir 72:53 pranoko Nigerijos krepšininkus.

Vyriausiasis treneris: 49 metų Vincentas Collet treniruoja Vilerbano ASVEL krepšininkus, o nuo 2009 m. kovo vadovauja nacionalinei komandai. Šešerius metus jis treniravo Le Mano „Sarthe Basket“ ekipą ir tris kartus buvo pripažintas geriausiu Prancūzijos lygos metų treneriu. 2009 m. Europos čempionate prancūzai liko penkti, 2010 m. pasaulio čempionate – trylikti, 2011 m. Europos pirmenybėse – antri.

Lyderiai: Tris kartus NBA čempionas Tony Parkeris vis dar nedemonstruoja geriausios sportinės formos. 30 metų 188 cm ūgio įžaidėjas vidutiniškai pelno po 13,5 taško ir atlieka po 3 rezultatyvius perdavimus. Antras pagal rezultatyvumą – Nicolas Batumas. 23 metų 203 cm ūgio puolėjas vidutiniškai pelno po 10,5 taško, atkovoja po 4,5 kamuolio ir atlieka po 1,5 rezultatyvaus perdavimo.

NBA desantas: Ekipai atstovauja net penki stipriausios pasaulio lygos žaidėjai – T.Parkeris, Borisas Diaw ir Nando de Colo (visi San Antonijaus „Spurs“), N.Batumas (Portlando „Trail Blazers“) ir Ronny Turiafas (Los Andželo „Clippers“).

Prancūzijos laimėjimai: Aštuonis kartus dalyvavo olimpinėse žaidynėse – 1948 ir 2000 m. iškovojo sidabro medalius. Europos čempionatuose 1949 ir 2011 m. pasiekė antrąsias vietas, o 1937, 1953, 1959, 2005 m. laimėjo bronzos medalius.

Reitingas: Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) sudaromame pasaulio vyrų rinktinių reitinge Lietuva su 426 taškais užima penktą poziciją. 195 taškus turintys prancūzai žengia dvyliktoje vietoje.

Istorija: Olimpinėse žaidynėse Lietuvos ir Prancūzijos ekipos susitiko tik kartą Sidnėjuje, kai pergalę 81:63 šventė Jono Kazlausko treniruojama komanda. Rezultatyviausiai rungtyniavo 19 taškų pelnęs Gintaras Einikis, varžovų gretose – 13 taškų surinkęs Antoine'as Rigaudeau. Europos čempionatuose lietuviai šventė keturias pergales ir patyrė penkis pralaimėjimus.

1939 m.: Lietuva – Prancūzija – 48:18
1997 m.: Lietuva – Prancūzija – 94:88
1997 m.: Lietuva – Prancūzija – 74:87
1997 m.: Lietuva – Prancūzija – 67:75
2001 m.: Lietuva – Prancūzija – 65:76
2003 m.: Lietuva – Prancūzija – 74:70
2005 m.: Lietuva – Prancūzija – 47:63
2007 m.: Lietuva – Prancūzija – 88:73