Šaltas australiškas dušas – 75:106

Šiandien paskutines grupės rungtynes žaidė Lietuvos ir Australijos krepšininkai. Nei vienai iš komandų šios rungtynės jau nieko nebelėmė – nepriklausomai nuo rezultato, lietuviai grupėje užėmė pirmąją, australai – ketvirtąją vietą.
Lietuva – Australija
Lietuva – Australija / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Australija

Lietuviai rungtynes pradėjo stipriausiu savo penketu – Šarūnas Jasikevičius, Rimantas Kaukėnas, Ramūnas Šiškauskas, Kšyštofas Lavrinovičius ir Robertas Javtokas. Lygi kova vyko vos kelias minutes, kuomet Lietuva vienintelį kartyą šiose rungtynėse pirmavo 6:4. Tačiau tada autralai spurtavo ir pradėjo tolti – 8:11, 8:17, 8:26. Kėlinukas pralaimėtas 14:28.

Antrojo kėlinuko pradžioje lietuviai bandė kibti varžovams į atlapus ir sumažino skirtumą iki 27:33. Deja, tai buvo viskas, ką sugebėjome padaryti. Pasipylė australų tritaškiai ir kėlinuko pabaigoje rezultatas tapo nepadorus – 29:55.

Nepadorus jis laikėsi iki pat rungtynių pabaigos. Trečiasis kėlinukas buvo vienintelis, kurį dviem taškais laimėjo mūsų šalies rinktinė. Šimtąjį tašką australai pelnė jau ketvirto kėlinuko viduryje, o galutinis rezultatas 75:106.

Australijos krepšininkai itin taikliai metė iš toli – tikslą pasiekė net 16 iš 25 jų bandymų. Palyginimui, lietuviai – 7 iš 24. Lietuviai per rungtynes padarė net 25 klaidas.

Rezultatyviausi žaidėjai: K.Lavrinovičius 14, R.Kaukėnas 12, L.Kleiza 12, R.Šiškauskas 10; A.Bogut 23, B.Newley 16, C.Anstey 13, P.Mills 13, D.Barlow 10, G.Saville 10.

Turnyro ketvirtfinalyje Autralija susitiks su JAV. Lietuvių varžovai paaiškės po trečiųjų šiandienos rungtynių tarp Kinijos bei Graikijos.  Mūsiškiai žais su pralaimėjusią šiose rungtynėse rinktine.

Ketvirtfinaliai bus žaidžiami trečiadienį.