Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Omnitel 1000 km“: Jau ryškėja lenktynių miestelio kontūrai

Palangos 1000 km trasa
Palangos 1000 km trasa
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pirmadienio rytą dideli darbai užvirė šalia Palangos ir Kretingos link vedančių kelių sankirtos, kur kasmet prieš „Omnitel“ 1000 km lenktynes“ išauga ištisas laikinų pavilijonų, namelių, didžiulių palapinių ir kitokiais atributais kurorto svečių dėmesį atkreipiantis miestelis – būtina liepos 14 d. čia prasidėsiančių jau vienuoliktųjų paeiliui lenktynių infrastruktūra.

„Visą 2994 metrų ilgio trasą, kuria „Omnitel“ 1000 km lenktynių dalyviai liepos 17 d. turės įveikti 334 ratus, juos ne tik įprastos metalinės tvoros. Varžybų rengėjai šiemet mums patikėjo sumontuoti 200 betoninių pamatų blokų, kurių kiekvienas - 2,4 metro ilgio ir sveria po 1300 kilogramų, - pasakoja šiuos darbus vykdančios Klaipėdos UAB „Perdanga“ technikos direktorius Romualdas Pečeliūnas. – Turime tam ne tik kvalifikuotų specialistų, bet ir reikalingą techniką, todėl darbai neužtruks. Mūsų rūpestis – kad trasa būtų maksimaliai saugi tiek patiems sportininkams, tiek žiūrovams.“

Trasos apsaugai naudojami ne tik masyvūs pamatų blokai, bet ir paprasčiausia „stop” juosta, įspėjanti žiūrovus, kad į ja paženklintą teritoriją brautis nevalia. Tokios „stop“ juostos bus panaudota net 10 kilometrų.

Lenktynes rengiančios UAB „Promo Sportas“ technikos direktoriaus Vytauto Juodagalvio rūpestis ir bene didžiausias metų darbas – visa lenktynių miestelio infrastruktūra.

„Šiuos darbus pradėjome nuo bene sunkiausio ir didžiausio objekto – 1000 kvadratinių metrų ploto lenktynių klubui ir VIP svečiams skirtos palapinės statybos ir jos vidaus įrangos darbų, kuriuos atlieka „Expo Vakarai“, - sako V. Juodagalvis. – Lenktynėse akredituotų žurnalistų darbui STS (Scenos technikos servisas) jau baigia rengti 100 kvadratinių metrų ploto spaudos centrą ir šiek tiek didesnį plotą užimančią dengtą sceną, į kurią po varžybų kops ne tik lenktynių nugalėtojai ar prizininkai.“

Čia vyks įvairios renginio atrakcijos ir konkursai, pretendenčių į lenktynių „Mis“ pasirodymai, o šeštadienį – ir ryškiausių estrados žvaigždžių bei grupių baigiamasis, visą renginį vainikuosiantis koncertas, kurį tiesiogiai transliuos LNK ir kurį ves Živilė Vaškytė ir Mindaugas Stasiulis.

Lenktynių organizatorių reikmėms įrengti penkis jaukūs biurų namukai, o dar du - apsaugos darbuotojams.

Buvusioje laukymėje šalia Palangos jau bebaigiančiame kilti lenktynių miestelyje apstu ir akiai nematomų dalykų. Sėkmingam žurnalistų darbui, TV transliacijoms ir kitokiems ryšiams užtikrinti paklota per 2 kilometrus bendro ilgio kabelių, kuriais įvairiomis kryptimis srūva signalai apie antrąjį savo istorijos dešimtmetį pradedančias „Omnitel 1000 km. lenktynes“.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min