Lietuvos rinktinė parklupdė ir Prancūzijos krepšininkus (nuotraukos, video, komentarai)

Pasaulio krepšinio čempionate Turkijoje Lietuvos rinktinė nenustoja stebinti. Ketvirtose D grupės rungtynėse trečiadienį Kęstučio Kemzūros auklėtiniai įtikinamai 69:55 nugalėjo iki tol pralaimėjimo kartėlio nepatyrusią Prancūzijos nacionalinę komandą. Lietuviai iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės ir užsitikrino pirmąją vietą D grupėje.
Lietuvos rinktinė užsitikrino D grupėje pirmą vietą. / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Prancūzija Lietuva

Lietuvos rinktinė tęsia įspūdingą pergalių seriją per dvi dienas įveikdama dvi vienomis iš turnyro favoričių laikomas nacionalines komandas – Ispanijos ir Prancūzijos. Pirmą vietą po pergalės trečiadienį su prancūzais užsitikrinę K.Kemzūros auklėtiniai ketvirtadienį žais paskutines rungtynes Izmire su Libano atstovais. Rungtynių pradžia – 18.30 val.

Prie pergalės trečiadienį daugiausiai prisidėjo Jonas Mačiulis ir Linas Kleiza. Jie pelnė atitinkamai 19 ir 15 taškų. 9 taškus pridėjo Mantas Kalnietis, 8 – Martynas Pocius, 6 – Renaldas Seibutis, 5 – Tadas Klimavičius, 3 – Tomas Delininkaitis, po 2 – Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas.

Prieš rungtynes

Po tris pergales surinkusios Lietuvos ir Prancūzijos nacionalinės komandas šiandien vakare stos į mūšį dėl pirmos pozicijos D grupėje. Ši gali būti svarbi ne tik dėl būsimų varžovų, bet ir dėl galimybės atsikvėpti.

D grupės lyderė aštuntfinalyje su C grupėje ketvirtą vietą užėmusia komanda žaistų tik rugsėjo 7-ą dieną – po keturių laisvų dienų, tuo tarpu antrosios D grupės ekipos dvikova su C grupės trečiąja vieta lauktų rugsėjo 4-ą dieną – po laisvos dienos, kuri skirta kelionei į Stambulą.

„Aišku, poilsis nepakenktų – apsigydytume traumas. Kuo daugiau poilsio, tuo geriau“, – 15min.lt sakė rinktinės gydytojas Vytenis Trumpickas. Anot jo, Robertas Javtokas tebekovoja su traumuotos čiurnos skausmu, Simas Jasaitis pasitempė blauzdą, tačiau abu žaisti su prancūzais galės.

„Ar užteks jėgų, parodys rungtynės. Manau ir patiems prancūzams sunkios rungtynės buvo. Žinome, kokia šiandien vyksiančio mačo kaina – pirma vieta. Jeigu abi komandos ir bus pavargusios, manau, kad neparodys to“, – tikino Lietuvos nacionalinės komandos trenerio asistentas Robertas Kuncaitis.

Komandų statistikos palyginimas
KomandaTaškaiAtk.k.Rez.p.Klaidos2 proc.3 proc.1 proc.
Lietuva79,338,31412,35329,765,1
Prancūzija75,333,717,31658,334,573

Lietuvos rinktinėje naudingiausiai žaidžia Linas Kleiza. NBA klubo „Toronto Raptors“ puolėjas vidutinšikai per trejas rungtynes pelnė 20,7 taško, atkovojo 8,7 kamuolio. Prancūzijos ekipos lyderis – Nicolas Batumas. NBA klubo „Portland Trail Blazers“ gynėjas Izmire vidutiniškai pelno 15 taškų, atkovoja 4 kamuolius ir atlieka du rezultatyvius perdavimus.

1 kėlinys

Starto penketai. Lietuva: M.Kalnietis, R.Javtokas, J.Mačiulis, M.Pocius, L.Kleiza.  Prancūzija: Y.Bokolo, N.Batumas, B.Diaw, A.Troare, N. De Colo.

1 kėlinys 1 min.

Pirmieji lietuvių mėginimai pelnyti taškus nesėkmingi, prancūzai sužingsniuoja.

1 kėlinys 2 min.

J.Mačiulis atidaro savo sąskaitą taikliu dvitaškiu, tuo pačiu atsako N. De Colo – 2:2.

1 kėlinys 3 min.

Komandos apsikeičia klaidomis, J.Mačiulis krauna kamuolį iš viršaus.

1 kėlinys 4 min.

B.Diaw neįveikia L.Kleizos gynybos ir praranda kamuolį.  Suklysta ir lietuviai. Po B.Diaw tritaškio 4:5 priekyje prancūzai.

M.Kalnietis smeigė tritaškį. Komandos apsikeičia klaidomis – 7:5 pirmauja Lietuvos rinktinė.

N.Batumas pelno du taškus su pražanga. Po taiklaus baudos metimo – 7:8.

1 kėlinys 5 min.

J.Mačiulis dviem baudos metimais sugrąžina lietuviams pranašumą – 9:8.

Prancūzai savo aikštės pusėje mėgina dvigubinti gynybą. L.Kleizos tritaškis skrieja pro šalį.

1 kėlinys 6 min.

I.Mahinmi pataiko abu baudos metimus ir išveda prancūzus į priekį – 9:10.

Abi lietuvių aukštaūgių metimai iš po krepšio nepasiekia tikslo, prancūzai sužingsniuoja.

1 kėlinys 7 min.

Prancūzijos krepšininkai taiklūs nuo trijų taškų linijos – 9:13.

Komandos apsikeičia nerezultatyviomis atakomis. J.Mačiulis mažina skirtumą – 11:13.

1 kėlinys 8 min.

J.Mačiulio tritaškis tikslo nepasiekia, B.Diaw pelno du taškus iš po krepšio – 11:15.

Prancūzai įsismagina – po dar vieno tritaškio 11:18.

1 kėlinys 9 min.

M.Gecevičius nepataiko nuo trijų taškų linijos.

1 kėlinys 10 min.

N.De Colo smeigia tritaškį, P.Jankūnui tuo pačiu atsakyti nepavyksta. N.Batumas pataiko dar vieną tritaškį. Po pirmo kėlinio Lietuvos krepšininkai atsilieka 11:24.

2 kėlinys 1 min.

Nuo pat kėlinio pradžios lietuviai aktyviai ginasi. T.Klimavičius pataiko vieną baudos metimą – 12:24.

2 kėlinys 2 min.

N.Batumas pataiko abu baudos metimus. R.Seibučio tritaškis skrieja pro šalį.

2 kėlinys 3 min.

Prancūzai klysta perduodami kamuolį. Komandos apsikeičia klaidomis. M.Kalnietis peln odu taškus – 14:26.

Y.Bokolo vienu taikliu baudos metimu didina prancūzų pranašumą – 14:27.

2 kėlinys 4 min.

P.Jankūnas sužingsniuoja. Lietuvos komandai sudėtinga prasibrauti prie varžovų krepšio.

2 kėlinys 5 min.

Klampi prancūzų gynyba neleidžia mūsų šalies krepšininkams įsibėgėti ir verčia dažnai klysti. M.Pocius nepataiko tritaškio.

P.Jankūnas blokuoja varžovų įžaidėjo metimą. Minutės pertraukėlė.

2 kėlinys 6 min.

B.Diaw pataiko sudėtingą metimą. Komandas skiria 15 taškų – 14:29.

2 kėlinys 7 min.

M.Pocius pelno dvitaškį. Lietuviai apsigina, tačiau puldami klysta lygioje vietoje.

Komandos apsikeičia nerezultatyviomis atakomis. Lietuviams slysta kamuolys iš rankų.

2 kėlinys 9 min.

J.Mačiulis prasižengia puldamas. Ilga prancūzų ataka bevaisė.

J.Mačiulis galiausiai nutraukia taškų badą – pataiko tritaškį – 19:29.

R.Seibutis dar kartą smeigia tritaškį ir mažina skirtumą – 22:29. Minutės pertraukėlė.

2 kėlinys 10 min.

Prancūzai dar kartą klysta sužingsniuodami. J.Mačiulis taiklus iš vidutinio nuotolio – 24:29.

Arenoje pauzė dėl laikmačio sutrikimų. N.Batumas pataiko vieną baudos metimą iš dviejų. Lietuvos rinktinės ataka baigiasi pražanga puolime. Įpusėjus nerezultatyvioms rungtynėms lietuviai atsilieka 24:30.

2 kėlinys

Po dviejų kėlinių Lietuvos rinktinėje rezultatyviausias J.Mačiulis – 13 taškų., prancūzų rinktinėje daugiausiai taškų surinko N.Batumas – 12.

3 kėlinys 1 min.

M.Pocius antrąją rungtynių dalį pradeda taikliu tritaškiu – 27:30. Prancūzų ataka nepavyksta.

3 kėlinys 2 min.

L.Kleiza prasiveržia krepšio link, pelno du taškus su pražanga. Po taiklaus jo baudos metimo lygu – 30:30.

N.De Colo pelno du taškus, tuo pačiu dar kartą atsako L.Kleiza.

3 kėlinys 3 min.

N.Batumas mėgino įspūdingai įkrauti kamuolį į krepšį, tačiau jam sutrukdė R.Javtokas. Truputį susižeidęs prancūzų lyderis pataiko tik vieną baudos metimą iš dviejų – 32:33.

J.Mačiulis pameta kamuolį, klysta ir prancūzai.

3 kėlinys 4 min.

M.Pocius smeigia tritaškį ir išveda Lietuvos komandą į priekį – 35:33.

Po J.Mačiulio dvitaškio Lietuvos rinktinė priekyje 37:33. Minutės pertraukėlės prašo Prancūzijos komanda.

3 kėlinys 5 min.

A.Traore taiklus iš po krepšio. R.Javtokas pelno du taškus su pražanga. Baudos metimas netaiklus – 39:35.

3 kėlinys 6 min.

Komandos apsikeičia netaikliais metimais. A.Traore prameta baudos metimus. L.Kleiza greitoje kontratakoje pelno du taškus su pražanga. Baudos metimas taiklus – 42:35.

Prancūzų rankos dreba. L.Kleiza pakartoja savo reidą, kraudamas kamuolį iš viršaus – 44:35. Minutės pertraukėlė.

3 kėlinys 7 min.

Prancūzai pelno du taškus iš po krepšio. Tuo pačiu atsako T.Klimavičius.

M.Kalnietis išprovokuoja B.Diaw pražangą. Abu baudos metimai taiklūs – 48:37 priekyje Lietuvos rinktinė.

J.Mačiulis atkovojęs kamuolį stabdomas pražanga. Po jo baudos metimų skirtumas išauga iki 13 taškų – 50:37.

3 kėlinys 8 min.

B.Diaw pelno du taškus. Lietuviai praranda kamuolį – M.Gelabale taip pat taiklus – 50:41.

3 kėlinys 9 min.

J.Mačiulis pameta kamuolį, lietuviai blokuoja varžovų metimą.

L.Kleiza stabdomas pražanga. Abu jo baudos metimai taiklūs – 52:41.

3 kėlinys 10 min.

Komandos apsikeičia klaidomis. Prancūzų tritaškis skrieja pro šalį, R.Seibutis pameta kamuolį.  J.Mačiulis paskutinę sekundę meta tritaškį, tačiau netaikliai. Po trijų kėlinių lietuviai priekyje 52:41.

4 kėlinys 1 min.

B.Diaw netaiklus nuo trijų taškų linijos. P.Jankūnas taip pat nepataiko puskablio.

4 kėlinys 2 min.

T.Delininkaitis pelno tritaškį ir didina lietuvių pranašumą – 55:41.

4 kėlinys 3 min.

J,Mačiulis „vagia“ kamuolį. Lietuviai sėkmingai kovoja dėl atšokusių kamuolių puolime. R.Seibutis galiausiai užsitęsusią ataką baigia taikliu tritaškiu. Skirtumas išauga iki 17 taškų – 58:41.

A.Traore po ilgos pertraukos pelno du taškus – 58:43.

4 kėlinys 4 min.

P.Jankūnas pataiko sudėtingą metimą. M.Gelabale švelnina skirtumą dviem baudos metimais – 60:45.

4 kėlinys 6 min.

A.Traore persiverčia per jį suklaidinusį P.Jankūną. T.Klimavičius po T.Delininkaičio perdavimo krauna kamuolį iš viršaus – 62:45. A.Traore atsakymas – taiklus dvitaškis.

Lietuviai klysta. J.Mačiulis atkovoja kamuolį po ginčo. Jo tritaškis netaiklus, tačiau nepataiko ir varžovai.

4 kėlinys 7 min.

L.Kleizai įdėti kamuolį iš viršaus sutrukdo I.Mahinmi. Tai penktoji prancūzo pražanga. L.Kleiza pataiko vieną baudos metimą – 63:47.

4 kėlinys 8 min.

Komandos apsikeičia klaidomis. A.Koffi pataiko abu baudos metimus – 63:49.

L.Kleiza po sudėtingo J.Mačiulio perdavimo taiklus iš po krepšio. M.Gelabale pataiko tritaškį - 65:52.

4 kėlinys 9 min.

J.Mačiulis nepataiko dvitaškio, prancūzai atsako taikliu tritaškiu – 35:55.

J.Mačiulis pataiko abu baudos metimus. F.Causeuras savo baudos metimų nepataiko.

4 kėlinys 10 min.

L.Kleiza pameta kamuolį, tačiau prancūzai netaiklūs. Arena skanduoja „Mes laimėjom“.

M.Kalnietis pataiko abu baudos metimus – 69:55.

Prancūzų paskutinė ataka netaikli. PERGALĖ!!!