Pirmoji sensacija – pasaulio čempionai ispanai gavo antausį nuo prancūzų (rezultatai, video)

Atkakliose ir kupinose įtampos paskutinėse pirmojo pasaulio čempionato turo D grupės rungtynėse planetos čempionės titulą ginanti Ispanijos rinktinė gavo pirmąjį antausį. Sergio Scariolo auklėtiniai po atkaklios kovos 66:72 (18:9, 10:18, 16:16, 22:29) nusileido drausmingai rungtyniavusiems Prancūzijos krepšininkams.
Prancūzai nuskriaudė pasaulio čempionus ispanus
Prancūzai nuskriaudė pasaulio čempionus ispanus / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ispanijos krepšininkai šiose rungtynėse nei iš tolo nepriminė tos komandos, kuri pasirengimo etape šlavė iš kelio visus varžovus. Europos čempionai dažnai strigo tankioje prancūzų gynyboje, o drausmingai dėl kamuolių kovoję Vincento Collet auklėtiniai beveik nesuteikė galimybių Ispanijos rinktinei rengti greitas atakas.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui Mickaelis Gelabale tolimu metimu sumažino Prancūzijos rinktinės deficitą iki minimumo (49:50), o netrukus pirmą kartą šiose rungtynėse išvedė į priekį Prancūzijos ekipą – 51:50. Ali Traore metimu iš vidutinio nuotolio buvo padidinęs prancūzų persvarą iki trijų taškų (53:50), tačiau Felipe Reyesas tritaškiu likus žaisti tris minutes atstatė pusiausvyrą – 53:53.

Penki iš eilės Nicolo Batumo taškai bei dvi tikslios Iano Mahinmi baudos padėjo prancūzams spurtuoti 7:1 ir likus žaisti dvi minutes įgyti šešių taškų persvarą – 60:54. Negana to, prasidėjus priešpaskutinei minutei Rudy Fernandezas buvo nubaustas asmenine ir technine pražangomis, o tris baudų metimus tiksliai realizavę bei dvitaškį pridėję prancūzai dar labiau nutolo – 65:54.

Nors per keturias sekundes penkis taškus pelnę ispanai sugebėjo priartėti (59:65), daugiau Ispanijos rinktinei nieko nuveikti nebepavyko. Prancūzijos ekipa iškovojo sensacingą pergalę rezultatu 72:66.

Ispanija: J.C.Navarro 17, R.Fernandezas 13, F.Reyesas 9, M.Gasolis 8 (7 atk. kam.).

Prancūzija: M.Gelabale 16 (6 atk. kam.), N.Batumas 14, A.Albicy 13, A.Koffi 11, A.Traore 7.