Rusai aštuntfinalyje neleido Naujosios Zelandijos rinktinei pateikti dar vienos staigmenos (statistika, komentarai)

Pasaulio krepšinio čempionato ketvirtfinalyje viena iš favoričių laikoma JAV rinktinė žais su Rusijos nacionaline komanda. Tai paaiškėjo po šeštųjų aštuntfinalio rungtynių pirmadienį, kuriose Rusijos krepšininkai įtikinamai 78:56 nugalėjo Naujosios Zelandijos atstovus.
Rusijos ir Naujosios Zelandijos rinktinių dvikovos akimirka
Rusijos ir Naujosios Zelandijos rinktinių dvikovos akimirka / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Rungtynių pradžia priklausė Naujosios Zelandijos krepšininkams. Spurtavę 9:2 jie laikė iniciatyvą savo rankose pusantro kėlinio, tačiau tuomet sėkmingai išnaudodami savo vidurio puolėją Sašą Kauną rusai išsiveržė į priekį 22:21 ir nebesirengė atiduoti varžovams pranašumo.

Po didžiosios pertraukos Davido Blatto auklėtiniai galingai spurtavo ir susikrovė 16 taškų pranašumą (51:35). Paskutiniame kėlinyje Kirko Penney ir Naujosios Zelandijos komandos pastangos pasivyti varžovus buvo bergždžios. Gerai sustatyta rusų gynyba Okeanijos atstovams buvo sunkiai įkandama.

Praėjusį pasaulio čempionatą 2006 metais praleidusi Rusijos rinktinė į šių metų planetos pirmenybes Turkijoje pateko gavusi vardinį kvietimą. Ketvirtfinalyje jos lauks favorite vadinama JAV nacionalinė komanda.

Nugalėtojams Andrejus Voroncevičius pelnė 18 taškų, Timofėjus Mozgovas – 16, Vitalijus Fridzonas – 12. Naujosios Zelandijos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė Kirkas Penney ir Thomas Abercrombie. Jų sąskaitose atitinkamai 21 ir 13 taškų.