-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Toks pat, bet skiriasi: keliautojo nuotraukose įamžinti Azijoje įprastą frazę iliustruojantys dalykai

Po Aziją metus keliavęs fotografas Dorelis Frumusanu fiksavo ne įprastus tokioms kelionėms vaizdus – paplūdimius, krioklius, architektūrą, bet panašius objektus ir žmones. Svarbiausia nuotraukų nešama mintis atskleidžia savitą Azijos kultūrą, kurioje, be kita, ko pilna originalių daiktų klastočių.
Tokios pat, bet skirtingos
Tokios pat, bet skirtingos

Jo nuotraukų serija „Same same but different: „copy-pasted“ objects and people in Asia“ publikuojama įvairiuose interneto portaluose, taip pat ir Boredpanda.com

Gatvės fotografu save vadinantis keliautojas identiškus arba labai panašius žmones ir daiktus įamžino viešėdamas Indijoje, Tailande, Indonezijoje, Vietname, Singapūre ir Šri Lankoje. Po šias šalis jis keliavo 2013-2014 metais.

Marškinėliai su užrašu Same same but different
Marškinėliai su užrašu „Same same but different“

„Frazę „Toks pat, bet skiriasi“ ant marškinėlių pirmą kartą pamačiau Tailande. Azijoje ją dažnai naudoja pardavėjai, įtikinėdami pirkti savo prekes. Pavyzdžiui, kai pirkėjas klausia, ar akiniai nuo saulės yra tikrai „Ray-Bans“, dažniausiai išgirsta atsakymą: „Tokie pat, bet skiriasi“.

Vietname aš įsigijau sandalus, kurie buvo nepatogūs. Tad paėjęs jais vos 200 metrų, nusprendžiau grįžti pas pardavėją ir pakeisti sandalus į ką nors patogesnio. Juos pardavusios moters atsakymas į mano pageidavimą buvo: „Ne tokių pačių?“, – pasakojo D.Frumusanu.

Ieškodamas tiksliausios šios frazės reikšmės, jis aptiko 2009 metais išleistą vokiečių filmą, kuris taip ir vadinosi „Toks pat, bet skiriasi“ (angl. Same same but different).

Įdomu tai, jog filmo istorija vyksta Kambodžoje – tame pačiame regione, kuriame tuo metu buvo ir fotografas D.Frumusanu.

„Ši frazė Azijoje naudojama visose gyvenimo srityse – politikoje, santykiuose, švietime, pramogose“, – pažymėjo keliautojas. Pasak jo, vietinių suvokimas, kad objektai (ir žmonės) yra „tokie pat, bet skiriasi“, glaudžiai susijęs su Azijos kultūra ir mada. 

„Aš čia įžvelgiu ir šiokią tokią filosofinę prasmę: žmonės juk visur tokie pat, tik šiek tiek skiriasi“, – sako nuotraukų seriją  apie tai sukūręs keliautojas.

Į jo akiratį pateko įvairūs daiktai ir žmonės: vienoda vietinių apranga, panašiai atrodantys skėčiai, rūbai ir žvėrys, „Puma“ ženklas ir gyvūno (pumos) skulptūra bei daug kitų frazę „Toks pat, bet skirtingas“ iliustruojančių vaizdų. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius