-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Turistai veržiasi į Kubą – nori ją pamatyti, kol šalis nevirto dar viena Florida

Amerikiečiai ir kitų šalių turistai suskubo keliauti į Kubą – Niujorko (JAV) kelionių operatoriai pranešė, jog kelionių į Kubą pardavimai per pastarąsias kelias savaites išaugo 57 proc. Daugiau kelionių buvo parduota ir sausį bei vasarį. Tai lėmė žinia, jog Vašingtonas ketina atnaujinti ryšius su Havana, praneša „Yahoo News“. Turistai skuba nuvykti į Kubą, kol ji nevirto dar vienu amerikietišku miestu, pavyzdžiui, Florida.
Turistai Kuboje
Turistai Kuboje / „Scanpix“/AP nuotr.

Žinutė apie atnaujinamas derybas tarp Kubos ir JAV valdžios, sukėlė tikrą turizmo bumą. Kelionių į Kubą pardavimai sausį, vasarį ir kovą JAV pasiekė iki šiol neregėtas aukštumas. Organizatoriams tenka siūlyti papildomus reisus, nes norinčių aplankyti savo veido dar nepraradusią šalį nemažėja.

Amerikiečiai skuba į Kubą, nes neabejoja, jog netrukus šalis pasikeis negrįžtamai: netrukus vietos užkandines ir restoranus papildys, o galbūt ir pakeis, greitojo maisto restoranai „McDonald's“, kurie jau dairosi vietos Havanos senamiestyje.

Dėl galimybės įkurti kavines Kuboje jau derasi ir vienas žymiausių pasaulio kavos tinklų „Starbucks“.

„Scanpix“/AP nuotr./Turistai Kuboje
„Scanpix“/AP nuotr./Ekskursija Kuboje turistiniu autobusu.

Užsieniečiai mato romantiką, kubiečiai – kiaurą stogą

Į Kubą turistus traukia autentika – mažai kur pasaulyje išvysi tiek statinių, skulptūrų, automobilių ir kitų detalių iš XX amžiaus 6 dešimtmečio.

„Kuba yra išlaikiusi savitą atmosferą. Norėjau savo akimis pamatyti tai, kol šalis netapo amerikietišku pasauliu. Tiesa, Vakarai čia taip pat ateina“, – sakė Havanoje, Revoliucijos aikštėje, sutiktas turistas Gay'us Benas Aharonas iš Izraelio.

Amerikiečiai skuba į Kubą, nes neabejoja, jog netrukus šalis pasikeis negrįžtamai.

Atvykėliai idealizuoja užkonservuotą Kubos išskirtinumą. Tuo metu nemaža dalis kubiečių yra pasirengę pokyčiams.

Ten, kur užsieniečiai mato žavingą istorinę architektūrą, žibančius 1950-uosius su amerikietiškais automobiliais, balto smėlio paplūdimiais, vietiniai pastebi byrančius pastatus, kuriuos reikia remontuoti, būtinybę įsigyti naujus automobilius ir menkas galimybes tai padaryti dar šiame gyvenime.

Daugeliui kubiečių, gyvenančių apleistuose namuose, priklausiusiuose kelioms jų šeimos kartoms, pokyčiai žada geresnį gyvenimą. Jie tiki, kad tai padidins jų galimybes naudotis internetu, taigi, atvers bendravimą su išoriniu pasauliu, taip pat galbūt pagerins ekonominę situaciją. Paprastai kalbant, jie galės lengviau susitaisyti kiaurą stogą.

„Mes labai džiaugiamės“, – apie atnaujinamas derybas su JAV sakė kubietis Yadiel Carmenate. 26 metų vyras studijuoja Matanzo universitete, taip pat dirba gidu.

Visi supranta, kad pokyčiai Kuboje per vieną dieną neįvyks. Tačiau derybos tarp Vašingtono ir Havanos būtų labai laukiamas pirmas žingsnis, po kurio, kaip tikimasi, būtų atkurti normalūs santykiai tarp dviejų šalių.

Vienas svarbiausių dalykų, kurio iš Vašingtono ir Havanos bendravimo tikisi paprasti kubiečiai, – 53 metus trukusio prekybos embargo panaikinimas (tam, kad tai įvyktų, turi pritarti JAV Kongresas).

Kur turistai nakvos – viešbučių per mažai

Kol vietiniai laukia gerų žinių, turistai planuoja keliones į Kubą. 2014 metų gruodį pasirodžiusi naujieną apie atnaujinamas derybas sukėlė tikrą turistų antplūdį. Kelionių organizatoriaus „InsightCuba“ atstovai sako turintys rengti papildomas ekskursijas, kadangi norinčių keliauti į Kubą nemažėja.

„Jaučiame didžiulį susidomėjimą“, – sakė įmonės prezidentas Tomas Popperis. Jis pritarė kolegoms iš kitų agentūrų, kad žmonės į Kubą veržiasi dabar, nes nori pamatyti šalį, kol ji nepasikeitė.

Turizmo pokyčius rodo ir statistika, tai galima matyti ir plika akimi – Havanos gatvėse dar niekada nebuvo tiek daug turistų. 

Palyginus su 2014-aisiais, šiemet sausį Kubą aplankė 16 proc. daugiau užsieniečių. Iš viso šalyje pirmąjį šių metų mėnesį apsilankė 371 tūkst. svečių iš užsienio. 

Šaliai tai – puiki žinia, kadangi turizmas ir pramonė yra pagrindiniai Kubos ekonomikos ramsčiai. Pernai Kuboje apsilankė 3 mln. turistų. 1,5 mln. buvo amerikiečiai. Įdomu tai, kad anksčiau didžiausias turistų srautas į Kubą atvykdavo iš Kanados.

Tačiau anšlagas jau turi ir neigiamų atspalvių: dėl turistų antplūdžio ėmė trūkti nakvynės vietų. Kai kurie kelionių agentai pranešė sulaukę neigiamų atsakymų iš geriausių šalies viešbučių, kuriuose norėjo užsakyti kambarius turistų grupėms. Panaši situacija ir aukščiausios kategorijos Kubos restoranuose.

Turistas iš Kanados Rogelio Gauvinas teigė manantis, kad situacija nesikeis – turizmo paslaugų paklausa Kuboje viršys pasiūlą, todėl čia atvykstantys turistai turi nusiteikti, kad nevisada ras vietą kavinėje ar viešbutyje.

„Matau daug remontuojamų pastatų – tai gerai. Tačiau, manau, kad tai neišgelbės Kubos nuo amerikiečių, kurie čia ims plūsti kaip žiurkės iš skęstančio laivo. Jiems atvykus, Kuboje pritrūks viešbučių ir restoranų“, – įsitikinęs pašnekovas. 

Oficialiai duomenimis, šiuo metu Kuboje yra tik 64 tūkst. viešbučių kambarių. Visi viešbučiai priklauso valstybei.

„Scanpix“/AP nuotr./Turistai Kuboje
„Scanpix“/AP nuotr./Turistai Kuboje

Privatūs svečių namai, kurie tarsi grybai po lietaus ėmė kurtis Kuboje po prezidento Raulio Castro ekonomikos reformų, galėtų padėti išspręsti šią problemą. Tačiau kol kas jų taip pat nėra tiek, kad patenkintų būsimus poreikius.

Turistų laukianti šalis planuoja ir oro uosto plėtrą – lėšų tam tikimasi gauti iš Brazilijos koncerno „Odebrecht“. 

Esu Kuboje dabar, kol ji nevirto dar viena Florida, – sakė Thomas Mieszkowskis iš Anglijos

Keletas JAV aviakompanijų kalba apie galimybę rengti tiesioginius skrydžius į Kubą. Taip turistai galėtų pasiekti šalį savarankiškai pasiekti. Šiuo metu iš JAV į Kubą galima atvykti tik užsakomaisiais skrydžiais, kuriuos siūlo kelionių operatoriai.

Tačiau pasiekti Kubą jau galima vandeniu: Kanadoje įsikūrusi įmonė „Cuba Cruise“ pradėjo reklamuoti savo kruizus, kurie daugiausia orientuoti į amerikiečius. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius