-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Penki dalykai, kurie padės jums kelionėse sugrąžinti pirmo karto jausmą

Lietuvos turizmo departamentas skelbia, kad lietuviai keliauja vis dažniau. 2014 m. į užsienį per kelionių agentūras keliavo 15,5 proc. daugiau turistų nei 2013-aisiais. Tačiau šalia pardavimų augimo pastebimas ir savotiškas „persisotinimas“ kelionėmis. Turistai neretai patiria dejavu jausmą, kai atrodo, jog daug kasjau matyta, išbandyta, o patirti pirmo karto jaudulį darosi vis sunkiau.
Atostogos
Atostogos / „Baltic Tours“ nuotr.

Dėl kokių priežasčių net ir puikiausiai suorganizuotos kelionės gali tiesiog nedžiuginti ir kaip nuo to apsisaugoti, pasakoja daug metų su klientais tiesiogiai bendraujantis kelionių konsultantas Andrius Paulionis. Kai kuriais atvejais jis rekomenduoja išmesti iš savo kelionių bagažo fotoaparatus ir fiksuoti tiesiog įspūdžius.

1 patarimas: dalyvaukite savo atostogose

Skamba paradoksaliai, tačiau dažnai keliaudami mes darome ne tai, ko norime patys, o tai, ko iš mūsų nori kiti. O tai automatiškai reiškia, kad mes nepatenkiname savo poreikių, nes tiesiog didžiąją laiko dalį turime taikytis prie kitų ar bendrų interesų. Ypač tai būdinga, kada keliaujama su didesne kompanija.

„Baltic Tours“ nuotr./Andrius Paulionis
Asmeninio albumo nuotr./Andrius Paulionis

„Pavyzdžiui, jūs norite stabtelti ir apsipirkti, bet dauguma bendrakeleivių nesupranta „nereikalingo“ noro išlaidauti. Jūs norite paragauti vietos maisto, o likusi kompanija Austrijos kalnuose, kur kepami tobuli šniceliai, ieško japoniškų sušių ir panašiai“, – vardijo kelionių agentūros „Baltic Tours“ kelionių pardavimo vadovas A.Paulionis.

Ką daryti tokiu atveju? „Arba tapkite aktyvesni ir pasistenkite kompanijai įsiūlyti savas idėjas, arba tiesiog išmokite pamoką ir kitą sykį į kelionę vykite su mažesne grupe ar net dviese, – patarė A.Paulionis. – Dar viena išeitis – dažniau tiesiog atsiskirkite nuo draugų būrio ir daugiau laiko skirkite savo poreikiams, kad ir kokie jie bebūtų, nes būtent juos patenkinti jūs trokštate per savo atostogas. Net jei tai – akmenėlių „medžioklė“ paplūdimyje“.

123rf.com nuotr./Turistai
123rf.com nuotr./Turistai

2 patarimas: atsikratykite fotoaparato

Dažnas keliautojas visus lankytinus objektus, o vėliau – ir gražias gatves, namus ir net patiekalus lėkštėje (iki jie galiausiai atvėsta) nori įamžinti savo fotoaparato atmintyje: ne savojoje, o fotoaparato. Dažnai to tikslas – turėti kelionę bent fotoaparate tam, kad jos vaizdais būtų galima grožėtis vėliau (tik kažin, ar tam atsiras laiko?) ar parodyti juos kitiems.

Rezultatas – atminties kortelė pilna, bet į žmogaus sąmonę taip ir „neįsirašė“ nei vaizdai, nei skoniai, nei kvapai. 

Griaukite rutiną: jei nuolat keliaujate po Europą, ryžkitės kelionei į tolimesnę egzotišką šalį. Jei dažniausiai renkatės pažintines keliones, kitą kartą užsisakykite poilsinę. 

"Kelionė yra skirta ne materialiems įspūdžiams kaupti. Paeksperimentuokite: išgyvenkite bent vieną kelionę be fotoaparato. Pakeiskite patį aplinkos matymo, buvimo joje būdą, kuomet, užuot nuolat blaškęsi tarp akies ir „akies“, tiesiog atsipalaiduosite ir stebėsite jus jaudinančius ar įdomius dalykus.

Be to, jūsų rankos bus laisvos, pečių nebeslėgs fotoaparato svoris, nereiks vargti nuolat nuimant ir uždedant objektyvo dangtelį ar šiaip bijoti brangų daiktą pamesti, pripilti į jį smėlio ar vandens. Tiesiog atsipalaiduosite. Paradoksas, tačiau būtent per keliones itin vertinamas daiktas – fotoaparatas – dažnai tiesiog įsiterpia tarp jūsų ir kelionės ir atbukina pojūčius", – sakė kelionių konsultantas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius