-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Mitai apie pigius skrydžius lėktuvu

Internetas mirga nuo patarimų, kaip pigiau įsigyti lėktuvo bilietą. Kai kurie iš patarimų praktiški ir naudingi, bet dauguma – muilo burbulai, pripūsti gandų malūnėlio. 
Kelionės paieška
Kelionės paieška / 123rf.com

Kaip atskirti teisingus patarimus nuo mitų, pasakoja tinklaraščio keliauninga.lt autorė Tilda Liepaitė.

Ketvirtadieniais bilietai pigesni. Mitas. Viena šitą mitą pagrindžiančių versijų – oro linijomis reguliariai skraidantys verslininkai rečiausiai keliauja ketvirtadieniais. Nėra klientų srautų, dėl to galima sumažinti kainas. Logikos yra kalbant apie JAV rinką, kur populiarūs vietiniai skrydžiai tarp skirtingų miestų.

Tačiau tarptautiniams skrydžiams tai galioja gerokai mažiau. O štai lietuvių mėgstamas „Ryanair“, matyt, apskritai tokio priminimo (apie ketvirtadienius) negavo. 

Verta pridurti, kad paros laikas (pvz., kai kuriose svetainėse minima 3 valanda nakties šeštadieniais) irgi neturi nieko bendro su tikrove.

Yra nustatyta, kiek dienų iki pakilimo geriausia pirkti bilietus. Mitas. Kainas reguliuoja ne paros laikas ir ne tai, kokia yra savaitės ar mėnesio diena. Skrydžių pardavėjai kruopščiai seka bilietų pardavimus bei žmonių susidomėjimą vienu ar kitu reisu ir pagal tai koreguoja kainas.

Jeigu į konkretų skrydį labai anksti bus parduota daug bilietų – logiška, kad į paklausų skrydį bilietai brangs. Jeigu pakėlus kainą pardavimai sumažės – oro bendrovė kainą vėl mažins, nes geriau parduoti daugiau pigesnių bilietų, negu kelti į dangų tuščią lėktuvą. Jeigu liko tik kelios vietos lėktuve ir daug laiko iki skrydžio – oro linijos pakels kainą.

Jeigu liko tik kelios vietos ir diena ar dvi iki skrydžio, skelbs paskutinės minutės akciją ir siūlys dideles nuolaidas, kad greičiau užpildytų tas paskutines vietas.

Perkant bilietus patariama išvalyti naršyklės „sausainius“ (cookies) arba dar geriau – naudoti incognito režimą. Mitas – lygiai toks pat, kaip šis: avialinijų bendrovės, pastebėjusios, jog kažkuri kryptis dažnai tikrinama iš to paties kompiuterio, pradeda rodyti didesnę kainą. Beje, kai pati bandžiau pasinaudoti šiuo patarimu, kaina ~ 10 € padidėjo.

Nusipirkus bilietą negalima jo perleisti kitam žmogui. Iš dalies mitas. Jeigu nutiko taip, kad dėl kokios nors priežasties negalite išvykti į kelionę ir norite, jog vietoje jūsų skristų kitas asmuo – eikite į bendrovės, kurios paslaugomis naudojatės, tinklalapį ir skaitykite, kas ten parašyta.

Kai kurios bendrovės leidžia pakeisti keleivio vardą už tam tikrą mokestį, kitos tokios galimybės nesuteikia.

Jurgitos Lapienytės nuotr./„Ryanair“ bazė Stanstedo oro uoste Londone
Jurgitos Lapienytės nuotr./„Ryanair“ lėktuve.

Kaip gimsta tokie mitai?

O kaip gimsta gandai? Kažkas kažką pasakė, kažkas nugirdo ir persakė, trečias užrašė su savo interpretacijomis. Ketvirtas ir penktas perrašė – kiekvienas savaip supratęs. Štai ir  gimė mitas apie tai, kad negalima perleisti bilieto kitam asmeniui. 

Kitas variantas – kažkas atlieka tyrimą, pasirinkęs niekinį metodą ir ištrimituoja rezultatus kaip didžiausią tiesą. Tada kas nors atlieka kitą tyrimą, paneigiantį pirmą, bet kadangi ten mažiau įdomi tiesa – naujasis tyrimas taip ir lieka nežinomas. To pavyzdys – CheapAir.com tinklalapyje.

Galiausiai, mitai gali atsirasti ir remiantis keleivių bei oro vežėjų elgesiu specifinėje rinkoje (dažniausias pavyzdys – vietiniai skrydžiai JAV) ir bandant šiuos dėsningumus pritaikyti tarptautiniams skrydžiams ir kitiems regionams.

Todėl vertinant patarimus, kaip sutaupyti, verta atkreipti dėmesį ir į tai, kokios šalies skaitytojams skirta informacija ir kokios oro linijos minimos pavyzdžiuose. Dažnai dauguma jų (pvz., Virgin Atlantic) neskraido į Lietuvą.

123rf.com/Kelionių pasiūlymai skiriasi skirtingose rinkose
123rf.com/Kelionių pasiūlymai skiriasi priklausomai nuo rinkos. 

Kaip atskirti mitą nuo tiesos?

Dažnai daroma klaida – žmonės randa tą pačią informaciją keliose svetainėse ir aklai ja patiki. Juk keli skirtingi šaltiniai nemeluos, tiesa? Tačiau tokia informacija dažniausiai rašoma ir nurašoma iš vieno tinklaraščio į kitą, iš vienos žiniasklaidos priemonės į kitą. Verčiama į kitas kalbas ir tada toliau perrašinėjama.

Taip internetas prisipildo vienodos informacijos, kuri pradeda atrodyti, kaip tiesa vien todėl, kad visi taip sako. 

Norite atskirti mitą nuo teisybės? Ieškokite šaltinių galinčių paneigti faktą. Pavyzdžiui, radote parašyta, kad pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ nebetikrina rankinio bagažo dydžio prie laipinimo vartų? Ieškokite atvejų ar istorijų, kuomet bagažas buvo patikrintas pastaruoju metu. Jei pavyks rasti nors vieną, suprasite, kad tai tebuvo mitas.

Norite atskirti mitą nuo teisybės? Ieškokite šaltinių, galinčių paneigti faktą.

Pavyzdžiui, radote parašyta, kad pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ nebetikrina rankinio bagažo dydžio prie laipinimo vartų?

Ieškokite atvejų ar istorijų, kuomet bagažas buvo patikrintas pastaruoju metu. Jei pavyks rasti nors vieną, suprasite, kad tai tebuvo mitas.

Tokios informacijos geriausia ieškoti ne portaluose, bet keliautojų grupėse ar forumuose. Ten renkasi patyrę žmonės, dažnai visus mitus ir legendas išbandę savo kailiu.

Nė nemirktelėję jie atsakys, kuo tikėti verta, o kas – tikriausias pramanas. Be to, ten dažnai gausite net keletą skirtingų pavyzdžių ar istorijų, kas padės susidaryti pilnesnį vaizdą apie konkretų kelionės maršrutą, oro linijas ir situaciją.

Kaip rasti geriausią skrydžio variantą?

Ieškoti, lyginti kainas ir būti lankstiems dėl išvykimo bei grįžimo datų. Šiuo metu yra daugybė įrankių internete, todėl nebereikia gaišti savaičių ieškant pigiausio varianto – užtenka paskirti kelias valandas savo laiko vakare ir jau turėsite bilietus į svajonių atostogas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius