Lietuviams – serbų antausis (nuotraukos)

Graikijos sostinėje vykstančiame „Akropolio“ taurės krepšinio turnyre Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė patyrė pirmą pralaimėjimą. Antrose keturių komandų kontrolinėse rungtynėse ji antradienį 70:78 nusileido Serbijos nacionalinei komandai.
Rungtynės Lietuva-Serbija
Pirmąsias kontrolines rungtynes Atėnuose lietuviai laimėjo prieš Rusijos rinktinę. / Tomo Tumalovičiaus/Reporteris.com nuotr.
Temos: 1 Serbija

Pirmose rungtynes pirmadienį lietuviai Atėnuose iškovojo nesunkią pergalę 78:61 įveikdami Rusijos rinktinę, tačiau galbūt pernelyg atsipalaidavo ir neįvertino Dušano Ivkovičiaus auklėtinių. Serbai antradienį nuo pat pradžios aktyviai gynėsi ir tiesiog užsmaugė mūsų šalies aukštaūgius, kurie dažniausiai pelno liūto dalį taškų.

Pasipylusios klaidos ir stringantis puolimas lietuviams nepadėjo – po pirmo kėlinio jie atsiliko 13:19, o antrajame kėlinyje net 10 taškų – 25:35. Ramūno Butauto auklėtiniai dažniausiai mėgindavo gelbėtis individualiomis pastangomis, tačiau mūsų šalies puolėjai atsitrenkdavo į aukštą serbų aukštaūgių sieną, o gynėjams drebėjo rankos metant nuo trijų taškų linijos.

Po didžiosios pertraukos Lietuvos rinkinė suaktyvino žaidimą, iniciatyvos ėmėsi komandos lyderis Linas Kleiza. Antroje trečio kėlinio dalyje lietuviai aktyviai lipo varžovams ant kulnų kol galiausiai persvėrė rezultatą savo naudai – 52:51. Vis dėlto iniciatyvos perimti jiems nepavyko.

Poziciniame puolime nieko pavojinga lietuviai nekūrė, tuo tarpu serbai greitomis kontratakomis ir taikliais baudos metimais tvirtai laikė dvikovos vadžias savo rankose. Visi R.Butauto auklėtiniai mėginimai spurtuoti baigdavosi nesėkme ir serbai šventė pergalę 78:70.

Lietuvių komandoje išsiskyrė Linas Kleiza. Jo sąskaitoje 19 taškų, Marijonas Petravičius pridėjo 17 taškų, Robertas Javtokas – 11, Simas Jasaitis ir Mantas Kalnietis – po 6. Nugalėtojų gretose pasižymėjo Novica Veličkovičius – 14 taškų, Urošas Tripkovičius pelnė 13, Bojanas Popovičius – 12, o Nenadas Krstičius – 11 taškų.

Juoda diena buvo Lietuvos snaiperiams. Jie pataikė vos 2 tritaškius iš 26. Koją mūsų šalies krepšininkams pakišo ir dažnos klaidos – iš viso R.Butauto auklėtiniai per rungtynes suklydo 23 kartus, o jų varžovai – 13. Trečiadienį 21.45 val. Lietuvos rinktinė Atėnuose susgrums su trečiąja Akropolio turnyro komanda – šeimininkais graikais.

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys

Abi komandos nuo pat pradžių kibiai ginasi. Sužaidus daugiau nei pora minučių lygu - 4:4. Nė vienai komandai nepavyksta įgyti didesnio pranašumo. L.Kleiza įpusėjus rungtynėms tritaškiu išveda lietuvius į priekį 9:8.

R.Butauto auklėtinių puolimas stringa, serbai šauna į priekį 9:12. Pastarieji sėkmingai išnaudoja varžovų klaidas ir dar didina skirtumą - 11:17. Mūsų šalies snaiperiai šaudo pro šalį, po pirmo kėlinio serbai priekyje 13:19.

Antras kėlinys

Lietuvos rinktinė vis dar neatranda savo žaidimo ir pralaužti varžovų gynybą mėgina daugiausiai individualiomis pastangomis. Iš dalies tai pavyksta, tačiau jie nesugeba sustabdyti serbų aukštaūgių - 17:23. S.Jasaitis ir R.Javtokas mažina skirtumą iki 2 taškų, tačiau serbai tuoj pat įsūdo tritaškį - 21:26.

Suaktyvinę gynybą lietuviai sugebėjo priartėti prie varžovų, bet nesprotine pražanga baudžiamas K.Lavrinovičius ir varžovai nepaleidžia iniciatyvos iš rankų - 25:32. Po dar vieno tritaškio skirtumas išauga iki 10 taškų - 25:35 pirmauja serbai. M.Petravičius penkiais taškais iš eilės kiek aptirpdo varžovų pranašumą. Įpusėjus rungtynėms lietuviai pralaimi 31:38.

Trečias kėlinys

R.Butauto auklėtiniai aktyviau ėmė žaisti puolime, tačiau atsirado skylių gynyboje - serbai nesunkiai pelno taškus ir neleidžia varžovams priartėti - 35:45. Iniciatyvos imasi L.Kleiza, tačiau netrukus pats viską ir sugadina - gauna nesportinę pražangą. Serbai vėl sugrąžina saugų pranašumą - 42:49.

Lietuviai nekelia baltos vėliavos ir toliau lipa varžovams ant kojų. Po M.Kalniečio tritaškio ir M.Petravičiaus baudos metimo mūsų šalies rinktinė išsiveržia į priekį 52:51. Prasideda nervinga kova taškas į tašką. Serbai sėkmingiau baigia šį kėlinį ir pirmauja 54:59.

Ketvirtas kėlinys

Mūsų šalies krepšininkai stringa poziciniame žaidime, tuo tarpu D.Ivkovičiaus auklėtiniai užtikrintai diktuoja žaidimo tempą ir scenarijų - 63:54. Iniciatyvos imasi J.Mačiulis ir L.Kleiza, skirtumas tirpsta iki 5 taškų - 60:65, tačiau serbai sėkmingai juo stabdo - 65:72.

A.Mažutis, kaip ir kiti snaiperiai, šaudo pro šalį, L.Kleiza prameta abu baudos metimus. Likus žaisti apie minutę serbai priekyje 67:74. M.Petravičius pelno du taškus su taiklia bauda - 70:74, tačiau tai buvo tik paskutinis pasispardymas. Lietuviai patiria šiame turnyre pirmą pralaimėjimą 70:78.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas