-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Aštuntfinalyje lietuvių laukianti Naujoji Zelandija: kovinga, bet žemesnio meistriškumo

Po sėkmingos pradžios grupės etape, kuriame lietuviai finišavo pirmi, prasideda tikrosios kovos, kur kiekviena klaida gali būti reikšminga ir lemti, jog čempionatas susiklostys nesėkmingai. Pirmieji lietuvių kelyje – zelandai, Okeanijos vicečempionai, į aikštę eis nusiteikę kovingai ir žinodami, jog jie neturi ko prarasti, o lietuvius spaudžia didesnė atsakomybės našta, ir bandys tuo pasinaudoti.
Tradicinis šokis
Tradicinis šokis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kviečiame sekti mūsų sporto apžvalgininko Pauliaus Bakanausko tinklaraštį.

Šalies krepšinio istorija

Nuo 1951 metų FIBA turnyruose žaidžianti Naujoji Zelandija, kartu su australais yra vienintelės dvi Okeanijos čempionate dalyvaujančios komandos. Todėl zelandai turi didžiulę sidabro medalių kolekciją, kuri vargu ar juos džiugina. Savo amžiniems ir vieninteliams varžovams jie sugebėjo įkąsti vos tris kartus per 44-erius metus. Aukso medaliais Naujoji Zelandija pasidabino 1999-aisiais, 2001-aisiais ir 2009-aisiais metais. Pastaruoju metu krepšinio pakilimą išgyvenanti Australija panašu, jog ir toliau tęs savo dominavimą šiame regione.

Tarptautinėje arenoje Naujoji Zelandija medaliais pasigirti negali. Tačiau 2002 metais ši rinktinė sugebėjo pateikti staigmeną, kuomet pasaulio čempionate pateko į turnyro mažąjį finalą ir tik ten nusileido Vokietijos komandai. 

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kirkas Penney
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kirkas Penney

Pagrindinė šalies krepšinio žvaigždė – buvęs žalgirietis Kirkas Penney. Taip pat jis yra vienas iš dviejų zelandų, žaidusių NBA lygoje. Tiesa, per dvejus metus jis stipriausioje pasaulio lygoje sužaidė šešias rungtynes ir ant parketo iš viso praleido 31-ą minutę. Todėl sėkminga karjera Amerikoje pasigirti jis negali. Kiek geriau sekėsi kitam, jau karjerą baigusiam Naujosios Zelandijos atstovui Seanui Marksui. Jis per vienuolika metų NBA sužaidė 230 rungtynių ir aikštėje praleisdavo beveik po 10 minučių.

Žinoma, ši šalis, nors ir negali pasigirti dideliais pasiekimais, bet visuomet atkreipia kitų valstybių žiniasklaidos dėmesį. Prie to labiausiai prisideda prieš kiekvienas rungtynes zelandų atliekamas senovės maorių genties kovos šokis „Haka“. Šis pirmiausia buvo pradėtas šokti Naujosios Zelandijos regbininkų, o vėliau jų tradiciją perėmė ir kitos komandinės sporto šakos. 

Dvikova: Simas Jasaitis prieš Kirką Penney

Greičiausiai pagrindinį zelandų lyderį neutralizuoti bus patikėta S.Jasaičiui, kuris jau ne pirmose rungtynėse sėkmingai gainiojasi geriausius varžovų žaidėjus. Priešininkų veteranas renka beveik po dvylika taškų ir yra rezultatyviausias komandoje.

Prasta gynyba pasižymintis atakuojančio gynėjo lengvojo krašto pozicijose rungtyniaujantis K. Penney, vargu ar mikrodvikovose sugebės nugalėti jį dengsiančius S. Jasaitį ir Joną Mačiulį.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Corey Websteris
AFP/„Scanpix“ nuotr./Corey Websteris

Kitas grėsmę keliantis krepšininkas yra 25-erių Corey Websteris. Gynėjas sužibėjo praėjusių metų Okeanijos čempionate, kuomet iš rikiuotės iškritęs buvo K. Penney. Šiame čempionate C. Websteris ir toliau sėkmingai įrodinėja, jog galės perimti lyderio vaidmenį iš apie karjeros pabaigą galvojantį veteraną. Po dvidešimt minučių praleidžiantis atakuojantis gynėjas renka po vienuolika taškų per susitikimą.

Daug kas priklausys ir nuo sunkiojo krašto pozicijoje rungtyniaujančių Mika Vukona ir Isaaco Fotu žaidimo. 198 cm ūgio M. Vukona, nors ir nepasižymi dideliu ūgio savo pozicijos krepšininkui, bet puikiai jaučia, kur atšoks kamuolys ir išnaudodamas savo fizines galimybes atkovoja daugiausia kamuolių komandoje – 6,8. Jam sėkmingai talkina I. Fotu, kuris ne tik po lenta sugriebia 5,2 kamuolio, bet ir yra naudingiausias rinktinės krepšininkas, per rungtynes rinkdamas po 10,2 naudingumo balų.

Prognozė: zelandai kaip ir australai bandys žaisti regbį, bet lietuviai bus pasiruošę

Naujoji Zelandija kaip ir Australija yra regbininkų tauta, todėl Lietuvos komanda gali tikėtis kietos ir agresyvios kovos, kokia buvo rungtynėse su Australija. 

Tačiau šį kartą lietuviai turėtų būti pasiruošę tokiam rungtynių scenarijui, jei ir vėl prasidės krepšinį mažai primenanti kova. Kiek geriau, žinoma, nuteikia šio vakaro teisėjų trijulė, kurią sudaro Serbijos, Argentinos ir Filipinų atstovai.

Jei Lietuva galės žaisti sau priimtiną krepšinį ir neturės vėl pradėti daužytis su oponentais, aštuntfinalyje turėtų laukti lengva pergalė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius