2014 09 13 /20:17

Prancūziškas užkeikimas: Lietuva liko ketvirta – pergalę vėl išplėšė Prancūzija 93:95

Pasaulio krepšinio čempionato trileris dėl trečiosios vietos, po kurio pergale džiaugėsi ne Lietuvos rinktinė. Taip baigėsi šeštadienį vykęs Pasaulio krepšinio čempionato mačas dėl bronzos, kurį laimėjo Europos čempionai Prancūzijos krepšininkai, vėl, kaip ir pernai Europos čempionato finale, įveikę vicečempionę Lietuvą 95:93 (22:19, 21:23, 21:29, 31:22).
Prancūzijos rinktinė iškovojo Pasaulio krepšinio čempionato bronzos medalius
Prancūzijos rinktinė laimėjo bronzą Pasaulio krepšinio čempionate

Prisijunkite beveik daugiau nei 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Praėjusiais metais Prancūzija Europos čempionato finale nurungė Lietuvą ir tapo Senojo žemyno čempione. Šįkart varžovai neleido Lietuvai pakartoti prieš 4 metus pasiekto rezultato – laimėti Pasaulio krepšinio čempionato bronzą.

Lietuvos komanda šiame Pasaulio krepšinio čempionate iš devynių dvikovų laimėjo šešias. Grupės rungtynėse nusileido Australijai, pusfinalyje – JAV komandai ir mače dėl trečiosios vietos – prancūzams. Pastarieji du nesėkmingi mačai lėmė, kad Lietuva liko be apdovanojimų.

Kaip ir galima buvo tikėtis, šeštadienio rungtynės dėl Pasaulio krepšinio čempionato bronzos buvo atkaklios, tačiau nepasižymėjo grubumu – ekipos žaidė gražų krepšinį. Viską lėmė paskutiniosios mačo sekundės ir taikliai metamos baudos.

Nors Prancūzijos ekipos treneriai po pusfinalio dvikovos, kurią pralaimėjo Serbijai 85:90, kalbėjo apie trumpą laiką atgauti jėgas, šeštadienio vakarą neatrodė, kad prancūzų krepšininkai būtų pavargę labiau už lietuvius.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Prancūzijos rinktinė laimėjo bronzą Pasaulio krepšinio čempionate

Jie jau nuo pirmųjų rungtynių minučių pabėgo 5:0, 7:2 ir Lietuvos komandai prireikė viso kėlinio, kad galėtų pasivyti varžovą – 19:19. Tačiau Nicolas Batumo tritaškis paskutinėmis kėlinio sekundėmis lėmė, kad lietuvių varžovai jį laimėjo 22:19. Antrame ketvirtyje niekas nepasikeitė – prancūzai pirmavo 2-4 taškų skirtumu, o lietuviai bandė tą persvarą panaikinti.

Nors Prancūzijos ekipos treneriai po pusfinalio dvikovos, kurią pralaimėjo Serbijai 85:90, kalbėjo apie trumpą laiką atgauti jėgas, šeštadienio vakarą neatrodė, kad prancūzų krepšininkai būtų bejėgiai.

7-ąją šio kėlinio minutę Jonas Valančiūnas įmetė savo 10-ąjį tašką ir vėl išlygino rezultatą 34:34 ir atrodė, kad įvyks dvikovos lūžis. Bet prancūzai ir vėl pabėgo, leidę iki ketvirčio pabaigos Lietuvai sumažinti atsilikimą iki vieno taško – 42:43.

Trečiame ketvirtyje lietuviai pradėjo spausti varžovus ir po Martyno Pociaus bei Pauliaus Jankūno tritaškių Lietuva atitrūko 62:54 ir pirmavo iki ketvirtojo kėlinio pradžios.

Tačiau ketvirtajame kėlinyje N.Batumo vedami prancūzai sugebėjo persverti rezultatą savo naudai – 77:75, bet galingai kovojęs J.Valančiūnas padėjo komandai ir vėl atsistoti stipriai ant kojų – 80:77.

Geležiniai prancūzai po B.Diaw, F.Pietruso bei N.Batumo metimų, likus žaisti 1 min. 40 sek., pirmavo 82:80. Maža to – jie atitrūko 86:80 ir mūsų ekipa atsidūrė ant bedugnės krašto. Likus žaisti 16 sek. mūsiškiai atsiliko 85:86 ir prasidėjo baudų mėtymo trileris.

Prancūzai jį išlaikė puikiai – pataikė baudas ir neleido Lietuvos ekipai surengti atakos, kuri baigtųsi tritaškiu metimu. Likus kovoti 1, 6 sek. Europos čempionai pirmavo 95:92, baudas metė J.Mačiulis, kuris pataikė pirmąją, tačiau specialiai prametė antrąją. Mūsų krepšininkai neatsikovojo kamuolio ir apmaudžiai nusileido 93:95.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 25 (8/12 metimų, 9 atk. kam.), Adas Juškevičius 14, Renaldas Seibutis 13, Martynas Pocius ir Jonas Mačiulis po 11, Paulius Jankūnas 10, Darjušas Lavrinovičius 5, Donatas Motiejūnas 3, Simas Jasaitis 1.

Prancūzija: Nicolas Batumas 27, Borisas Diaw 15, Joffrey Lauvergne'as (9 atk. kam.) ir Thomasas Heurtelis po 13, Antoine'as Diot 8, Evanas Fournier, Florent'as Pietrusas, Rudy Gobert'as ir Mickaelis Gelabale'is  po 4.

Lietuvos ir Prancūzijos krepšinio rinktinių rungtynių dėl bronzos medalių statistika:

Lietuva – Prancūzija 93:95 (19:22, 23:21, 29:21, 22:31)

dvitaškiai 24/50 (50 proc.) 25/37 (68 proc.)

tritaškiai 7/17 (41 proc.) 7/20 (35 proc.)

baudos 24/28 (86 proc.) 24/33 (73 proc.)

atkovoti kamuoliai 36 31

rezult. perdavimai 12 12

klaidos 7 7

perimti kamuoliai 3 4

blokuoti metimai 1 2

atsarginių taškai 27 23

Sekmadienį pasaulio čempionato finale žais JAV ir Serbijos rinktinės.

Penkis kartus pasaulio pirmenybes laimėję JAV krepšininkai finale žais devintąjį kartą, o aukso medalius iškovojo 1954, 1986, 1990, 1994 ir 2010 metais.

2002 metais planetos čempione tapusiai Serbijos rinktinei tai bus antrasis finalinis susitikimas.

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: Lietuva – Prancūzija 93:95 (19:22, 23:21, 29:21, 22:31).

10 min. J.Mačiulis metė dvi baudas – pataikė vieną, tačiau antrąją specialiai prametė. Kamuolio Lietuva neatsikovojo ir pralaimėjo 93:95.

10 min. J.Valančiūnas įmetė abi baudas – 93:92 pirmavo prancūzai. Lietuva prasižengė. Liko žaisti 3 sek. Baudas metė N.Batumas – įmetė. Rezultatas tapo 95:92. Varžovai prasižengė. Liko kovoti 1,6 sek.

10 min. Prasižengta prieš  B.Diaw. Pataikė – 92:89. Prasižengė prancūzai prieš S.Jasaitį – lietuvis įmetė tik vieną, tačiau mūsų ekipa neatsikovojo kamuolio. Likus 4 sek. prancūzai metė baudas. N.Batumas įmetė tik vieną – 93:90 ir prancūzai vėl prasižengė.

10 min. T.Heurtelis vėl metė  baudas – 90:87. Prieš lietuvius parsižengė. Vėl metė baudas R.Seibutis. Pataikė – 90:89. Liko žaisti 7 sek.

10 min.  Likus žaisti 13 sek. prasižengė N.Batumas, baudas metė R.Seibutis. Pataikė – 88:87.

10 min. T.Heurtelis įmetė abi baudas – 88:85 pirmavo Prancūzija, liko žaisti 16 sek.

10 min.  T.Heurtelis nepataikė baudų, o A.Juškevičius įmetė dvitaškį su bauda – 86:85 prancūzų naudai, likus žaisti 16 sek.

10 min. Varžovai įmetė baudas, A.Juškevičius taip pat atsakė taikliomis baudomis – 86:82, likus kovoti 21 sekundę.

10 min. J.Valančiūnas dukart nepataikė iš po krepšio, o B.Diaw padidino skirtumą iki 4 taškų – 84:80. Liko žaisti 30 sekundžių.

8 min. T.Heurtelis sumažino skirtumą iki 79:80, o lietuviai nesugebėjo apsiginti prieš varžovus. F.Pietrusas metė baudas – pataikė vieną, tačiau prancūzai nusiėmė kamuolį nuo mūsų krepšio. Ir vėl problemų sukėlė B.Diaw – jis įgrūdo kamuolį į krepšį.

7 min. Ir vėl gelbėjo didysis Jonas... Jis įmetė du taškus, pataikė baudą ir Lietuva pirmavo 80:77.

6 min. B.Diaw išvedė prancūzus į priekį, tačiau J.Valančiūnas išlygino rezultatą – 77:77.

4 min. J.Lauvergne išlygino rezultatą 75:75, o D.Lavrinovičiaus metimas paskutinę  atakos sekundę buvo netikslus.

3 min. J.Mačiulis įmetė, tačiau N.Batumas atsakė tritaškiu – 73:75.

2 min.  Lietuviai metė netaikliai, o po M.Gelabale'o dvitaškio Lietuvos ekipos strategas Jonas Kazlauskas paėmė minutės petraukėlę – 73:70.

1 min.  P.Jankūnas įmetė dvitaškį ir lietuviai pirmavo – 73:66. Po B.Diaw metimo skirtumas sumenko iki 68:73.

Trečiasis kėlinys: Lietuva – Prancūzija 71:64 (19:22, 23:21, 29:21).

10 min. Prancūzija po A.Dioto  tritaškio sumažino skirtumą, tačiau R.Seibučio šou tęsėsi –  jis įmetė du taškus ir lietuviai po trijų kėlinių turėjo 7 taškų pranašumą – 71:64.

9 min.  R.,Seibutis įkalė dar vieną tritaškį – 67:60. B.Diaw pasižymėjo tik viena pataikyta bauda. Bet R.Seibutis ir vėl įmetė – 69:61.

8 min.  F.Pietrusas sumažino atotrūkį, tačiau J.Valančiūnas po varžovų krepšiu darė ką norėjo – pašokdino net tris varžovus, iš kurių vienas prasižengė, o pats F.Pietrusas gavo nedidelę traumą.

7 min. Nors prancūzai atsakė dvitaškiu, nenuilstantis J.Valančiūnas įkrovė į krepšį. Tai buvo jau 18-as Lietuvos vidurio puolėjo taškas.

7 min.  M.Pocius ir P.Jankūnas įmetė šaunius du tritaškius ir lietuviai pabėgo 62:54. Tai buvo didžiausia persvara, iki tol turėta lietuvių.

6 min. T.Heurtelis įmetė du taškus, mūsiškiai atakavo netiksliai, o N.Batumas ir vėl buvo taiklus – 56:54.

5 min. N.Batumas sumažino atsilikimą, tačiau nenuilstantis J.Valančiūnas jį padidino – 56:50.

4 min. Skirtumą sumažino B.Diaw – 50:48, tačiau J.Valančiūnas ir vėl apgavo visą varžovų gynybą – 52:48. Lietuviai atsikovojo kamuolį gynyboje ir gavo teisę mesti baudas – abi sumetė J.Mačiulis.

3 min. Tritaškių šou tęsėsi – taiklią ranką pademonstravo ir D.Motiejūnas. Po jo tolimo metimo Lietuva pirmavo 50:46.

2 min. Lietuviai galėjo ir padidinti persvarą, tačiau prarado kamuolį, o T.Heurtelis įsūdė tritaškį. Bet kitoje atakoje tuo pačiu pasižymėjo ir A.Juškevičius – 47:46.

1 min.  Pagaliau – R.Seibutis įmetė dvitaškį ir lietuviai pirmą kartą rungtynėse pirmavo 44:43.

Antrasis kėlinys: Lietuva – Prancūzija  42:43 (19:22, 23:21).

10 min. J.Mačiulis perėmė kamuolį, tačiau neįmetė, bet jis buvo likęs mūsiškių rankose. Vis dėlto, P.Jankūnas neįmetė ir prancūzai rengė lemiamą ataką. B.Diaw sužingsniavo ir Lietuva paskutinei atakai turėjo 6 sek. Ją buvo planuota rengti per J.Valančiūną, tačiau jo metimas buvo netikslus. Po dvijeų kėlinių – 43:42 Prancūzijos naudai.

10 min.  F.Pietrusas įmetė tik vieną baudos metimą, o J.Mačiulis vargais negalais įstūmė kamuolį į krepšį – 43:42 pirmavo prancūzai ir iki kėlinio pabaigos buvo likę 42 sek.

10 min.  J.Valančiūnas ir vėl baudomis sumažino skirtumą, tačiau B.Diaw padidino atotrūkį iki 42:38. Taiklios A.Juškevičiaus baudos ir vėl padėjo mūsiškiams priartėti iki dviejų taškų skirtumo.

9 min. R.Gobert'as ir vėl išvedė Europos čempionus į priekį. Pas mus geriausiai žaidžia J.Valančiūnas, jau įmetęs 10 taškų. Kaip ir tikėtasi, didžiausia rakštis lietuviams N.Batumas – 13 taškų.  M.Gelabale'is įmetė du taškus ir Prancūzija atitrūko 40:36.

8 min. E.Fournier įmetė du baudos metimus ir prancūzai turėjo dviejų taškų pranašumą, kurį taip pat baudomis panaikino J.Valančiūnas – 36:36.

7 min. Galų gale – J.Valančiūnas įmetė dvitaškį ir vėl išlygino rezultatą – 34:34. Jis galėjo jį ir persverti, tačiau nepataikė baudos.

6 min. Prancūzija žengė priekyje 34:29, bet M.Pocius įmetė antrąjį mūsų ekipos tritaškį – 34:32.

5 min.  N.Batumas įsūdė dvitaškį, tačiau tuoj pat į jį atsakė J.Valančiūnas – 32:29.

4 min.  Po M.Pociaus reido Lietuva nuo varžovų atsiliko tašku – 27:28, bet tas pats J.Lauvergne ir vėl sužaidė sėkmingai – 30:27.

3 min. Dvitaškiu atsakė M.Pocius. Galingai rungtyniavę prancūzai žiūrėjo į N.Batumą, kuris buvo lyderis – įmetė savo jau 10-ąjį tašką.

1 min.  Nors prancūzai du kartus bandė įmesti taškus, pirmasis pasižymėjo A.Juškevičius. Bet jau kitoje atakoje tritaškiu E.Jacksonas – 25:21.

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Prancūzija 19:22.

10 min.  Paskutinėje atakoje N.Batumas įmetė tritaškį ir Prancūzija po pirmojo kėlinio pirmavo 22:19.

9 min. A.Juškevičius sumažino atsilikimą iki 16:17, bet Prancūzija vėl pabėgo – 19:16. Tačiau D.Lavrinovičius neatlyžo – tritaškiu išlygino rezultatą 19:19.

8 min.  J Mačiulis sumažino atsilikimą, tačiau prancūzai labai greitai atstatė persvarą – 17:13. Po M.Pociaus pataikytos baudos prancūzai buvo priekyje 17:14.

7 min.  Tačiau neilgai – N.Batumas įmetė du taškus su bauda, A.Diotas įsūdė tritaškį ir prancūzai vėl pabėgo 13:9.

6 min.  Rezultatą išlygino J.Mačiulis, o prancūzai pradėjo netaikliai atakuoti. Po krepšiais viskas gerai – pagal atkovotus kamuolius pirmavome 10:6. P.Jankūnas persvėrė rezultatą mūsų ekipos naudai – 9:7.

5 min. R.Seibutis perėmė kamuolį, nurūko prie varžovų krepšio, tačiau jo metimas nebuvo taiklus. Kamuolį atkovojo P.Jankūnas ir įmetė dvitaškį su bauda – 5:7

4 min. J.Lauvergne įmetė dar tu taškus – visus 7 prancūzų ekipai – 7:2.

3 min.  Galiausiai taškus įmetė ir lietuviai – pasižymėjo J.Valančiūnas.

1 min. Prancūzija pirmoji įmetė du taškus – pasižymėjo J.Lauvergne. Dar vienoje atakoje jis įmetė ir tritaškį – 5:0 pirmavo prancūzai.

Lietuvos rinktinės starto sudėtis: Adas Juškevičius, Jonas Mačiulis, Donatas Motiejūnas, Jonas Valančiūnas, Renaldas Seibutis.

Prancūzijos rinktinės starto sudėtis: Thomas Heurtelis, Nicolasas Batumas, Joffrey Lauvergne, Borisas Diaw, Mickaelis Gelabale'is.

Dvikovos eigą tarp Lietuvos ir Prancūzijos rinktinių sekite kartu su portalu 15min.lt nuo 19 valandos šalies laiku šioje naujienoje.

Lietuvos rinktinės krepšininkai šį vakarą sieks sukurti dar vieną šventę mūsų valstybei ir antrą kartą paeiliui pasidabinti Pasaulio čempionato bronzos medaliais. 2010 metais turnyre Turkijoje lietuviai dėl trečiosios vietos nugalėjo Serbiją.

Septintąjį kartą pasaulio čempionate dalyvaujantys prancūzai iki šiol nėra nė sykio iškovoję medalių, o ketvirtą sykį tokio rango varžybose kovojančių lietuvių sąskaitoje – bronza.

Lietuvos ir Prancūzijos rinktinės per pastaruosius 22 metus tarptautinėje arenoje yra susitikusios vienuolika kartų. Šešis susitikimus laimėjo lietuviai, o penkias pergales šventė prancūzai.

Pasaulio čempionate šios komandos yra susitikusios vos vieną kartą. 2010-aisiais metais lietuviai įveikė varžovus rezultatu 69:55.

Paskutinį kartą Prancūzijos ir Lietuvos rinktinių keliai buvo susikirtę beveik prieš vienerius metus Slovėnijoje vykusiame Europos čempionate, kai Jono Kazlausko kariauna 66:80 turėjo pripažinti Vincento Collet vedamos prancūzų ekipos pranašumą.

Ką apie būsimą dvikovą galvojo Lietuvos krepšinio rinktinės treneris Jonas Kzalauskas.

Apie revanšą Prancūzijai šeštadidenį šnekėjo krepšininkas Jonas Valančiūnas.

Kada bus įteikti Pasaulio čempionato medaliai?