2014 06 24 /21:14

D grupės kulminacija: Urugvajus išsiuntė namo teisėjo apvogtą Italiją, grupės viršūnėje – Kosta Rika

Pasaulio futbolo čempionate Europos rinktinės ir toliau krenta kaip lapai. Lemiamose D grupės rungtynėse po ginčytino teisėjo sprendimo Claudio Marchicio netekusi Italijos futbolo rinktinė 0:1 nusileido Urugvajui. Tuo tarpu grupės nugalėtoja tapo Kosta Rika, kuri su Anglija sužaidė be įvarčių. Kosta Rikai pirmosiose rungtynėse pralaimėjęs mažytis Urugvajus atliko neįtikėtiną žygį – išsiuntė namo futbolo supervalstybes Angliją ir Italiją.
Alvaro Gonzalezas ir Claudio Marchisio
Alvaro Gonzalezas ir Claudio Marchisio / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Italijos ir Urugvajaus rinktinių susitikimas papildė teisėjavimo Pasaulio futbolo čempionate skandalų sąrašą.

Italijai rungtynėse užteko lygiųjų, tad treneris Cesare Prandelli į aikštę leido gynybinio plano komandą su dviem stipriais puolėjais – Mario Balotelli ir Ciro Immobile – priekyje. Vis dėlto, „Azzurri“ į aikštę nėjo vien gintis, o pirmajame kėlinyje kur kas daugiau laikė kamuolį ir neleido urugvajiečiams nei kontratakuoti, nei regzti pavojingų pozicinių atakų.

Nuo pat mačo pradžios abi komandos žaidė labai kietai, aikštėje netrūko ir grubaus žaidimo epizodų. Per pirmą mačo pusvalandį ekipos prasižengė 17 kartų, o per visą susitikimą – net 38.

Antrajame kėlinyje Claudo Marchisio vienoje mikrodvikovų grubiai atsitrenkė į A.Gonzalezą ir teisėjas ištraukė raudoną kortelę. Tai buvo gana kietas susidūrimas: nepasiekęs kamuolio italas batelio grifais įsirėžė į varžovo kelį. Arti buvusiam teisėjui pasirodė, jog italas tyčia norėjo traumuoti varžovą.

Be pašalinto saugo likę italai stiprino gynybą, o urugvajiečiai – puolimą. Europiečiams gintis sekėsi, nors vienoje situacijų juos išgelbėjo tik puikus Gianluigi Buffono žaidimas. Vis dėlto, 82-ąją minutę Diego Godinas įmušė įvartį – taikliai smūgiavęs galva po kampinio.

Per likusį laiką Italijos futbolininkai nieko pakeisti nebesugebėjo, tuo tarpu urugvajietis Luisas Suarezas ir vėl parodė savo blogąją pusę. Puolėjas viename epizodų įkando gynėjui Giorgio Chiellini į petį, tačiau teisėjas to nematė.

Kitose grupės rungtynėse Kosta Rikos ir Anglijos rinktinės susitikimą baigė be įvarčių – 0:0.

​Geriausią progą mače turėjo virpstą sudrebinęs kostarikietis C.Borgesas. Neblogų progų turėjo ir Danielis Sturridge'as, kuris dukart buvo nugriautas baudos aikštelėje, tačiau abukart – be pražangų. Po rungtynių Kosta Rikos futbolininkai tapo D grupės nugalėtojais.

Antrasis kėlinys: Italija – Urugvajus 0:1

90+5 min. ​Italija spaudė iš visų jėgų, tačiau urugvajiečiai gynėsi kietai ir užtikrintai. „Azzurri“ nesugebėjo atlikti smūgių į vartus ir neišsigelbėjo.

90 min. Pridėtos penkios minutės.

90 min. Urugvajiečiai į baudos aikštelę įstūmė autobusą. Italams reikalingos lygiosios.

88 min. ​Italijos futbolininkai bandė atakuoti, tačiau aikštėje – kur kas daugiau gynybinio plano žaidėjų.

85 min. Iš aikštės išvarytas vienas Italijos rinktinės trenerio asistentų.

82 min. ĮVARTIS! DIEGO GODINAS galva po kampinio nukreipė kamuolį į „Azzurri“ vartus.

80 min. G.Chiellini teisėjui bandė parodyti, kad L.Suarezas įkando jam į petį.

79 min. Urugvajaus futbolininkai spaudė varžovus baudos aikštelėje ir ieškojo kelių link vartų. Italai apie puolimą jau galvojo labai mažai.

75 min. Traumą gavęs M.Veratti vietą aikštėje užleido T.Motta'i.

72 min. Italijos rinktinės atakos smaigalyje vietoj C.Immobile žaisti žengė A.Cassano.

68 min. Pavojingą spurtą į baudos aikštelę atliko C.Immobile, tačiau urugvajiečiai išmušė kamuolį puolėjui iš po kojų.

66 min. G.Buffonas! Puikus vartininko žaidimas – atremtas vienas prieš vieną išbėgusio L.Suarezo smūgis.

63 min. Urugvajus stiprino puolimą. Į aikštę vietoj A.Pereiros žengė C.Stuani.

59 min. ITALAI LIKO 10 prieš 11 – Claudio Marchisio išvytas iš aikštės. Dar vienas labai abejotinas teisėjo sprendimas – saugas tikrai prasižengė, bet raudona kortelė yra per žiauri bausmė.

58 min. Labai pavojinga urugvajiečių ataka, kurios metu C.Rodriguezas atliko smūgį iš kairės baudos aikštelės pusės, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų.

57 min. Nė viena komanda per pirmas dešimt antro kėlinio minučių kamuolio ilgiau neužvaldė. Atakos vykdavo lėtai, tačiau pavojingų progų nebuvo.

51 min. Urugvajus prašė 11 metrų baudinio, tačiau tarp E.Cavani ir L.Bonucci vykusioje kone imtynių dvikovoje teisėjas pražangos neįžvelgė.

46 min. Italijos rinktinėje ant suolo sėdo M.Balotelli, o jį pakeitė M.Parolo. Urugvajaus rinktinėje vietoje N.Lodeiro į aikštę žengė M.Pereira.

Pirmasis kėlinys: Italija – Urugvajus 0:0

45 min. Kėlinio pabaigoje pademonstruoti gynybos įgūdžius teko ir italams, kai urugvajiečiai kėlė baudos smūgį, o vėliau kampinį. Gynėjai žaidė užtikrintai.

39 min. Urugvajiečiai stengėsi vaduotis iš Italijos rinktinės spaudimo, tačiau kamuolys vis tiek dažniau buvo pas „Azzurri“ žaidėjus.

33 min. URUGVAJUS! Puikus perdavimas išvedė L.Suarezą vienas prieš vieną su G.Buffonu, tačiau kampas buvo labai aštrus, tad laiku vartus palikęs G.Buffonas bandymą atrėmė. Antrąjį N.Lodeiro bandymą kapitonas taip pat sugebėjo atmušti.

30 min. Per pirmą mačo pusvalandį abi komandos suspėjo prasižengti net 17 kartų: 10 pražangų padarė italai, 7 sykius varžovus neleistinai sustabdė Urugvajaus futbolininkai.

27 min. Urugvajiečių gynėjai kojomis atmušė tolimą A.Pirlo smūgį pažeme. Italai užspaudė varžovus jų aikštės pusėje.

23 min. G.Buffonas vėl turėjo darbo – jam teko reaguoti į Urugvajaus ekipos baudos smūgį. Kamuolį vartininkas išmušė iš baudos aikštelės rankomis.

22 min. Pirmoji geltona kortelė rungtynėse. Ją gavo M.Balotelli, kuris praleis kitas rungtynes.

17 min. Aikštėje vyko labai kieta kova, futbolininkai nevengė vienas kitam stipriai užvažiuoti per kojas. Kortelės teisėjui dar kol kas neprireikė, bet atrodė, kad šiose rungtynėse tikrai prireiks.

12 min. A.Pirlo atliko puikų baudos smūgį, po kurio F.Muslera teko kamuolį atmušinėti virš vartų – kampinis pavojaus nesukėlė.

10 min. Varžovų baudos aikštelėje kurį laiką pažaidė ir italai, tačiau kieta urugvajiečių gynyba juos greitai išstūmė lauk.

7 min. Urugvajiečiai baudos smūgiu atliko aukštą ir pavojingą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau G.Buffonas atmušė kamuolį, o iškart po to sugavo ir pakartotinį bandymą galva.

5 min. Italams tiko lygiosios, tad europiečiai per daug nesiplėšė. Bent jau pradžioje „Azzurri“ stengėsi valdyti kamuolį, tačiau į priekį labai gausiomis pajėgomis nesiveržė.

3 min. M.Balotelli po susidūrimo su urugvajiečių gynėjais šlubčiojo, tačiau tęsė mačą.

2 min. Urugvajaus futbolininkai sustabdė M.Balotelli ir pabandė iš labai toli patikrinti G.Buffono budrumą, tačiau Italijos vartų sargas buvo savo vietoje.

Startinės sudėtys:

Italija: G.Buffonas, M.De Sciglio, G.Chiellini, M.Darmianas, C.Marchisio, M.Balotelli, A.Barzagli, C.Immobile, L.Bonucci, A.Pirlo, M.Verratti.

Urugvajus: F.Muslera, M.Caceresas, J.Gimenezas, D.Godinas, A.Pereira, A.Gonzalezas, A.Riosas, N.Lodeiro, C.Rodriguezas, E.Cavani, L.Suarezas.

Antrasis kėlinys: Kosta Rika – Anglija 0:0

69 min. Anglai vėl reikalavo baudinio, kai baudos aikštelėje krito D.Sturridge'as, tačiau pražangos nebuvo.

58 min. Vienas po kito R.Barkley ir A.Lallana gavo geltonas korteles.

49 min. D.Sturridge'as turėjo puikią progą įvarčiui, tačiau K.Navasas išgelbėjo komandą.

Pirmasis kėlinys: Kosta Rika – Anglija 0:0

45 min. Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių.

35 min. Dukart iš eilės labai pavojingus kampinius kėlė anglai. Pirmojo metu Kosta Rika vos nenukreipė kamuolio į savus vartus, o po kelių minučių D.Sturridge'as galva smūgiavo vos per aukštai.

28 min. O.Duarte baudos aikštelėje pargriovė D.Sturridge'ą, tačiau teisėjas nusprendė neskirti 11 metrų baudinio.

23 min. Baudos smūgio metu Kosta Rikos rinktinės žaidėjo C.Borgeso gražus smūgis sudrebino vartų virpstą, po to, kai kamuolį lietė B.Fosteris.

Vienintelis G.Cahillas ir D.Sturridge'as liko Anglijos rinktinės sudėtyje šioms rungtynėms, jei lyginsime mačą su pirmuoju šiame turnyre.

Kosta Rika: K.Navasas, C.Gamboa, O.Duarte, G.Gonzalezas, J.Diazas, R.Milleris, C.Borgesas, Y.Tejeda, R.Brenesas, B.Ruizas, J.Campbellas

Anglija: B.Fosteris, P.Jonesas, G.Cahillas, C.Smallingas, L.Shaw, J.Milneris, F.Lampardas, J.Wilshere'as, R.Barkley, A.Lallana, D.Sturridge'as.