2014 06 24 /2014 06 25

Graikija pergalę ir kelialapį į aštuntfinalį iškovojo po 11 metrų baudinio paskutinę minutę, Kolumbija sutriuškino Japoniją 4:1

Dramblio Kaulo Kranto futbolo rinktinę nuo Pasaulio futbolo čempionato aštuntfinalio skyrė maždaug minutė, tačiau jos didenybė Fortūna nutarė kitaip. Graikijos futbolo rinktinė sukūrė dar vieną stebuklą, jau per teisėjo pridėtą laiką 2:1 įveikusi Dramblio Kaulo Kranto futbolininkus. C grupės lyderių vietą išsaugojo Kolumbija, 4:1 sutriuškinusi Japoniją.
Georgios Samaras
Georgios Samaras / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Išskirtinė Dramblio Kaulo Kranto futbolininkų karta (Y.Toure, D.Drogba, K.Toure, S.Kalou ir kt.) trečią kartą iš eilės iš Pasaulio futbolo čempionato važiuoja žemai nuleidusi galvas.

Paskutinėse grupės rungtynėse su iki tol nė vieno įvarčio neįmušusia ir apverktinai atrodžiusia Graikija „drambliams“ užteko lygiųjų. Vis dėlto, nuo pat rungtynių pradžios europiečiai žaidė užtikrintai ir rezgė atakas, kurios vaisių davė 42 min., kai Andreas Samaris po saugo Cheikho Tiote klaidos aikštės viduryje perėmė kamuolį ir lengvai išvedė graikus į priekį.

Po pertraukos Dramblio Kaulo Kranto futbolininkai pasileido į priekį, tačiau ne kartą jiems teko griebtis už galvos ir skuosti gynybon, kur staigias kontratakas rezgė graikai. Net kelis kartus jie turėjo auksinių progų įvarčiams, tačiau jomis nepasinaudojo.

73 min. po Gervinho perdavimo baudos aikštelėje Wilfriedas Bony pagaliau išlygino rezultatą. Vis dėlto, tvarkingai apsiginti afrikiečiams nepasisekė, o pačioje mačo pabaigoje jau per teisėjo pridėtą laiką Georgios Samaras užkliuvo už varžovo kojos ir buvo skirtas 11 metrų baudinys, kurį puolėjas pats ir realizavo. Pergalė išvedė graikus į aštuntfinalį.

Kitose grupės rungtynėse Kolumbijos futbolo rinktinė per antrąjį kėlinį įmušė tris įvarčius ir 4:1 sutriuškino Japoniją.

Aštuntfinalyje Kolumbijos futbolininkai stos į kovą su D grupėje antrą vietą užėmusiu Urugvajumi, o Graikija žais su Kosta Rika.

C grupė
Vieta Komanda R. P. Lg. Pr. Įv.sant. Taškai
1. Kolumbija 3 3 0 0 +7 9
2. Graikija 3 1 1 1 -2 4
3. DKK 3 1 0 2 -1 3
4. Japonija 3 0 1 2 -4 1

Antrasis kėlinys: Graikija – Dramblio Kaulo Krantas 1:0

92+3 min. ​GEORGIOS SAMARAS IŠVEDĖ GRAIKIJOS FUTBOLO RINKTINĘ Į PASAULIO FUTBOLO ČEMPIONATO AŠTUNTFINALĮ!

​90+1 min. 11 METRŲ BAUDINYS – JĮ MUŠ GRAIKIJA!

85 min. ​Įmušti reikėjo graikams, tačiau geresnes progas kūrė afrikiečiai. Po kampinio vartininkui teko kamuolį gaudyti stovint ant vartų linijos.

77 min. Neseniai skersinį sudrebinusį Georgą Karagounį pakeitė Theofanis Gekas. Afrikiečių rinktinėje ant suolo sėdo Didier Drogba, kurį pakeitė Ismaelas Diomande.

​73 min. ĮVARTIS! Wilfriedas Bony įmušė antrą savo įvartį čempionate, kuris gali garantuoti afrikiečiams kelialapį į aštuntfinalį. ​Greitos atakos metu įvarčio autoriui perdavimą pažeme iš baudos aikštelės atliko Gervinho.

70 min. Sunku suskaičiuoti, kelintą kartą šiame kėlinyje afrikiečiai pražiopsojo greitą graikų ataką. Vėl teko pražanga stabdyti varžovą ir Serey gavo geltoną kortelę.

68 min. NEĮTIKĖTINAS GEORGIO KARAGOUNIO šūvis į vartų skersinį iš maždaug 30-ies metrų. Gyva graikų futbolo legenda galėjo užtvirtinti pergalę.

67 min. Kalou smūgiavo iš toli, tačiau netaikliai. Dramblio Kaulo Kranto futbolininkai ir toliau spaudė varžovus, tačiau jų smūgiai buvo netaiklūs ir nepavojingi.

62 min. ​Dar vieną graikų kontrataką pražiopsojo DKK! Torosidis nuskuodė pirmyn, kur prie pat baudos aikštelės buvo sustabdytas tik pražanga.

61 min. Afrikiečių treneris į aikštę metė dar vieną puolėją. Cheikhą Tiote, kurio klaida kainavo graikų įvartį, pakeitė Wilfriedas Bony.

58 min. ​Atakuodami afrikiečiai pamiršta gynybą. Dar vienas įspūdingai stiprus ir tolimas Graikijos smūgis – Salpingidis buvo visai netoli įvarčio.

56 min. Afrikiečiai spaudė varžovus stipriai ir kūrė pavojingas progas. Aktyvus „dramblių“ žaidimas kėlė daug pavojaus graikų gynybai.

54 min. Graikai vos nepadidino persvaros, kai reidą surengė Lazaros, tačiau jo smūgis skriejo truputį pro šalį.

52 min. DKK rinktinės futbolininkai visiškai užspaudė europiečius jų baudos aikštelėje. Vis dėlto, pavojingų smūgių atlikti nepavyko, tačiau pavojų kėlė į baudos aikštelę siunčiami aukšti kamuoliai.

48 min. Pavojingą C.Tiote smūgį sugavo graikų vartininkas. Afrikiečiai ėmė atakuoti nuo pat antrojo kėlinio pradžios.

​Pirmasis kėlinys: Graikija – Dramblio Kaulo Krantas 1:0

45+4 min. Per teisėjo pridėtą laiką niekas rungtynėse nepasikeitė. DKK futbolininkams būtina išplėšti bent lygiąsias, kitu atveju – pasaulio čempionatas jiems bus baigtas.

45 min. Neįtikėtinas Yaya Toure spurtas į graikų baudos aikštelę! Vis dėlto, saugo smūgį atmušė gynėjai.

42 min. ĮVARTIS! ANDREA SAMARIS įmušė pirmąjį Graikijos rinktinės įvartį ne tik rungtynėse, bet ir visame Pasaulio futbolo čempionate. Tragiška „dramblių“ klaida aikštės viduryje kainavo greitą ataką, kur vartininkas neturėjo šansų atremti smūgį.

40 min. Kėliniui baigiantis ir toliau su kamuoliu geriau atrodė graikai, kurie stengėsi atakuoti ir tai darė gana lėtai kontroliuodami kamuolį. Tuo tarpu afrikiečių atakos dažniau buvo trumpesnės, su rizikingais perdavimais lemiamose atakų fazėse.

34 min. Karagounis baudos smūgiu pažeme šovė į apatinį vartų kampą, tačiau  Barry buvo savo vietoje.

33 min. SKERSINIS! Greita Graikijos rinktinės ataka pasibaigė Jose Cholevo spurtu beveik iki baudos aikštelės linijos ir galingu šūviu į skersinį.

28 min. Kolumbijai pirmaujant prieš Japoniją 1:0, pergalės graikams užtektų norint pasiekti aštuntfinalį.

24 min. Graikijos rinktinėje antra trauma – vartininką Orestį Karnezį pakeitė Panagiotis Glikas.

23 min. Labai pavojinga DKK ataka, tačiau Yaya Toure šiek tiek netiksliai atidavė kamuolį Drogba, kuris smūgiuoti į vartus negalėjo.

18 min. ​Pagalbos prireikė graikų vartininkui Karneziui, kuriam medikai masažavo  apatinę nugaros dalį.

14 min. Pavojingas Yaya Toure skersuotas kamuolys atsidūrė Karnezio rankose. Vos po kelių akimirkų kone identiškoje situacijoje kamuolį jau gaudė ir „dramblių“ vartų sargas.

12 min. Graikams prireikė keitimo. Susižeidęs Panagiotis Kone vietą aikštėje užleido Andreasui Samariui.

9 min. Graikai toliau bandė atakuoti ir tai neretai darė kraštais. Iškart graikai gavo įspėjimą – į kontrataką pasileido du įvarčius čempionate jau įmušęs Gervinho, tačiau afrikietį pavyko sustabdyti.

5 min. Dar vienas graikų perdavimas keliant aukštą kamuolį į baudos aikštelę. Šįkart europiečiai tai darė baudos smūgiu, tačiau DKK gynėjai lengvai atmušė kamuolį.

2 min. Jau pirmosios graikų atakos metu kamuolį gaudyti teko „dramblių“ vartininkui po aukšto perdavimo į baudos aikštelę.

Startinės sudėtys:

Graikija: Karnezis, Maniatis, Manolas, Samaras, Kone, Karagounis, Salpingidis, Torosidis, Lazaros, Sokratis, Cholevas.

Dramblio Kaulo Krantas: Barry; Aurieris, Kolo Touré, Bamba, Boka; Tioté, Yaya Touré, Serey, Kalou, Gervinho, Drogba.

Antrasis kėlinys: Japonija – Kolumbija 1:4

89 min. ĮVARTIS! ​Du rezultatyvius perdavimus J.Martinezui atlikęs Jamesas Rodriguezas įmušė trečią savo įvartį čempionate.

84 min. Kolumbijos rinktinėje – istorinis keitimas. Vartininką Davidą Ospiną pakeitė 43 metų Farydas Mondragonas, tapęs vyriausiu žaidėju pasaulio čempionatų istorijoje.

82 min. ĮVARTIS! Antrasis Jacksono Martinezo įvartis galutinai palaidojo Japonijos rinktinės viltis.

68 min. Okubo nepasinaudojo fantastiška proga išlyginti rezultatą, smūgiavęs iš arti, tačiau vartininkas atmušė smūgį virš vartų.

55 min. ĮVARTIS! Pirmasis Jacksono Martinezo įvartis šiame čempionate. Kolumbija po pertraukos į aikštę metė lyderį Jamesą Rodriguezą, kurio pasirodymas įnešė daug gyvumo. Dar iki įvarčio kolumbiečiai buvo sukūrę dvi labai pavojingas progas.

Pirmasis kėlinys: Japonija – Kolumbija 1:1

45+2 min. ĮVARTIS! Shinji Okazaki išlygino rezultatą.

26 min. Kagawa galėjo išlyginti rezultatą, tačiau labai gerai sužaidė Kolumbijos rinktinės vartininkas Ospina.

15 min. Pirmąjį įvartį 11 metrų baudiniu įmušė Kolumbijos rinktinės žaidėjas Juanas Cuadrado.

13 min. Labai gerą progą turėjo japonų gynėjas Uchida, tačiau jo smūgis po nedidelio rikošeto skriejo visai šalia viršutinio vartų kampo.

5 min. Aukštu tempu iki šiol čempionate žaidusi ir varžovų gynėjams pavojų nuolat kėlusi Kolumbijos rinktinė mačą pradėjo kaip įprasta. Kolumbiečiai nė negalvojo žaisti ramiai, o nuo pat pradžių siekė įvarčio.

Japonija: ​​Kawashima, Uchida, Honda, Nagatomo, Okazaki, Kagawa, Okubo, Aoyama, Konno, Hasebe, Yoshida.

Kolumbija: Ospina; Ariasas, Balanta, Valdésas, Armero; Mejía, Guarínas; Cuadrado, Quintero; Jacksonas Martínezas; Ramosas.