Pasaulio futbolo čempionatas: Super Mario įvartis nulėmė Italijos pergalę prieš Angliją – 2:1

Vėlų šeštadienio vakarą Pasaulio futbolo čempionate startavo Italijos ir Anglijos rinktinės. Nuobodžių rungtynių tikėjęsi skeptikai turėtų pripažinti, kad šios rinktinės kovėsi galingai. Pergalės nusipelnė Italijos futbolininkai, kurie po pergalės 2:1 užima antrąją vietą D grupėje. Pirmi liko Urugvajų 3:1 netikėtai nugalėję kostarikiečiai.
Mario Balotelli
Mario Balotelli / „Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Anglija – Italija 1:2

Rungtynes aktyviau pradėjo anglai, tačiau Italijos gynybos tai neužmigdė. Nepasinaudoję keliomis geromis progomis 35-ąją minutę anglai jau traukė kamuolį iš savo vartų. Puikų tolimą įvartį įmušė Claudio Marchisio, kuriam perdavimą atliko legendinis Italijos rinktinės ramstis Andrea Pirlo. Tiesa, anglai ilgai neliūdėjo. Vos už dviejų minučių rezultatą išlygino Danielis Sturridge'as. Jis už perdavimą turėjo padėkoti W.Rooney.

Anglijos atsarginių žaidėjų suolelis taip įnirtingai šventė įvartį, kad ant neštuvų stadioną palikti teko anglų fizinio parengimo treneriui Gary Lewinui, kuris traumą patyrė besidžiaugdamas įvarčiu.

Anglų džiaugsmas ilgai netruko. Antrojo kėlinio pradžioje lemiamą įvartį įmušė Mario Balotelli. 50-ąją minutę A.Candreva pergudravo L.Bainesą ir perdavė kamuolį M.Balotelli, kuris galva nuginklavo J.Hartą.

Šiose rungtynėse dėl traumos negalėjo žaisti jau legendiniu tapęs Italijos rinktinės vartininkas Gianluigi Buffonas. Jį sėkmingai pakeitė Paryžiaus „Saint-Germain“ klubui priklausantis Salvatore Sirigu. 27-metis vartininkas nacionalinėje rinktinė yra sužaidęs vos aštuonerias rungtynes.

D grupėje taip pat varžosi Urugvajus ir Kosta Rika. Šių rinktinių susitikimą 3:1 laimėjo Kosta Rika.

Antrasis kėlinys: Anglija – Italija 1:2

92 min. Pirmoji geltona kortelė buvo parodyta R.Sterlingui.

85 min. Anglai turėjo neblogą progą išlyginti rezultatą. Jie uždirbo baudos smūgį sąlyginai arti vartų, tačiau S.Gerrardo smūgiuotas kamuolys skriejo gerokai virš vartų.

76 min. G.Chiellini neleistinai sustabdė D.Sturridge'ą. Paskirtas baudos smūgis. J.Baineso smūgiuotą kamuolį atmušė Italijos vartininkas.

72 min. Jackas Wilshere'as pakeitė Jordaną Hendersoną. Mario Balotelli pakeitė Ciro Immobile.

65 min. R.Sterlingas praleido šiek tiek laiko ant žolės. Tačiau pramankštinęs kojas galėjo tęsti rungtynes.

61 min. Rossas Barkley pakeitė Danny Welbecką.

57 min. Pirmasis keitimas. Thiago Motta pakeitė Verratti.

55 min. Po praleisto įvarčio suaktyvėjo anglų puolimo pajėgos. Gražias atakas bandė užbaigti W.Rooney ir R.Sterlingas.

50 min. ĮVARTIS. Mario Balotelli išvedė Italiją į priekį. A.Candreva pergudravo L.Bainesą ir perdavė kamuolį M.Balotelli, kuris galva nuginklavo J.Hartą.

46 min. Prasidėjo antrasis kėlinys. Per pirmąjį kėlinį 370 perdavimų atliko italai, 178 – anglai. 65 perdavimus atliko Andrea Pirlo.

Pirmasis kėlinys: Anglija – Italija 1:1

45 min. Kėlinio pabaigoje italai rimtai apgulė anglų vartus. Mario Balotelli apžaidė gynėjus ir privertė iš vartų išeiti J.Hartą. Jo smūgį per vartininką prie vartų linijos galva išmušė Philas Jagielka išgelbėdamas anglus nuo antrojo įvarčio.

38 min. Ant neštuvų stadioną palikti teko anglų fizinio parengimo treneriui Gary Lewinui, kuris traumą patyrė besidžiaugdamas įvarčiu.

37 min. ĮVARTIS. Anglai išlygino rezultatą. Po W.Rooney perdavimo įvartį įmušė D.Sturridge'as.

35 min. ĮVARTIS. Marchisio iš neįtikėtinai toli nuginklavo Joe Harto ginamus vartus. Perdavimą atliko Andrea Pirlo.

32 min. M.Balotelli smūgiuotą kamuolį lengvai gaudė J.Hartas. D. de Rossi neleistinai stabdė W.Ronney. Teisėjas geltonos kortelės neišsitraukė.

23 min. Pirmąjį smūgį vartų link atliko ir Mario Balotelli. Kamuolys skriejo virš vartų. Puikią kontraataką surengė anglai. Danny Welbeckas bandė galva pasiekti Palettos smūgiuotą kamuolį, bet jo nepasiekė. Anglai kėlė kampinį.

20 min. Iš toli smūgiavo Antonio Candreva. Kamuolį gaudė Joe Hartas.

10 min. Per pirmąsias dešimt minučių italai dažniau kontroliavo kamuolį, tačiau anglai atliko du smūgius vartų link.

6 min. Neblogą tolimą smūgį atliko ir Jordanas Hendersonas. Jo smūgiuotą kamuolį atmušė Italijos rinktinės vartininkas.

4 min. Pirmoji anglų proga. Savo laimę išbandė 19-metis Raheemas Sterlingas. Kamuolys skriejo į išorinį vartų tinklą.

1 min. Ypatingai svarbus D grupės susitikimas prasidėjo Mario Balotelli perdavimu Claudio Marchisio.

Startinės rinktinių sudėtys:

Anglija: Joe Hartas, Glenas Johnsonas, Philas Jagielka, Gary Cahillas, Leightonas Bainesas, Stevenas Gerrardas, Jordanas Hendersonas, Danny Welbeckas, Raheemas Sterlingas, Wayne'as Rooney, Danielis Sturridge'as.

Italija: Salvatore Sirigu; Giorgio Chiellini, Andrea Barzagli, Gabrielis Paletta, Matteo Darmianas; Daniele De Rossi; Marco Verratti, Andrea Pirlo, Claudio Marchisio; Antonio Candreva; Mario Balotelli.

Šioms rungtynėms teisėjavo olandas Bjornas Kuipersas.